PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Przeskakiwanie Kierownicy



Gawin
15-07-2013, 12:33
Yo yo .

Od nie dawna męczę się z pewną przypadłością, konkretnie nie wiem jaką .. Krótko i na temat, sprawa wygląda tak, że najczęściej na postoju kierownica 'przeskakuje' - klika - koła ewidentnie przeskakują równo z nią, oczywiście nie zostaje potem ona na swojej pozycji tylko już jakoś krzywo. Na odpalonym silniku efekty już nie są tak wielkie, wiadomo wspomaganie się włącza i jakoś to działa lepiej, ale kierownica i tak potrafi sie przekrzywić.

Czego to może być sprawa, magiel ? Krzyżak ?

ODi
15-07-2013, 17:57
Po pierwsze napisz jakiego auta dotyczy owy temat:P
Po drugie są luzy na przekładni bo z tego co piszesz to przekładnia (magiel) jest uszkodzona a dokładnie listwa.

Gawin
15-07-2013, 18:16
EG3 . Z tego co się orientowałem wyciągnięcie magla to czasochłonna robota, ale czy trudna ? Oddawać do regeneracji, kupić nowy?

Marek83
15-07-2013, 18:26
Z tego co się orientowałem wyciągnięcie magla to czasochłonna robota, ale czy trudna ?
Nawet jeśli jest tak to chyba lepiej posiedzieć pare godzin przy aucie i zrobić niż zabić siebie albo kogoś innego na drodze.
Jest na forum parę osób które regenerowało maglownice-wystarczy poszukać odpowiedniego tematu.

ODi
15-07-2013, 18:31
Podjedz sobie do lepszego pierwszego mechanika albo na stacje kontroli pojazdów i niech ci sprawdzą czy przekładnia faktycznie jest do regeneracji.Jeżeli tak to regeneracja co do kupna nowej to sądzę że za nowa kupisz kolejne eg3:P
Ja bym tu obstawiał na uszkodzoną listwe która przeskakuje i dlatego kierownica ustawia się w różnych pozycjach:P Nie wiem jak jest w Eg ale u mnie w Ee jest śruba do regulacji luzu sprawdź może ona się poluzowała i dlatego przekładnia dziwnie się zachowuje.

Co do roboty wszystko jest czasochłonne zależy jak kto do czego podchodzi i jakie ma chęci:P

Marek83
15-07-2013, 18:37
Albo odezwij się go kolegów Pedrosa i Serwala oni ostatnio przerabiali ten temat. Powiedzą Ci gdzie i za ile naprawisz.

Pedros
15-07-2013, 19:30
u mnie tak przeskakuje przez jakiś krzyżak w układzie kierowniczym. a koszt regeneracji magla ze wspomaganiem to ok 900 zł z demontażem/montażem w sosnowcu gdzieś w okolicy egzotarium... Jak kupisz używke to sprawdź czy nie jest za czysta przy gumach albo mokra od oleju.
W czeladzi na ul Ciołkowskiego za wymiane skasowali mnie 170zł (olej w cenie) wszędzie indziej chcieli od 300 w góre

ODi
15-07-2013, 20:08
Pedros kumpel za regeneracje w 5 gen coupe zapłacił nie całe 600 zł na Sobieskiego w Sosnowcu z demontażem jak i montażem.Potem tylko musiał sprawdzic tylko zbieżnośc:P

Pedros
15-07-2013, 22:15
no to fajna cena :) a ma wspomaganie?

ODi
15-07-2013, 22:18
Tak sam właśnie byłem zaskoczony.I zrobili to w 2 dni:P

serwal4
15-07-2013, 22:35
Ja regeneracje zrobiłem w Czewie; 550zł;
Oddana przed zamknięciem zakładu koło 17; Do odbioru na drugi dzień koło 15;

Wymiana 240zł włącznie z płynem do wspomagania ori Hondy;
Koszt PSF-S'u to ~80zł za litr, wchodzi chyba coś więcej...

Jest lepiej, jest płynniej; I nie przeskakuje już kierownica;
Ale u mnie klęka jeszcze pompa wspomy (długo na starym maglu jeździłem z płynem wspomy na ledwo min) + na samej kolumnie kierownicy/krzyżaku jest dalej coś nie tak bo przy szybkim kręceniu kierownicą łatwy do wychwycenia stuk (koła sprawdzane - zero luzów);