PDA

Zobacz pełną wersję : Suzuki Dziwne szumy z silnika



KACZY
17-06-2013, 23:26
pojawiaj się na wolnych obrotach takie jakby chuczenie :szok: gdy wciskam sprzęgło szumienie znika by znowu powrócić gdy odpuszczę sprzęgło. podczas jazdy chyba tez hałasuje chocaz nie jestem do końca pewien bo wydech zagłusza wszystko do okoła. pytanie czy to łożysko odśrodkowe sprzęgła tak hałasuje czy tarcza sprzęgła już się nadaje do kosza ? może ktoś miał cos podobnego już u siebie w aucie ?
za kazda porade z góry dzięki :drinks:

Łaciaty
18-06-2013, 00:16
a może łożyska w skrzyni się kończą -miałem podobnie jak Ty -przy wciśniętym pedale sprzęgła cisza, przy puszczonym szum niemiłosierny.. no i skrzynię trzeba było podmienić bo wymiana łożysk raczej nie opłacalna

_lukasz_
18-06-2013, 00:18
Nie wiem jak u Ciebie, ale w Civicu takie objawy były, jak łożysko oporowe było walnięte

Macioł
18-06-2013, 07:32
Łozysko oporowe tak jak Łukasz pisze

YendreK
18-06-2013, 07:35
To samo bylo w accordzie. Lozysko.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

gvader
18-06-2013, 09:21
Potwierdzam, u mnie w Civicu również podobne objawy dawało łożysko.

KACZY
18-06-2013, 11:34
No to muszę kupić łożysko i or razu założyć nowe sprzęgło bo to już ma swoje lata i nie opłaca się go zostawić jak i tak bd wyciągał skrzynie

rybek
08-07-2013, 09:23
wymienialiście kiedyś sprzegło sami ?
nie raz powtarzałem jak wciskasz sprzęgło działa łożysko oporowe i jak wtedy szumi jest do wymiany , jak puszczasz pedał sprzęgła i szumi to skrzynia bo wtedy pracuje .... w civicu tak miałem na skrzyni s40 smigałem 3 lata kolejny właściciel smiga już kolejne 3 . Taki szum ma sporo hond i albo smiga to do usranej śmierci albo sie posypie . Wiec u ciebie szumi skrzynia .A temat sam przerabiałem kilka razy bo nie raz zrzucałem skrzynie


Kolejnym elementem, który często ulega uszkodzeniu, jest łożysko wyciskowe. O problemach z nim związanych świadczą piski, głośna praca i charakterystyczne dla uszkodzonych łożysk hurgotanie. Głośna praca występuje najczęściej pod obciążeniem, po wciśnięciu pedału sprzęga.

GHOSTRIDER
09-07-2013, 07:28
No to w nissanie mialem tak. Jak bylo puszczone sprzeglo to szumiało jak bylo wcisniete dalo to ze szum ustawał. Ale jak rozjechało sie na maxa tak ze prawie rozpadło to efekt byl i tu taki i tu podobny.

Takze ja nie stawiam na skrzynie biegow poniewaz skrzynia wydaje specyficzne dzwieki i to w trakcie jazdy najczesciej na neutralu tez da sie to wylapac.
Zdemontuj skrzynie biegow kup komplet sprzegla najlepiej cos sensownego zebys nie mial tak jak ja ze 2 razy ta sama robota bo nowe lozysko oporowe oddało po 600km......... Po zdemontowaniu sprawdz na walku skrzyni biegow luz ale ja stawiam na lozysko, po wyjeciu pokrecisz nim i w palcach stwierdzisz co jest tak naprawde.