PDA

Zobacz pełną wersję : Toyota Corolla E12 błąd p0380 d4d



autoczescikubek
14-08-2013, 21:57
Witam.

Ze względu na brak sensownej odpowiedzi na innych forach może tu się ktoś spotkał z czymś podobnym.
Pacjent corolla e12 wagon 2003 rok 2,0 d2d 90KM, od czasu do czasu czasem co dziennie wyskakuje mi błąd P0380 według kompa pisze błąd świec żarowych. Świeczki wymienione przekaźnik z dobrego na dobry też wymieniony, teraz wymieniłem akumulator i błąd rzadziej wyskakuje ale wyskakuje. Według jednych jest to winna alternatora natomiast drugich " nie jesteśmy wstanie panu powiedzieć od razu co dokładnie jest zepsute " Czy ktoś z forumowej braci się spotkał z czymś takim?

ArteK
15-08-2013, 01:18
W autach grupy VAG błąd świec żarowych powoduje także uszkodzona żarówka światła stop.

Jeśli żaden serwis nie potrafi powiedzieć co jest przyczyną takiego błędu to skierowałbym się do ASO Toyoty, nie mówię by tam naprawiać, tylko zdiagnozować - koszty pewnie podobne do serwisu Mietka z garażu.

autoczescikubek
15-08-2013, 21:48
No właśnie problem w tym że to serwis toyoty nie potrafi powiedzieć co jest dla mnie bardzo irytujące:-( A z tą żarówką dzięki za podpowiedź kupię jakieś porządne i je wymienię

ArteK
15-08-2013, 23:04
Jeśli chodzi o żarówkę/żarówki to nie musi ona być problemem, może to być jakiś inny problem elektroniczny. Serwis Toyoty powinien wiedzieć jaki, jeśli zapłaciłeś za diagnostykę a nie uzyskałeś informacji jaki jest problem z autem to proponuję zgłosić to wyżej - Toyota Motor Poland - po to są serwisy żeby diagnozować i usuwać usterki, jeżeli byłoby inaczej to każdy kasowałby pieniądze i nic nie robił.

Dużo dobrych opinii krąży o serwisie Lex-Klinika, u góry pod topem masz niebieski link do ich strony, możesz zadzwonić i umówić się na oględziny :).

autoczescikubek
27-08-2013, 09:47
Błąd zniknął okazała się słaba masa na tylnym świetle. Fakt im więcej elektroniki tym gorzej. Temat dozamknięcia