PDA

Zobacz pełną wersję : Honda d15b2 klopot z plywakiem



matysziom
30-06-2011, 13:48
witam, jakis czas temu malowalem wskazowki zegarow i jak wiadomo wszystkie wskazowski procz tej od ilosci paliwa sie opuszczaja.. nieco ja przestawilem wiec postanowilem podjechac na stacje zalac do pelna i chcialem ustawic wskazowke na full lecz po ustawieniu i wlaczeniu zaplonu wskazowka sama szla do gory czy to bym ja dal od zera czy na sama gore to i tak rosla az ponad skale. przejechalem juz 350km a wskazowka jest w ponad polowie.. co moge na to poradzic zanim mi sie benzyna skonczy :)

Chmura
30-06-2011, 14:45
Wskazówka od paliwa sama się reguluje jeśli ją przestawiłeś podczas malowania. Tak przynajmniej w 4generacji mam. Ale znów obrotomierz czy prędkościomierz jak się przestawi to trzeba ręcznie ustawić.

pitbedzin
30-06-2011, 16:57
matysziom, miej na wszelki wypadek jakaś bańke z 5l benzyny w bagazniku i jeździj, aż zabraknie. Poza tym problem nie leżyw pływaku tylko we wskazówce, ciężko będzie ją wyregulowac teraz.

matysziom
30-06-2011, 23:28
w 5g wszystkie wskazowki procz tej od paliwa sie same ustawiaja wiec mamy na odwrot niz w 4g.
przynajmniej ja tak mam:)
banka 5l nie zalatwi sprawy na zawsze.. ale warto ja miec.

pitbedzin
01-07-2011, 18:47
No niech ją ma i jak wyjeździ do zera aż zgaśnie niech doleje te 5L i jedzie na stację zalać jeszcze 17.5 l i niech ustawi wskazówkę wtedy na połowie dokładnie. Ważne żeby auto stało równo, bo wszyscy wiemy jak wskazówka potrafi tanczyć :)

matysziom
01-07-2011, 22:53
kiedys z pustego doslownie baku zalalem 41l wiec ok 20 musze wlac.. zaleje do pelna i pokombinuje z ta jedza :)

pitbedzin
01-07-2011, 22:54
Do pełna nie lej bo mmnie do pełna wchodzi jakieś 50 L i wskaźnik ponad górną kreskę jest ... :szok:
Lepiej do połowy wyskalować wierz mi :)

_lukasz_
01-07-2011, 23:14
ja uważam, że łatwiej będzie ustawić wskazówkę od paliwa na pałnym baku, niż na połowie, ponieważ po wielu testach wiem, że jak jest wskazówka na połowie baku to nie ma tam równo 22,5 litra tylko w dwóch jajkach które miałem było 15-17 litrów paliwa.

Drive-R
02-07-2011, 09:45
zgadzałbym sie z wersją zalewania do FULL .... w większości CVC jakie miałem okazje prowadzić ( i widzieć skalę paliwka na full - a rzadki to był widok :] ) skłonny jestem twierdzic iż wskazówka i tak zawsze wychodzi ponad skalę na pełnym baku.
U mnie było tak że FULLa miałem ponad skale ...... a rezerwa sie zaczynała jak wskazówka opadła PONIŻEJ (!!!!) Empty ..... więc to tak z mojego doświadczenia........ Miałem takie akcje może z 4 razy - chciałem zobaczyć ile na pełnym baku zrobię kilometrów - ale szkoda mi było pompy paliwa więc na ogół strałem sie nie schodzić poniżej 1/4 zbiornika :]
Generalnie rezerwa na ogół (nie zawsze) ustawiana jest ORI na jakies 80 - 100 km ..... u mnie nigdy nie grzebałem z zegarami......a w cyklu mieszanym robiłem około 80 km na tej "rezerwie poniżej zera" i dopiero w tedy tankowałem - nigdy mi nie zabrakło paliwa !!!!
P.S.
w Integrze też wychyla się wskaźnik ponad FULLa na pełnym baku.....