PDA

Zobacz pełną wersję : Civic Vgen. Swap na co ?



lajson92
29-08-2013, 20:18
Witam chcial bym zrobic swapa w Hondzie Civic V gen. i interesowala by mnie jakas V (fałka) np z accorda 3.0 v6 Vtec i co sadzili byscie o takim silniku czy oplaca sie wrzucac cos takiego bo wsumie nie spotkalem sie z taka V (Fałka) w Civicu no i do tego jakies turbo czy cos, czy lepiej wrzucic cos z seri H22a badz cos innego ?
i czy ciezko by bylo ja zmiescic no i jak cos to gdzie w jakim garazu jakas firme byscie polecili co smiga dobrze swapy ? :shifty:

bors
29-08-2013, 20:47
http://www.piekarska.net/userfiles/space_shuttle_launch.jpg

Jarzomb
29-08-2013, 21:09
J32 nie mieści się pod maską w Civicu, nie wiem czy z 3.0 nie będzie tego samego problemu. Zresztą, jesteś pewien że wiesz ile taki swap może kosztować i ile rzeźby z tym będzie? Podejrzewam, że taniej wyszedłby swap na K-serię. A tu jeszcze mowa o turbo w tym. Chyba pierwszy raz się zgodzę z borsem w sprawie lotów w kosmos.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

sebawo
29-08-2013, 21:38
Jarzomb sprostuj tylko, że silnik do komory wejdzie, ale w masce trzeba dziurę zrobić :D

lajson92 weź najpierw poczytaj, zorientuj się po cenach tak silników jak i roboty a potem pisz takie tematy... ;)

Jarzomb
29-08-2013, 21:50
Jarzomb sprostuj tylko, że silnik do komory wejdzie, ale w masce trzeba dziurę zrobić :D

Dokładnie. Ująłem to w trochę niewłaściwy sposób ;)

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

lajson92
29-08-2013, 22:53
No to tak te silniki z accordow nie sa drogie bo chodza od 1000 do 3000 zł wiec taniej niz K seria napewno a no rzezbienia bedzie duzo to jest tylko taki pomysl z ta v6 napisalem ze np w takie cos celuje ale moze byc cos innego a jak tak to co byscie doradzili . ale z tego co widzialem filmiki to j32a2 http://www.youtube.com/watch?v=tb3sbBWfwXY wchodzi do civica Vgen a co do dokladnych kosztow to nie wiem dokladnie dlatego pytam tez czy gdzies w malopolsce badz na slasku jakas firma jest co robi takie swapy . TO TYLKO PRZYKLAD TAKI :D

Jarzomb
29-08-2013, 23:11
wchodzi do civica Vgen

No, powiedzmy że wchodzi :lol:
http://oi43.tinypic.com/21azi2a.jpg

Przeczytaj jeszcze raz co napisał Sebawo...



Gdyby to było takie proste, nikt nie kombinowałby nad H i K seriami. Przeglądałem jakiś temat na amerykańskiej stronie i jest dużo trudnej rzeźby. Same półosie muszą być składane z części z 5 różnych modeli hondy :P Ale co do ceny silników zwracam honor. Rzeczywiście na allegro J30A1 stoją w okolicach 1000zł, z tym że przeważnie bez skrzyni, a jak już ze skrzynią to automat.

sebawo
30-08-2013, 00:04
Problemy są dwa:
1. dostępność tajli - ciężko dorwać skrzynię manualną do J30, nie mówiąc o J32 czy J35
2. upchanie tego - rozmiary rozmiarami, do tego dochodzi osprzęt

Z tego co się orientuję, to w pl nie ma 5gena z V6, 6gena też nie. Nie jest to niewykonalne, ale na pewno trudniejsze od swapa na B,H,K właśnie z racji dostępności silników/skrzyń/drutów/inny potrzebnych części. Ja tam się na swapach nie znam, jedynie czytałem, więc moje wypowiedzi są typowo teoretyczne.
Wszystko się rozbija o $$, więc jak masz wolne 15-20k PLN to możesz targać części zza oceanu i jak już wszystko będziesz miał, to każdy bardziej ogarnięty 'warsztat tunerski' Ci to ogarnie ;) określ się z budżetem, bez tego nie ma o czym pisać.

PS. privy są niepotrzebne, po to jest dyskusja w wątku, żeby tu wrzucać filmiki, etc.

RAFA
30-08-2013, 11:35
tylko K

lajson92
30-08-2013, 17:32
No z 10 K bym mial no to ogarne wszystko wiecej popytam w jakichs firmach ile by wzieli za takie cos i dogadam sie cos wiecej :D a jak bede wiedzial cos wiecej to najwyzej zrobie nowego posta :D
Dzieki :D

bors
30-08-2013, 18:01
braknie

gvader
30-08-2013, 18:05
JHM aktualnie wkłada/włożyło (dawno nie odwiedzałem wątku na CKPL, nie wiem w jakim stanie jest projekt) J32, ale do S2K. Co do sensu takiego swapa? Dla mnie dyskusyjne.
Pros:
- Fajny, niecodzienny samochód.
- Punkty lansu.
- Z rzeczy przydatnych, duży moment takiego auta.

Cons:
- Trudny, kosztowny swap.
- Mało używalne auto. (nie wyobrażam sobie jeździć w deszczu z taką dziurą w masce)
- Duża strata w prowadzeniu takiego potworka. *

Osobiście nie widzę sensu takiego SWAP-a. Ja mając duży budżet ładowałbym tam K20 i powinno to i tak fajnie latać.


*) Problemy z trakcją i prowadzeniem. Duża moc, moment przy lekkiej budzie bez szpery (z tego co wiem żadna J nie miała szpery), a dodatkowo chujowe prowadzenie w zakrętach z racji bardzo ciężkiego silnika z przodu. Sprawa prowadzenia jest dyskusyjna, wnioskuję to z opinii na temat problemów z prowadzeniach w zakrętach HB z H22, który raczej będzie i tak sporo lżejszy niż J.

YendreK
30-08-2013, 19:22
Widze ze kolega mysli ze da 10 tysi za swapa silnika i to koniec. Jak dla mnie 10 tysi to starczy na porzadny swap B serii od A do Z. Pamietaj ze swap to nie tylko silnik, wydech, lekkie kolo, hamulce i masa innych kosztownych pierdol. Nie zawsze warto isc do profi zakladu robic tuningi, przyklad u nas na forum jest, nie bede pisal nikami.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

bors
30-08-2013, 19:45
idz na łatwizne dołoż dwa klocki i CI opchnę mój silnik, i taką J32 to będziesz łykał jak chcesz:)

YendreK
30-08-2013, 19:48
:)

lajson92
30-08-2013, 20:20
Widze ze kolega mysli ze da 10 tysi za swapa silnika i to koniec. Jak dla mnie 10 tysi to starczy na porzadny swap B serii od A do Z. Pamietaj ze swap to nie tylko silnik, wydech, lekkie kolo, hamulce i masa innych kosztownych pierdol.
Wiem o tym podalem ile bym mial na dzisiejsza chwile wiem ze przy takim czyms beda duze koszty :D nie mowie ze bede mial 10 k i ile zrobie to zrobie . wiem silnik ciezki rabiac takie auto nie planuje nim jezdzic codziennie i miec do uzytku dziennego na zakupy i do pracy . ma byc wymiatacz na Bemki :D bo duzo na wiosce zagazowanych e36 :wstyd: a pozatym POWTARZAM to byl tylko przyklad z ta V rozwazam tez inne i dlatego pytam :D

Macioł
30-08-2013, 20:58
Ile byś nie wpier*olił kasy i tak potrzeba drugie tyle

RAFA
30-08-2013, 21:28
w sumie za tą kase hmm D16 + soft turbo dało by rade albo sie myle... + cos jeszcze

Marek83
30-08-2013, 22:45
Uzupełniam pierwszy post borsa

http://www.youtube.com/watch?v=jGKZVELkVn8

Jarzomb
31-08-2013, 05:17
ma byc wymiatacz na Bemki :D bo duzo na wiosce zagazowanych e36 :wstyd:

To u Was na wsi M3 się bujają skoro Ci aż taki swap potrzebny? Grubo. Bo np. na 320 i nawet czasem 325 starczy zdrowe D16, na 328 jakieś seryjne lub lekko pomodzone B16.


Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

lajson92
31-08-2013, 15:45
haha :D Ojtam fantazja odrazu :D .
no M3 wiecej empakietow niz w calych niemczech xD ale dobra nie bylo tematu z ta V haha
Dzieki za pomoc :D :greenpeace:

Jarzomb
31-08-2013, 15:55
więcej empakietow niz w calych niemczech xD ale dobra nie bylo tematu z ta V

Jest temat. Nikt Ci nie broni próbować, ale nie wierzę, że starczy Ci te 10k na zrobienie tego, i że znajdziesz kogoś kto Ci to w 100% dobrze ogarnie, tak żeby się nie psulo i było bezpieczne. No i jezdzenie z dziurą w masce oprócz punktów lansu jest niepraktyczne strasznie. Jak Ci zależy na czymś szybkim, to pakuj H22A, bo to już sprawdzona i mocno dająca radę opcja.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2