PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Problem przy SWAPie



ciichy
16-10-2013, 20:46
Witam.
Posiadam Civica VI (MA8-tak angielka )
Był tam silnik D14A2 i postanowiłem go zmienić na D15Z6... Dlaczego to już nie będe się rozpisywać.
Od strony mechanicznej powiedzmy "pikuś" natomiast od strony elektrycznej, jak dla mnie tragedia gdyż znam się na elektryce tyle co kot na kwaśnym mleku ;o
Mój problem polega na tym iż nie chce mi zgrać kostka po stronie kierowcy od wiązki silnikowej (naturalnie z D15Z6) z kostką która wchodzi do kabiny.
Foto aby zoobrazować wam to:
http://imageshack.us/f/826/izpe.jpg/
Wiązka Kabinowa została stara i wolał bym uniknąć jej wymieniania...

Jest na Śląsku a bardziej w okolicach: Katowic,bytomia,Rudy Śląskiej,Chorzowa,zabrza,gliwic,tychów,mikołowa osoba która umie to ogarnąć?

Będe wdzięczny za udzielenie każdej informacji.

Bila
16-10-2013, 20:54
Ha! :) a jak myślisz dlaczego może nie pasować ?
D15z6 nie występowały w tej budzie i generacji dlatego kabinowa nie pasuje.

Najszybciej będzie jak znajdizesz rozpiskę kabinówki i rozpiskę tego co wychodzi z silnikowej - dosztukujesz.
kostki w kompie ci pasują ? tam jest obd2 ?

ciichy
16-10-2013, 21:17
Masz mnie za idiote?
To że nie występowały to wiem ;o W Civicu H22 też nie występowały a jeżdżą... =D

"Najszybciej będzie jak znajdziesz rozpiskę kabinówki i rozpiskę tego co wychodzi z silnikowej - dosztukujesz."- Fajnie się piszę ;)
Jakieś namiary na taką rozpiskę? Bo ciężko mi idzie te szukanie...

"kostki w kompie ci pasują ? tam jest obd2 ?" -Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi? Wiązkę silnikowa jest od D15Z6 i już pociągnięta do Kabiny. Kompa również mam od D15Z6(immo w trakcie usuwania) Do Kompa wchodzą 3 kostki które są od wiązki silnikowej. Jest jeszcze 4 zielona kostka i tu domyślam się że łączy się z kabinową...

Co do OBD to w D15Z6 NA PEWNO jest OBD2a a w d14a2 podobno OBD2, różnie to piszą i sam już niewiem.

Najlepiej by było gdybyście polecili jakiegoś "magika" co byłby w stanie to ogarnąć...

Bila
16-10-2013, 21:28
Zych pewnie będzie wiedzieć bo to chodząca encyklopedia Hondy, jednakże nie wiem czy ma czas :)

będzie miał to ci odpisze.

Rozpiski sam szukałem do d15z6 bo go wkładałem do 6gen coupe jednakże mi ta wtyczka pasowała więc nawet nie grzebałem w tym kierunku, u mnie było plug&play.


Pozdro

p.s. nie, nie mam

ciichy
16-10-2013, 21:33
Zych? muszę znaleźć i napisać, może coś poradzi.

No też liczyłem że u mnie będzie z tą kostką P&P ale sie przeliczyłem...
A metodą prób i błędów to wcale mi się nie uśmiecha robić bo do lata pewnie będe kombinować...
Zresztą jak wspominałem, z elektryki jestem zielony ;)

Zychu
16-10-2013, 22:45
Nie będę na bank jeździł tego robić natomiast możesz auto przywieźć do mnie w tej sytuacji. mogę Twoją wiązkę przerobić i podłączyć pod kompa D15Z6 lub OBD1 P28 z D16Z6.zależy też od tego co już tam zrobiłeś.

512180377

ciichy
17-10-2013, 13:39
A skąd jesteś Zychu? Bo przecież nie będe przez pół polski auta holować ;)

Zychu
17-10-2013, 15:42
Dąbrowa Górnicza

AdiCrx
19-12-2013, 11:43
Sam możesz to zrobić w necie jest pełno schematów elektryki w tych autach i wystarczy sprawdzić i sobie polutowac jak trzeba nie trzeba być elektrykiem ;)

Bila
19-12-2013, 13:57
ale suchara odgrzebał z przed 2 miesięcy :D


polać mu! :D

Marek83
19-12-2013, 18:01
Odgrzebał suchara, ale to nie zmienia faktu że nie wiadomo czy tamta Honda jeździ czy w ogóle odpaliła. Koleś zapomniał o temacie. Szkoda bo ktoś by wiedział na przyszłość co i jak.

AdiCrx
19-12-2013, 23:14
taki tu ruch ;) że nie zorientowałem się :D

--- Aktualizacja. Poprzedni post: o 22:13 ---

I o to chodzi Marek!