PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Accord 2.0 TDI montaż wskaźnika Boost



Techniczny1
21-06-2013, 16:36
Witam, jako że jestem nowy na forum chciałby się serdecznie przywitać ;) Nie dawno nabyłem Honde Accord VI 2.0TDi (wiem diesel jest dla dziadków ale na razie nie stać mnie na paliwo), poprzedni właściciel podniósł moc hondy do 131KM i 252Nm, mam to potwierdzone papierem. Mam w planie montaż wskaźnika doładowania BOOST, tylko zastanawiam się gdzie go ładnie wpasować, może coś doradzicie, bo myślę już któryś dzień z kolei. Drugą sprawą jest podpięcie przewodów, jak zrobić by załączał się razem z zapłonem ? Bardzo proszę o pomoc, myślę że wybrałem dobry dział.

krisss1111
22-06-2013, 21:08
łoł. to Ciekawe, a w jaki sposób ten wcześniejszy właściciel podniósł tę moc ? i co to za papier? z hamowni? czy faktura na jakiś klamot, typu power box? a zegar ma być tylko jeden? powiem Ci, że wiele tematów o acco VI gen widziałem na HAKP,ale o dieslu chyba żadnego. wskaźniki będzie ciężko gdzieś ładnie wpasować. nie wiem, czy masz przed czy polifta, można je zamontować na "nabie" kierownicy(taki sposób widziałem, na przykład tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=3341741095), ale można spróbować je/go wkomponować w miejsce po radiem, gdzie masz zegarek, lub półeczkę. więcej opcji nie widzę.


swoją drogą wybrałeś jeden z dwóch najbardziej niechcianych motorów w acco.

FeN!x
22-06-2013, 22:48
Jeżeli chodzi o podłączenie to masz 2 możliwości pod stacyjkę bądź pod radio (ja miałem pod radio). Podłączenie pod stacyjkę wiąże się to z większą ilością rozbierania i bez miernika albo schematu nie da rady, bo pewnie wiesz że jeden kabel pod zasilanie, drugi po podtrzymanie. Przy podłączeniu pod radio można bez problemu dojść do wszystkiego po kolorach lub poszukać schematu radia w internecie :)
pozdro.

Techniczny1
23-06-2013, 12:58
Tak wiem, że toi jeden z najbardziej niechcianych silników w Acco, ale ja ie narzekam narazie przez 3tyś km oprócz lania paliwa nic nie robię, przy nim, silnik suchy odpala ładnie, także jest OK :) Co do mocy, mam jakieś niemieckie papiery + fakture na 450 euro i wykres z chamowani też niemieckiej, wszystko w firmie speed-buster. Co do samego aut powiem tyle, że bez problemu biorę 2 litrowe 6 cylindrowe BMKI o mocy 150KM ;) nawet ich w lusterku nie widać, a i 150KM w diesli sąsiada w e46 też nie daję rade. Dodatkowo zastanawiam się, czy ktoś nie grzebał przy turbinie, ponieważ, wydobywa się z niej ogromny syk (ludzie z pasów uciekają), myślałem początkowo że pada ale udałem się do naprawdę dobrego mechanika, który po podpięciu zegara ciśnienia sam był w szoku, gdyż wypompowała 2.6Bar. Patrząc pod auto, nie ma katalizatora, jesttylko ogromna rura z 3" pociągnięta do tyłu i na końcu są dwa tłumiki (po lewej i prawej), wszystko chromonikiel.
Co do samego zegara, myślę by dać go na słupek, i podpiąć się pod radio ;)

PS: Gdy dobrze popada deszcz, mam problem z agresywnym ruszaniem ;)

krisss1111
23-06-2013, 17:52
no to ja chcę to zobaczyć. dawaj temat,ze zdjęciami, a najlepiej jakiś filmik onboard. zapraszam też na http://www.accordklubpolska.pl/
chłopaki na pewno z chęcią zobaczą zmodzonego diesla