PDA

Zobacz pełną wersję : Honda cos ze stacyjka civic coup pomocy



Kamil01
08-08-2013, 13:28
Witam. Mam taki problem od pewnego czasu cos szwankuje mi stacyjka, jak przekręcam w pozycje dwa raz zapalaja się wszystkie kontrolki raz wogole nie reaguje, a jak zareaguje i się zapalaja to jak chce przekrecic żeby odpalić albo gasna albo jest jakies cykniecie, gasna i dopiero odpala. Wczoraj nawet po odpaleniu zaczal mi gasnac tzn przejechałem kilka metrow i zgasły kontrolki i nic, odczekałem chwile i odpalil znowu z cykaniem jak by jakies zwarcie. Dochodzi tez sprawa ze od momentu jak zaczela się kopac stacyjka chyba ze nie to może się myle zaczala przeklamywac wskazowka predkosciomierza raz pokazuje za dużo a raz w trakcie jazdy bujnie się w obydwie strony i wraca do predkosci jaka jade. Dodam ze zaczal mi tez mrugac od czasu do czasu zegarek. Co to może być? czy jeśli jest to awarja stacyjki to może przez to zwarcie szalec reszta?

wykrecilem lewa strone stacyjki co ida kable psiknalem srodkiem do stykow, posciagalem wszystkie kostki co szly od kierownicy pod oslone nog i tez spsikalem i nic dalej to samo.

Bagi
08-08-2013, 18:45
Miałem tak samo u siebie. U mnie pomogła wymiana okablowania co idzie od stacyjki.

Chmura
08-08-2013, 20:42
Jeśli już się z niej kopciło to cala kostka stacyjki jest do wymiany. Reszta dolegliwości to następstwo jej spalenia. Kwestia taka jak daleko poszła usterka po kablach..

Macioł
08-08-2013, 22:59
zaczala przeklamywac wskazowka predkosciomierza raz pokazuje za dużo a raz w trakcie jazdy bujnie się w obydwie strony i wraca do predkosci jaka jade.

Tu akurat mozesz mieć problem z impulastorem na skrzyni biegów, jak mi zaczęła wariować wskazówka od prędkosciomierza wziąłem wtyczkę i przeczysciłem, w nagorszym przypadku kombinuj wiązkę kabinową

Szprocik
08-08-2013, 23:21
Póki Ci to jeszcze w miarę działa daj komuś zaufanemu elektrykę do sprawdzenia. Ja miałem też swego czasu jaja z elektryką i jak sam się zacząłem bawić, to ostatecznie odstawiłem swoją Hondę do znajomego do serwisu Hondy. Elektryka to najgorsze co chyba może padać w autach...

Kamil01
24-08-2013, 17:13
wiec sprawa wygląda nastepujaco. wyczytałem gdzies w necie ze trzeba sciagnac ta kostke z lewej strony stacyjki bo lubi się nadpalić i trzeba ja wyczyscic. Wyczyscilem wszystkie styki i blaszki bo były czarne i widać ze była goraca i czarna w srodku ale to itak nic nie dalo, czyli chyba wychodzi ze ta kostka z wiazka jest do wymiany chyba?
w sumie to stacyjka tez chodzi mi ciężko i się czasem blokuje wiec nie wiem czy to wina tej kostki ze się nadpaliła i blokuje czy stavyjka tez do wymiany bo nie chodzi delikatnie.

--- Aktualizacja posta ---

czy ktoś jest mi w stanie zrobić zdjecie jak wygląda ta biala kostka w civic coupe 94r ej2 na zdjęciu w srodku? chodzi mi bardziej o sprezynke w srodku. A mianowicie jak zdejmie się to biala oslonke w srodku sa blaszki trzeba to cale wyciagnac a pod tym jest sprezynka i nie wiem jak ja wlozyc bo wyjalem ja a nie pamiętam jak była:)

http://images64.fotosik.pl/101/50a748c1ca2d8da3med.jpg