PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Czy zmieniac rozrząd?



Kamil01
05-06-2013, 15:45
Witam! Mam pytanko bo mam mały dylemat. Otóż w książce serwisowej jest napisane że rozrząd w Hondzie civic powinien byc wymieniony po przejechaniu 100tys km lub co 5 lat. Mi teraz w sierpniu strzeli na tym rozrzadzie 6 lat ale przejechalem przez ten okres tylko 40 tys km. I teraz pytanie czy zmieniac czy po prostu skontrolowac jakos pasek czy jest ok i smigac dalej?

_lukasz_
05-06-2013, 15:51
Wymień rozrząd - guma paska się starzeje i może strzelić.

ODi
05-06-2013, 15:53
Jeżeli jeździsz autem od 6 lat to wymień rozrząd. A skontrolować to można tylko stan paska choć i tak nic ci to nie da bo pompa wody strzeli wcześniej. Wiec nie ma co się zastanawiać bo nie będziesz wiedział kiedy nawet a ci strzeli pasek, pompa albo rolka napinająca i będziesz szukał silnika.

Kamil01
05-06-2013, 16:10
pompa to nie byla nigdy w tym aucie wymieniana a przynajmniej z 7 lat jak mam hanke. W hondzie powiedzieli mi ze jak pompy nie slychac nie halasuje to nie ma po co zmieniac no ale teraz juz zmienie bo byc moze a nawet na pewno moze miec tyle co auto czyli 18 lat

--- Aktualizacja posta ---

a orientuje sie ktos jaki koszt robocizny wymiany pompy paska rozrzadu i rolki napinacza?

_lukasz_
05-06-2013, 16:12
200-250 robocizna

Macioł
05-06-2013, 16:42
Pasek albo silnik, wybór należy do Ciebie

Karolek
06-06-2013, 00:01
pompa to nie byla nigdy w tym aucie wymieniana a przynajmniej z 7 lat jak mam hanke. W hondzie powiedzieli mi ze jak pompy nie slychac nie halasuje to nie ma po co zmieniac no ale teraz juz zmienie bo byc moze a nawet na pewno moze miec tyle co auto czyli 18 lat

I Ty sie jeszcze pytasz czy wymieniac :D :D
Pompa nie musi halasowac, jak yebnie od razu to wtedy uslyszysz :P
Po drugie, zrobisz i bedziesz mial znowu spokoj na dlugi czas :] i lepiej caly komplet a nie albo to albo to, to tak jak bys jednego buta ubral takiego a drugiego takiego bo akurat byl czysty....

Kamil01
06-06-2013, 14:36
ok zmieniam tylko pytanie czy kupowac zestawy jakie sa na allegro pasek Mitsuboshi rolka napinacza Japanparts i pompa Japanparts czy okmpletny rozrzad jaki oferuja mi w sklepie kolo mnie za 20 zl wiecej firmy Gates?

ODi
06-06-2013, 17:04
Gates- to firma która zbudowała sobie renome na swoim podzespołach właśnie do rozrządów i zyskała miano jednej z lepszej.Dlatego ja sobie zrobiłem zestaw sam pasek Mitsuboshi rolka gates-a i pompe już nie pamiętam bo wymieniałem dwa razy bo nie była ta.Ja wybrałbym zestaw Gates-a.