PDA

Zobacz pełną wersję : CLEAN LOOK pod maską



KACZY
27-05-2013, 19:13
Chce ogarnąć u siebie trochę komore i zrobić clean looka :D

ktoś z was może robił już cos podobnego i poradzi co gdzie i jak pochować. wiadomo aku w bagażnik a kable i zbiorniczki w błotniki. a co z reszta gratów ?
przez zime chce wyjąć silnik pospawać dziurki i odmalować komore i dół maski na biało. docelowo pod maska maja być 3 kolory. biały czarny i czerwony.

http://www.aeromomentum.com/images/Suzuki%20G13bb%20with%20pump.JPG


A może jest ktoś chętny na zrobienie takiego clean'a u mnie w swifcie za jakaś kase ? :D

Kodzak
27-05-2013, 22:03
Jest dużo osób które robią WIRE TUCK-a.. :) Pewnie się ktoś zgłosi.

Tu taki mały przykłąd..

http://honda-tech.com/showthread.php?t=1693934

sebawo
27-05-2013, 22:28
eh, każdy to robi po swojemu, wire tuck to po prostu chowanie wszystkiego, nie koniecznie zalepianie dziur, bo to już jest clean. jedno z drugim zazwyczaj idzie w parze, ale nie koniecznie ;)

wow, ale ze mnie znawca :lol:

A teraz co do samej roboty, to zlecenie komuś po 1. nie robi już takiego wow a po 2. tanie nie będzie, bo to mozolna i czasochłonna robota.
Zrób sam, może wpadniesz na jakieś innowacyjne rozwiązania. Pytaj przede wszystkim tych, którzy mają to za sobą, jest kilka osób tu na forum, więc zagaduj i popytaj, bo ja tylko teoretyzuję :]

KACZY
27-05-2013, 22:41
cos się postaram samemu porobić bo ostatnio udało mi się pozbyć kilku nie potrzebnych rzeczy i pochować kilka kabelków w jeden peszel który już wygląda lepiej niż kilka oddzielnie walających się kabli. najgorzej będzie przerobić i przedłuzyc wiązkę od bezpieczników i przekaźników bo jest tam kabel grubości ludzkiej ręki :szok:

nie planuje uzyskac az takiego efektu jak sa pokazane przez KODZAKA na zdjęciach ale tak żeby było po prostu czyściej :D

Kodzak
28-05-2013, 13:27
cos się postaram samemu porobić bo ostatnio udało mi się pozbyć kilku nie potrzebnych rzeczy i pochować kilka kabelków w jeden peszel który już wygląda lepiej niż kilka oddzielnie walających się kabli. najgorzej będzie przerobić i przedłuzyc wiązkę od bezpieczników i przekaźników bo jest tam kabel grubości ludzkiej ręki :szok:

nie planuje uzyskac az takiego efektu jak sa pokazane przez KODZAKA na zdjęciach ale tak żeby było po prostu czyściej :D


Tylko zrób tak żebyś pamiętał gdzie jakie kable są, to też jest ,,-" tego jeżeli ktoś ci to będzie robił bo będziesz musiał pół fury rozebrać zanim dotrzesz do kabla potrzebnego :)

sebawo
28-05-2013, 14:12
jak chcesz po prostu czyściej, to kup ładne peszelki/obudowy, zrób porządek z wiązką i ładnie wymyj co się da i pomaluj co trzeba :) Bo jak już planujesz wyciągać silnik, to raczej zrób to właśnie tak, jak na prezentowanych fotkach ;)

gvader
31-05-2013, 13:01
Czasem po prostu umycie komory i poczyszczenie zaśniedzialych elementów daje dobry efekt. Clean Look to już taki trochę level hard ;)

zabas
01-06-2013, 14:40
a powiedzcie mi czy moge zastąpić przewody od wspomagania które ida raz w metalowej rurce raz w gumowej taki jakie sprzedaja do podćisnienia silikonowymi ? ?

duże tam cisnienie jest ? skoro guma co jakiś czas jest to chyba nie :)

macie jakieś namiary na takie tanie silikony ? :D

ja666
03-06-2013, 09:28
te przewody gumowe są zbrojone(duże ciśnienie w środku) więc raczej sylikonem nie zastąpisz... spróbuj z cienkich metalowych rurek zrobić, powyginasz je sobie tak aby ich za bardzo nie było widać