PDA

Zobacz pełną wersję : Lexus Radio samochodowe z bluetooth - Alpine czy Pioneer?



Gierade
01-07-2013, 19:51
Jako, iż w temacie szeroko pojętego car-audio, nie jestem specem, to proszę o pomoc.
Rozglądam się za jakimś radiem samochodowym z wbudowanym modułem bluetooth. Fajnie gdyby bezproblemowo łączyło się z telefonem i przesyłało strumieniowo audio (telefon-radio) + ewentualna obsługa rozmów telefonicznych. Mile widziane wsparcie iOS/Androida. Koniecznie 1 DIN. Pamiętajcie też, że radio będzie działało z seryjnymi głośnikami.

Obecnie mam DEH-2300UB (http://www.pioneer.eu/pl/products/archive/DEH-2300UB/page.html) i w sumie jestem z niego zadowolony, ale potrzebuję połączenia bezprzewodowego z telefonem. Nie chce mi się bawić w kabelki AUX, żeby puścić muzykę ze Spotify, a pobieranie muzyki z neta i wgrywanie jej na USB mi się znudziło.

Możecie coś polecić w cenie do 400pln?

Margo
01-07-2013, 22:55
to ja to polecam, bo mam, może trafisz używkę taniej http://www.strefakierowcy.pl/140,alpine-cde-9880r-szybka-wysy-ka-ubezpieczona-paczka-polska-gwarancja-.html

Gierade
01-07-2013, 23:07
Mile widziane nowe, na gwarancji.
Dodatkowo nie wymagam od radia odtwarzania płyt CD, bo praktycznie nigdy z tego nie korzystam. Za to ma bezproblemowo strumieniować muzykę z telefonu - Android.

Wczoraj na SB pojawiły się dwa modele:
Alpine UTE-72BT (http://www.alpine.com.pl/p/Products/digital-media-receiver21/ute-72bt)
Pioneer MVH-350BT (http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/MVH-350BT/page.html)

Zakładając ten temat prawdę powiedziawszy byłem przychylnie nastawiony właśnie do w/w modelu Pioneera, aczkolwiek ten Alpine też wydaje się spoko rozwiązaniem. Co Wy byście wybrali na moim miejscu? I ewentualnie dlaczego?

sebawo
02-07-2013, 10:36
Staaary, ale masz zagwozdkę....

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyNew=1&category=5186&counters=1&order=pd&price_enabled=1&price_from=300&price_to=400&search_scope=category-5186&string=bluetooth

i sruuu, wybierasz, który ładniejszy/ma więcej funkcji:]
Sam stwierdziłeś, że audiofilem nie jesteś, to każde radyjo będzie dobre, i tak po 2 latach się zepsuje (albo nie) bez względu na markę, chyba, że coś chińskiego kupisz :) zresztą, to wszystko jest w chinach składane, więc imho nie warto się zastanawiać...
Gdzieś też czytałem, że ma to uciągnąć 8 łośnikuf...?? A zmacniacz ma? bo bez zmacniacza to nie bardzo, nawet 2 będą grały tak sobie...:D

To jest tak, że każdy poleci to co ma/miał u siebie, ja mam clariona i na 2 seryjnych łośnikach (+2 gwizdki) gra fajnie:)
na 4 już słabiej to grało...

Żeby nie było, że taki ze mnie znaffca, miałem chińskie radio za 180PLN i z głośnikami blaupunkta grało całkiem ciekawie ;)

Morgus
02-07-2013, 11:16
Miałem pioneera przez 3 lata i nic złego się nie działo grał bardzo dobrze co prawda nie miał bluetooth ale wtedy to nie było dla mnie potrzebna (i tak dałem za nie 450zł).
Myślę że nawet dla bardziej wymagającej osoby 4x50 W będzie git jeśli się to podepnie z fajnymi głośnikami (i nie muszą to być głośniki po 500 zł za pare) myślę, że w 400-500 za 4 lub 6 (jeśli 1 zestaw będzie miał odseparowane tweetery) będzie wypas :)

oscaro
02-07-2013, 12:09
Tak jak Sebawo wspomniał clarion, pionek alpina wybierz które CI się bardziej podoba i ma wspomniane funkcje bo osłuchowo różnicy nie odczujesz na standardowych głośnikach.

ODi
02-07-2013, 20:49
Tak jak Sebawo wspomniał clarion, pionek alpina wybierz które CI się bardziej podoba i ma wspomniane funkcje bo osłuchowo różnicy nie odczujesz na standardowych głośnikach.
I tu się nie zgodzę montowałem dużo pionnierów, alpine, sony, i jeżeli chodzi o różnice to Alpine moim zdaniem najlepiej gra na serii jak i na nie seryjnych głośnikach. Dźwięk jest czysty i napewno lepiej brzmi niż na pozostałych radiach (ta same półka cenowa).Ja mam już trzeciego Alpina w aucie i wiem jedno że na pewno nie zamiennie na nic innego.

Alpine polecam ale szczerze mówiąc nie miałem kontaktu z tym modelem ale znając podejście producentów takiego sprzętu bebechy są te same co w innych modelach różni się tylko wygląd wiec jak najbardziej polecam.

sebawo
02-07-2013, 21:28
I tu się nie zgodzę montowałem dużo pionnierów, alpine, sony, i jeżeli chodzi o różnice to Alpine moim zdaniem najlepiej gra na serii jak i na nie seryjnych głośnikach.

Upierdliwie się czepiając - sprawdzałeś na tym samym wozie różne radia, na tych samych głośnikach przynajmniej? czy do różnych wozów montowałeś różne radia? :P :)
Bo różnice w odsłuchu mogą być powodowane nie tylko przez radyjko, powiem wręcz, że radyjko ma mniejsze znaczenie niż głośnik ;)

ODi
02-07-2013, 21:40
Wiesz mi że trafiali się zje** klienci i oni chcieli też posłuchac jak co brzmi i jak działa więc miałem okazie potestowa radia:P Czasami zmianiałem również z fabrycznego sony np w fiatach na inne:P
Z głośnikami się zgodzę np.w audi lepiej grają fabryczne głośniki na innym radiu niż na fabrycznym więcej radio z nich wyciąga.

oscaro
02-07-2013, 22:42
Po prostu różne głośniki rożni producenci montowali, głośnik pokaże co potrafi dopiero jak dasz mu warunki do grania czyli wygłuszysz drzwi.

Ja jestem użytkownikiem Clariona już trzecie radio i moim zdaniem nie warto przepłacać do zwykłych głośników.

Daczer
09-12-2013, 19:58
Odgrzeje kotleta. Gierade i jakie radio wybrałeś? Chciałem zasięgnąć informacji jak się sprawuje głośnomówiący ograniczając się jedynie do wbudowanego mikrofonu.

Gierade
10-12-2013, 07:21
Ostatecznie zdecydowałem się na Alpine UTE-72BT, ale jeszcze nie kupiłem :lol2:
Zastępczo wrzuciłem Pioneera DEH-2300UB którego miałem w Hondzie i przynajmniej do wiosny tak zostanie.

Rosa
20-12-2013, 22:06
Gierade, poszukaj sobie uzywki Alpine o symbolach CDA a dostaniesz za razem "chyba" swoje gadzety i "napewno" swietna szate muzyczna :) za 400zl juz wyrwiesz cos porzadnego :) ja teraz za 300zl dopadlem cos takiego CDA9857R ,mysle ze bede zadowolony :) ( spr.sobie specyfikacje) pozdro

RAFA
21-12-2013, 16:07
Kupno radia bez usb to regres technologiczny :)


Ale co kto lubi. Na pewno to radyjko przewyższa wiele modeli obecnie wyposażonych w USB :)

rpmotorsport
15-02-2014, 19:42
hej, jeżeli nie zależy Ci na CD (XXI wiek to itak USB i BT :))
to polecam Alpine UTE-72BT
http://rpmotorsport.pl/alpine-ute72bt-sterownik-odtwarzacza-ipod-p-30291.html
sam używam od ponad roku, żadnych problemów wyjście RCA i intuicyjna obsługa