PDA

Zobacz pełną wersję : EK9 Type R



MihauSTI
19-10-2013, 14:30
witam
tak jak w temacie od jakiegoś czasu kiedy pozegnalem sie z Subaru szukam czegoś niszowego i niedrogiego w utrzymaniu, kilka opcji wchodzi nadal w gre ale najchetniej przylutił bym EK9 tylko w kolorze białym,możecie wysyla jakieś ciekawe linki jeśli coś ktoś znajdzie np w UK bo w PL to wątpie żeby znaleśc coś takiego.
przy okazji pytanie mam co do przekladki, wiem że ściana grodziowa musi byc wycinana i wstawiana LHD, a co z tabliczką znamionową, która znajduje sie na ów ścianie?
pozdrawiam

Jarzomb
19-10-2013, 17:52
Szukaj na www.ek9.org tam są ludzie którzy sprzedają EK9 lub na zamówienie sprowadzają z Japonii w praktycznie salonowym stanie z realnymi przebiegami grubo poniżej 100k km, ceny ok 5000 - 6500 funtów. Tabliczkę pewnie da się przełożyć jakoś, gorzej z numerem wybitym na samej ścianie. Mieszkasz już na stałe w PL że chcesz przekładać? Tak w ogóle jak Ci się uda, to będę zazdrościł strasznie, bo spełnisz sobie jedno z moich motoryzacyjnych marzeń :D

MihauSTI
19-10-2013, 19:00
dzieki za linka ;] jeszcze nie mieszkam w PL na stałe ale mysle ze niedlugo to nastąpi wiec odrazu mysle o przekladce, a nieda sie wyciac i wstawic tylko czesc sciany grodziowej tj tak zeby wlasnie nie tykac tabliczki i nr wybitego na tej scianie?, podobnie jest w lancerach evo.

Marek83
20-10-2013, 08:53
jeszcze nie mieszkam w PL na stałe ale mysle ze niedlugo to nastąpi
Wierzysz w obietnice Tuska:lol:?

sebawo
20-10-2013, 09:03
Sory, że nie do końca na temat, ale EK9 przekładać, jeszcze ściąganego z jpn to chyba bym się nie odważył :) :P
skoro autko ma być od święta upalane, to poczekaj na zmianę przepisów i zarejestrujesz LHD.

MihauSTI
20-10-2013, 09:41
To byla by najlepsza opcja zostawic orginal RHD, no ale wiadomo jakie u nas przepisy... Chyba ze ktos ma znajomego w Czechach na kogo mozna auto zarejestrowac ;D blisko na przeglady i ubezp nie takie drogie jak w UK czy Niemcach ;)

sebawo
20-10-2013, 10:09
W Czechach wystarczy "oświadczenie o trwałym lub czasowym pobycie" :]

MihauSTI
20-10-2013, 10:22
Skoro tak jest to brzmi nieźle :D ale najpierw znajde jakies EK9 a potem bede sie martwil jak i gdzie zarejestrowac :eyebrows:

kuki
21-10-2013, 08:24
to jest jeden z dwóch Type-R z przełożonymi kierownicami w PL o jakich słyszałem:
http://www.grafixautozine.pl/2012/06/29/kamikadze-honda-civic-ek9-racing-machine/
http://www.youtube.com/watch?v=wfvisp77F4M

możesz jakoś spróbować znaleźć jakiś kontakt do właściciela i się dowiedzieć jak wyglądała przekładka.
jak widać fakt przełożenia kierownicy w żaden sposób nie przeszkadza w torowym upalaniu.

Jarzomb
21-10-2013, 09:22
Wierzysz w obietnice Tuska:lol:?

Co ma Tusk do tego, czy Mihau wróci na stałe do Polski? Może po prostu mu się tu podoba.

Sam nie wiem czy to dobry pomysł na siłę kombinować zostawianie tego auta RHD. Nic tylko męczyć się będziesz tu w Polsce. Gdybym ja sprowadzał takiego JDMa robiłbym co się da, żeby to jakoś przełożyć na naszą stronę.

Marek83
21-10-2013, 15:14
Co ma Tusk do tego, czy Mihau wróci na stałe do Polski? Może po prostu mu się tu podoba.
No tak, nie wiedziałem że tylko Ty masz pozwolenie na żartowanie na forum:]

MihauSTI
21-10-2013, 19:37
Spokojnie Panowie :P o polityce możemy pogadac przy flaszce :lol: a wracając do tematu, dzieki kuki za linka, juz go widzialem wczesniej i to tez byl jeden z powodow dlaczego wybralem EK9 :P niezle wymiata ten mały diabeł w rekach sprawnego sternika, jestem dosc blisko pozyskania wlasnie takiej jednej EK9 troche zaniedbana no ale wszystko do ogarniecia :P narazie jestem w kontakcie (mizernym niestety) ze sprzedajacym, zobaczymy jak sie to rozwinie.