PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Procedura startowa



davedevil
01-09-2013, 20:19
Siema ! Tak jak w temacie, może ktoś się orientuje jak to ogarnąć albo kto może to zrobić :)

ODi
01-09-2013, 20:31
Przerabiasz kompa i ustawiasz procedure.

Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2

Karolek
01-09-2013, 20:58
Moze troche jasniej.trzeba wytlumac, music miec kompa przerobionego pod strojenie, podpinasz go do kompa i wgrywasz procesure startu :)

tomaszegon
01-09-2013, 22:44
a czy w f20a4 idzie wgrac procedure??

kuki
02-09-2013, 11:30
a masz potrzebę w ogóle ją posiadać? to fajna sprawa dla tych co nie ogarniają startów - tak jak ja :) , ale np. Picz kiedyś chciał sobie zrobić i suma sumarum po paru próbach ustawiania obrotów zrezygnował wychodząc z wniosku, że komputer człowieka nie zastąpi.
mam wiedzę jedynie jeśli chodzi o kompy z civiców - P28 (seryjnie w D16Z6) po odpowiednim zmodyfikowaniu nadaje się do strojenia i wgrywania różnych ustawień. nie wiem jakie są komputery w Preludach, ale jeśli dobrze kojarzę parę projektów z for internetowych to Hserie były obsługiwane przez wskazany przeze mnie komputer - czyli prawdopodobnie musiałbyś sobie taki zakupić.

gvader
02-09-2013, 11:50
Nie chcę generalizować za wszystkie H-serie, ale jak padł temat strojenia u mnie w Accordzie to też była mowa o konwersji na OBD1 i strojeniu właśnie na P28. Ale może niech się ktoś bardziej obeznany wypowie.

zabas
02-09-2013, 15:13
bo na OBD 1 jest chyba łatwiej stroić :) najłatwiej ale nie wiem na 100%

a reszta tak jak pisza - kompa wysyłasz do odpowiedniej osoby i ci przerabia wsadzając jakie "bajery" chcesz :)

na ślasku użytkownik "Piątek" to robił ale nie wiem czy na forum jest - Gierade mógłby mieć do niego namiary :)

jogal też to chyba ogarnia :)

ODi
02-09-2013, 15:33
Piątek nie raczej bardziej Przemo i Grafix

Gierade
02-09-2013, 16:10
Piątek też ogarniał takie rzeczy, ale niestety nie mam z nim kontaktu.

ODi
02-09-2013, 16:14
Ja mam nr do Piątka ale nie jestem pewny czy on się w to jeszcze bawi.Jak chcesz to pisz PW.

zabas
02-09-2013, 22:31
Piątek się cały czas na CKPL ogłasza :) regularnie :)

tomaszegon
03-09-2013, 13:34
to co idzie to przerobic do f20a4 ?? :)

sebawo
03-09-2013, 14:18
patrzcie jaki wygodny... weź się przynajmniej wysil i sprawdź oznaczenie kompa, nikt Ci tu na tacy nie poda gotowego rozwiązania ani nie wywróży jakiego masz kompa i czy nadaj się on do przeróbki pod strojenie.

bors
03-09-2013, 23:23
Odpowiedz.sobie na pytanie po co ci to?
a) jesli sie kreskujesz to wrecz przeszkadza bo starujesz w.roznych warunkach i sam musisz wyczuc z jakich obrotow
b) nie kreskujesz, no.to.ci.to jest zbedne
c) dla lansu, zeby lapać odcinke na luzie i.sie cieszyc
d) zeby podczas kontroli glosnosci wydechu nie przekroczyc dozwolonych DB bo silnik sie kreci.tylko.do np 3 tys

tomaszegon
04-09-2013, 08:35
oznaczenie na komputerze jest takie 37820-p11-g00

zawsze mi sie podobala taka procedurka , a czy warto czy nie warto mysle rzecz gustu i sprawdzenia osobiscie

RAFA
04-09-2013, 08:51
dla mnie tez to sie mija z celem, chyba ze sprzedajesz auto i nie chcesz zeby od XXXX rpm puszczalo Ci dymka :P

kuki
04-09-2013, 13:18
czyli masz komputer P11.

http://forum.pgmfi.org/viewtopic.php?f=40&t=19065
jeśli dobrze rozumiem to jakieś tam ograniczone możliwości modyfikacji mogą się udać.

ps. posiadanie procedury w cywilnym aucie uważam za fanaberię. w ogóle tak jak napisał Bors, wręcz nieraz przeszkadza przy startach.

sebawo
04-09-2013, 13:24
Nie rozumiem skad dyskusja czy potrzebne czy nie,kolega sie pyta co i jak wiec w tym kierunku powinna sie toczyc rozmowa,prawda?

Wysłane z mojego LG-E610 za pomocą Tapatalk 2

Jarzomb
04-09-2013, 13:25
Zgadzam się z Borsem i Kukim. Przerabiałem u siebie kompa z założeniem, żeby auto trochę lepiej spisywało się na kreskach, a jednak z procedury zrezygnowałem. Jak na miejscówce trafią dużo lepsze warunki niż na jakichś testach, które sobie robiłeś (fajny, czysty przyczepny asfalt, dobrze nagrzana guma itp.) daje to możliwość dużo lepszego startu z wyższych obrotów, a wtedy procedura Ci tą możliwość zblokuje. Jeśli warunki są gorsze, to i tak musisz wystartować z mniejszych obrotów niż masz procedurę. Zaleta jest taka, że mając procedurę startujesz od razu na w pełni otwartej przepustnicy, co teoretycznie może trochę ten start poprawić.

Sebawo, czy się da i tak się w końcu dowie. Więc przydadzą się też rady czy w ogóle warto :D

sebawo
04-09-2013, 20:07
zgadza się, problem w tym, że to akurat wszystko subiektywne opinie, jednemu się z tym jeździ dobrze, drugiemu źle, a trzeci musi spróbować żeby się określić, prawda?
więc po co cisnąć chłopaka, że do dupy, że nie potrzebne, że to czy tamto. Pytał czy się da i jak, znajdzie odpowiedź, to zrobi, spróbuje i wtedy się określi, nie? napisał już przecież, że i tak chce spróbować ;)

tomaszegon
05-09-2013, 13:13
dobrze gadasz "sebawo" i tak jak sie da to sprobuje i wtedy wyraze zdanie czy warto czy nie :)

kuki
05-09-2013, 14:36
sorry za offtop

czyli jak ktoś zapyta o ilość zwojów sprężyn niezbędnych do obcięcia żeby obniżyć auto o 7 cm, albo jakiej długości trytytki zastosować żeby ścisnąć sprężynę do demontażu mamy udzielać odpowiedzi tylko w zakresie w jakim zostało zadane pytanie?

moim zdaniem dobrze też się uczyć na błędach, wiedzy itp. innych osób. po co wszystko testować na własnej dupie. dlatego parę osób wyraziło też swoje opinie o zasadności/potrzebie/wygodzie posiadania takiej modyfikacji i to jeszcze w przypadku kiedy będzie trzeba za to płacić, bo w moim przypadku np. był to dodatek do strojenia, które i tak musiałem zrobić. i tyle. jako pytający byłbym wdzięczny za takie opinie i jeszcze raz przemyślał sprawę.

zabas
05-09-2013, 15:51
czyli jak ktoś zapyta o ilość zwojów sprężyn niezbędnych do obcięcia żeby obniżyć auto o 7 cm, albo jakiej długości trytytki zastosować żeby ścisnąć sprężynę do demontażu mamy udzielać odpowiedzi tylko w zakresie w jakim zostało zadane pytanie?

no ale czemu od razu kolego skaczesz do ekstremum ??
czy modyfikacje komputera pod procedury startu wpływaja jak powyższe Twoje przykłądy na bezpieczeństwo że trzeba za nie ganić od razu ?

co innego jakby chciał końcową odcinke przesunąć żeby mu do 9900 obr/min się kręciło - wtedy można odradzać :)

ale jak ma ochote spóbować jak launch z procedury się ma to jego sprawa - najwiekszym negatywem całego przedsięwzięcia będzie to żę wydał kase w błoto i tyle...

Jarzomb
05-09-2013, 17:12
Jest jeszcze dobra opcja, zrobić inną mapke na przełącznik. Wtedy jeśli będzie chciał, może startować z procedury, a jak nie to normalnie. To jest najbardziej uniwersalna opcja.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

sebawo
05-09-2013, 22:29
kuki przykłady troszkę oderwane, ale nie wnikam.... odradzanie modu, który posiada połowa civiców w pl tylko dlatego 'bo nie potrzebne' albo 'bo po co Ci to' jest troszkę nie na miejscu. przy czym nie wpływa on na jako takie bezpieczeństwo. tak jak byś odradzał montowanie szelek, kubłów, itp. Chce, to niech montuje, najwyżej wywali, bo to tylko są Wasze subiektywne spostrzeżenia, każdemu to inaczej spasuje ;)

opinia jak najbardziej tak, ale w kontekście 'mi nie spasowało bo:....'
:drinks: