PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Skaczą obroty



Bonzo
21-07-2013, 00:38
Ludzie coś niedobrego się dzieje u mnie od wczoraj
Silnik na przyśpieszaniu lekko poszarpuje, 123 bieg... Temperatura skacze, tak jakby nie puszcza płynu przez chłodnice i wentylatory się nie załączają.
W kabinie jak ustawiam nadmuch na ciepło to leci mi zimne powietrze, ale czasami puści i wtedy temp. silnika spada i zaczyna nadmuchiwać ciepłe wtedy.
Nie wie ktoś co to może być??? Pomocy!!!

joker399
21-07-2013, 00:58
Wygląda tak jak by termostat się zaciął/zacinał. Zaczął bym od wymiany termostatu, jeżeli to nie pomoże to pompa wody.

axello
21-07-2013, 01:00
Też myśle że coś z termostatem :)

Bonzo
21-07-2013, 01:01
Pompa wody była wymieniona 20 tyś temu więc powinna być git, Termostat? A co z szarpaniem, to takie szarpnięcie jak się wrzuci 2 za wcześnie tylko że to szarpnięcie występuje wyżej i na 3 też potrafi szarpnąć "na dole". To też by była wina termostatu??

joker399
21-07-2013, 02:13
Co do szarpania to może być kable aparat zapłonowy a nawet przestawiony rozrząd. Dużo by można medytować. Najlepiej to po sprawdzać wszystko.

Bonzo
21-07-2013, 22:33
Wie ktoś może czy czujnik włączający wentylatory znajduje się za termostatem w strone chłodnicy czy w bloku?
Bo jeżeli wskaźnik temp w kabinie bierze pomiar z bloku i nie współgra z wentylatorami a czujnik włączający wentyletory jest za termostatem to wychodziło by że gorący płyn po prostu nie idzie na chłodnice i dlatego nie włączają się wentylatory.
I mam nadzieje że tak jest. Dzisiaj rano wszystko było ok, teraz wieczorem znowu się zaczeło dupczyć...
Płynu mi nie wywala i nie wydaje się on tłusty. Jest go tyle co zawsze

sebawo
21-07-2013, 22:42
czujnik włączający wentylator i ten od wskaźnika, to zawsze są dwa różne czujniki. Ten w okolicach termostatu (lub chłodnicy) to ten od wentylatora, a ten w głowicy jest od wskaźnika. Wymień termostat najsamprzód, powinno pomóc ;)
Aha i wentylator ukł. chłodzenia masz jeden, nie dwa :D

Bonzo
21-07-2013, 22:52
hmm troche mi ulżyło że to po mojej myśli idzie - że to tylko zajebany termostat, mam dwa wiatraki na chłodnicy :P
U kogo pochytam tanio ten termostat? macie tu jakiego cudocenotwórce na forum? Ja tu nowy jestem :)

sebawo
21-07-2013, 23:03
Zależy skąd jesteś, ale to tylko termostat, więc podjedź do najbliższego sklepu moto i sobie zamów, wiele nie zapłacisz ;)
Jeden wiatrak pewnie od klimy jest ;)

Bonzo
23-07-2013, 19:45
No w sumie racja z tym motoryzacyjnym, podjade do siebie. Wiatraki wielkościowo są takie same ale troche inne zawsze załączają się razem. Dobra jak ogarnę ten termostat to napiszę. Przy okazji wymienię płyn, jest jakaś specjalna procedura odpowietrzania? Czy po prostu chłodnica pod korek i wyrównawczy do połowy min max ? I palić suke?

--- Aktualizacja posta ---

Skoro płynu nie wyleciało dużo, to doszedłem do wniosku że to co wyleciało zostanie wzięte z wyrównawczego i wtedy uzupełnie...
i dupa dalej hujnia grzeje sie... I wtedy odkręciłem chłodnice i leje i leje i leje prawie 2 litry i powiedzcie mi co jest qrwa grane. Nie uzupełniałem płynu bo w wyrównawczym zawsze mam tak samo od prawie dwóch lat a okazało się że w chłodnicy pustka.
Więc po kiego ten zbiorniczek wyrównawczy??

sebawo
23-07-2013, 21:25
Albo korek uwalony albo plyn uciekl zbyt szybko i nie zaciągnął ze zbiornika. W sumie to sie dziwie,ze wczesniej tego nie sprawdziles:)
Zalej i sprawdz,jesli sie uspokoi,to pozostanie sprawdzic czemu ten plyn uciekl...

Wysłane z mojego LG-E610 za pomocą Tapatalk 2