PDA

Zobacz pełną wersję : Rodzinne auto - Stream, Premacy, a może coś innego



komanchie
19-09-2013, 14:09
Jak w temacie. Planuję kupić jakieś rodzinne auto, a przynajmniej bardziej rodzinne niż moja obecna Hanka w coupe :)

Budżet w jakim chciałbym się poruszać to 9-12 tysi. Samochód ma wyglądać, być ORI JDM :), dobrze jeździć, mało palić, mieć pierdnięcie, być pakowny, dobrze wyposażony, bezawaryjny, a reszta nie ma żadnego znaczenia ;)

Nie będę ukrywał, że najbardziej po głowie chodzi mi Stream z silnikiem k20, ale strasznie tego u nas mało, a jak jest to niestety w kiepskim stanie. Więcej jest wersji z silnikiem 1.7. I tu pojawia się pytanie - czy warto? Czy silnik 1.7 to dobry silnik? Bezawaryjny? Czy w takiej furze jak Stream daje radę? Jak z częściami do Stream'a?

Drugim wyborem w kolejce jest Premacy, najlepiej w wersji Sportive 2.0.

Proszę o opinie i sugestie na temat tych samochodów. Ja osobiście nie miałem jeszcze okazji jeździć ani jednym, ani drugim :) Widziałem je jedynie na własne oczy.

A może macie jakieś inne sugestie? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Marek83
19-09-2013, 15:35
Jeśli chodzi o temat Streama to obszernej wiedzy na jego temat może udzielić Ci kolega Andrew. Napisz mu PW a na pewno się odezwie.

komanchie
19-09-2013, 16:44
Wiem wiem. Już z nim trochę na ten temat rozmawiałem. Ale nie chcę mu ciągle zawracać głowy pytaniami.
Jeśli chodzi o Stream'a to głównie chodzi mi o silnik i opinie na jego temat. Wiem, że to ten sam motor, który montują w civicach. Słyszałem różne głosy na jego temat. Jedni mówią, że jest niezawodny i bezawaryjny, drudzy twierdzą, że lubi się posypać.

axello
19-09-2013, 23:22
To ja Ci napize co nie co o Maździe. Autko jest bezawaryjne,silnik nie jest mega wyzylony, ale pozwala swobodnie poruszać się po drogach bez jakichkolwiek problemów no i zawieszenie, które bardzo fajnie sie kłada w zakretach , jedynym minusem to może być blacharka, jesli ktos nie dbał to może sie coś wysypać rudą/ Ogolnie autko godne polecenia, na forum mazdy jak chcesz to poczytaj sobie wiecej opini, ja każdemu z całego serca życzę tą markę, bo ma coś w sobie.

marek4130
20-09-2013, 07:55
witam
Sąsiad ma premacy 1.8 jest zadowolony.Autko ogólnie bardzo ładne.Jedyne co robił przez 2 lata to nadkola(rudy się wdarł)a tak to spoko ,chwali sobie.Wg mnie solidnie wykonane ,żadnych zbędnych pierdołek.Tylne kanapy mozna wyciągnąc w 20sek.pozycja za kierownicą trochę jak w zafirze-wysoko,nisko dzwignia zamiany biegów,jak jechałem 100+ szum powietrza większy niż przeciętny.kubatura bagażnika sprawia wrażenie,ze można tam wcisąć europaletę
Stream'ka (moja druga żona:) ) jest megazaje..sta .Silnik 2.0 i-vtec 156km 192Nm.Bardzo elastyczny + kopnięcie VTEC'a -malina.w długiej trasie z Jeleniej Góry do stolicy przy szybkiej jezdzie średnie spalanie 7,6 :) miasto 10.myślę,że spoko.3 rzędy kanap ,regulacja w każdym możliwym kierunku(ja mam 4 nielazeżne fotele i w 3 rzędzie 2 osobową kanapę) .Pozycja za kierownicą bardzo wygodna,w sume siedzi sie "na wyskokści"normalnych sedanów itp.W mojej opinii porównując, Stream sprawia wrażenie bardziej "zbitego",solidniejszego auta niż premacy,szczególnie podczas jazdy.Biegi "pod ręką" jak w civicu- bardzo wygodne.Bagażnik mniejszy niż w Premacy(złożona kanapa w podłodze)i otwór bardziej jajowaty,Premacy ma prawie kwadratowy otwór po otworzeniu tylnej klapy.Częsci jak w civic ,crv,hrv -niema problemu ,choć szczerze mówiąc nic mi się nie psuje to niemam zbyt dużego doświadczenia
Ot takie moje spostrzeżenia,może pomogą
Pozdrawiam

tomekb
20-09-2013, 08:38
Jak masz tyle kaski. to larwiej bedzie znalesc honde shutle/odysej mega fajne i jdm'owe auto kupisz za 7-9 tys polifta i zostanie cikaski ja serwis silnik f22b oraz automat idealne polaczenie do vana plus lpg (15l) i bedziesz mega zadowolony

http://tablica.pl/oferta/honda-shuttle-CID5-ID3e5Bz.html

Bolec
20-09-2013, 12:04
Ja od niedawna posiadam Mazde premacy 1.8 2002r. i jestem zadowolony, zawieszenie jest kozackie autko nie jest za twarde ale też nie pływa na wszystkie strony. Jeśli chodzi o blacharkę to ja narzekać nie mogę, całe autko jest wolne od rdzy, więc da się kupić zadbane. Na razie nie mogę napisać nic więcej bo mam ją stosunkowo krótko.

komanchie
20-09-2013, 12:58
marek4130

Stream, megazajefajny jest. Tu się zgadzam w 100% :) problem tylko w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza. Wiesz coś na temat silników 1.7? Bo tego u nas więcej i w rozsądnej cenie można kupić. Jedyne co w mojej opinii jest ciut na korzyść mazdy to wnętrze - nowocześniejsze - no i komp pokazujący m.in. spalanie itd. Jeżdżę czasami służbowym furgonem i powiem szczerze, że to przydatna rzecz.

tomekb

Shuttle jest fajny - fakt. Ale niestety w tym przypadku na drodze stoi mi małżonka :) Ma to być samochód, który ona też ogarnie, a przy gabarytach shuttla może być z tym problem. Druga rzecz to taka, że jakby nie było jest tylko 2 lata młodszy od mojej obecnej hanki :)
Wolałbym coś z 21 wieku, np. H. Odyssey :) mega cacko. Ale póki co pozostaje tylko w sferze marzeń :)

Proszę o dalsze propozycje i opinie!

sebawo
20-09-2013, 13:22
no i komp pokazujący m.in. spalanie itd.

można dołożyć w każdym aucie. Nie od dziś wiadomo, że Honda poziomem wyposażenia nie powala ;)

komanchie
20-09-2013, 13:47
można dołożyć w każdym aucie. Nie od dziś wiadomo, że Honda poziomem wyposażenia nie powala

dokładnie :) a o tym, że można dołożyć taką opcję w każdym aucie... nie wiedziałem. Pewnie sporo z tym zachodu.

Suseł
20-09-2013, 13:54
Masz opis w projekcie MikeFoto - Civic 5D

marek4130
20-09-2013, 14:50
Stream, megazajefajny jest. Tu się zgadzam w 100% problem tylko w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza. Wiesz coś na temat silników 1.7? Bo tego u nas więcej i w rozsądnej cenie można kupić

Przyznam ,ze tez mnie czasami zastanawia cena stream'a.2 temu kosztowała mnie 21 tys z pewnego żródła z niemiec.Sprawdzając ceny na świecie za ten sam motor/rocznik wyszło bardzo podobnie a w pl patrze na allegro a tu np 10 tys taniej za niby to samo- wtf
Co do silnika 1.7 to nieznam niestety.
W stream'ce to nawet zegarka niema:) chyba ,ze w wersji 4x4 (ma wbudowany w org radiu)

Gierade
20-09-2013, 14:53
W stream'ce to nawet zegarka niema
Serio?

komanchie
20-09-2013, 17:09
W stream'ce to nawet zegarka niema

A no nie ma. Ot, taki psikus :)

marek4130
20-09-2013, 19:39
ale miejsca jest tyle,ze można sobie zegar ścienny ,z kukułką i wachadłem dupnąć:)

tomekb
21-09-2013, 09:54
Czy stream czy shuttle czy premacy tak czy siak dla zony czujniki lub kamere cofania zalozyc musisz. Shuttle 2000 rok tez kupisz.

Margo
21-09-2013, 10:52
Czy stream czy shuttle czy premacy tak czy siak dla zony czujniki lub kamere cofania zalozyc musisz.

dlaczego to takie oczywiste ?

komanchie
23-09-2013, 10:37
dlaczego to takie oczywiste ?

ups! tomekb, chyba podpadłeś :)

marek4130
24-09-2013, 00:26
moja Pani nie narzeka .Duże lusterka ,koniec szyby = koniec auta.Gorzej z przodem, nic nie widac i trzeba wyczuć

Andrew
24-09-2013, 13:50
Nie spotkałem się jeszcze z jakimkolwiek problemem przy jednostce D17A2 a użytkowałem 2 Streamy z tym silnikiem i EM2. Jeżeli ta jednostka pada to tylko i wyłącznie z winy użytkownika (niski poziom oleju i katowanie na zimnym silniku). Ten silnik bardzo dobrze sprawuje się w mieście dzięki bardzo krótkiej skrzyni biegów, co z kolei przekłada się na niskie zużycie paliwa. W trasie 1.7 sprawuje się niestety gorzej ponieważ to co było zaletą w mieście tutaj jest udręką - 5 bieg jest zbyt krótki i aby uzyskać prędkość autostradową trzeba wkręcić silnik na wysokie obroty co z kolei sprawia, iż nie jest już cicho w samochodzie.

K20A1 to już zupełnie inna jednostka, bardziej dynamiczna i trochę bardziej paliwożerna - no ale coś kosztem czegoś. W dodatku znacznie łatwiej i taniej jest zakupić 2 używany silnik niż jednostkę D17A2 (w przypadku trafienia na "minę" od handlarza). K seria pod względem kultury pracy bije D serię i jest to niezaprzeczalny fakt. W tasie mamy błogą ciszę i przy wyższych prędkościach 1.7 przestaje być ekonomiczne.
Szczerze polecam wersję z automatyczną skrzynią biegów - jak dla mnie rewelacja.

Sprostuję wypowiedź kolegów na temat zegarka - w Streamach był dostępny i to w wersjach europejskich, a skoro fabryczne radio posiadało wbudowany zegarek to nie montowano fabrycznie oddzielnego. Wersje 4WD (RN2/RN4) posiadały fabrycznie konsole 2DIN (navi lub stacja multimedialna) wiec na zegarek nie było miejsca.

Nie miałem nigdy do czynienia z mazdą Premacy więc nie wypowiem się na jej temat. Natomiast Streamów miałem kilka i z czystym sumieniem polecam ten model.

komanchie
24-09-2013, 16:35
Andrew

Dzięki za odpowiedź. Jak zwykle wyczerpująca :) jak wiesz z korespondencji Stream mocno chodzi mi po głowie, szczególnie w automacie.
Niestety najwięcej jest Stream'ów od handlarzy, a jeszcze więcej z silnikiem 1,7. 2.0 kilka szt. w PL widziałem.
Jest jedna sztuka 1.7 od prywatnej osoby w dodatku w mega dobrej cenie, ale niestety przebieg 280k km. Trochę przerażające, chociaż wiem, że dla H taki przebieg to pikuś (moja obecna ma 210k km, a kumpla civic 5 gen 280k., luzów na zaworach zero, a ciśnienie na cylindrach jak z fabryki. Bez remontu)

Powiedz mi czy to prawda że jednostka k20 jest na łańcuszku zamiast standardowego paska rozrządu?

marek4130
27-09-2013, 23:57
...wetne się z odp. i potwierdze,ze jest łańcuszek k20a1 :)

Andrew
28-09-2013, 09:43
...wetne się z odp. i potwierdze,ze jest łańcuszek k20a1

potwierdzam :ok:

tomekb
28-09-2013, 12:52
A moze toyote matrix fajny jdm mlody i duzy wybór automatow taki. przyklad http://otomoto.pl/C28790881.html?output=web ekonomiczny motor z aveniora 2. Gen

komanchie
19-10-2014, 00:12
Temat odkopuję :)

Wybór padł na Stream'a! Jutro jadę obejrzeć 3 sztuki i mam nadzieję, że któraś będzie na tyle ok, że dojdzie do transakcji.

Oczywiście, jak tylko kupię to od razu się pochwalę szanownym kolegom :)

Życzcie mi powodzenia...

Gierade
19-10-2014, 09:52
Życzcie mi powodzenia...
:thumb:

komanchie
19-10-2014, 20:04
No i jest - Stream RN3 z k20 pod maską! :) W najbliższym czasie dodam foty...