PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Metaliczne stukanie w okolicach lewego tylnego nadkola EJ2



Zibixx
24-04-2013, 09:45
Siema, mam problem. Mianowicie od jakiegoś czasu - końcówki zimy coś zaczęło mi stukać w okolicy lewego tylnego nadkola, podczas jazdy po nierównościach. Jest to dźwięk jakby jakieś metalowe cięgno obijało się o drugi metal/blachę. Przedwczoraj rozkręciłem tylną kanapę, a następnie cały lewy boczek. Ściągnąłem tą folie wygłuszającą jednak nie znalazłem przyczyny stukania. Jedynie co, to do doszedłem do wniosku że dźwięk wydobywa się spod podwozia, gdzieś w nadkolu czy cuś, tylko tam ciężko w ogóle coś zobaczyć bo wszystko jest zabudowane. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być, co gdzie rozkręcić, żeby to zdiagnozować. Dźwięk jest niemiłosiernie denerwujący.

Foka
24-04-2013, 09:53
Sprawdziłbym w pierwszej opcji podwieszenie tłumika koncowego i srodkowego, mozliwe ze masz sparciałe gumy juz na mocowaniach.

Zibixx
24-04-2013, 10:00
Sprawdziłbym w pierwszej opcji podwieszenie tłumika koncowego i srodkowego, mozliwe ze masz sparciałe gumy juz na mocowaniach.

Środkowego nie mam podwieszonego bo mi gumy "kwiczały", a to mocowanie za kolankiem i końcowe jest spoko, niedawno robiłem. Poza tym wtedy dźwięk by gdzieś z prawej strony dochodził a on stricte z lewej.

Gierade
24-04-2013, 10:13
Sprężyna cała?

Zibixx
24-04-2013, 10:17
3 dni temu odebrałem auto z prywatnego przeglądu, wymieniali mi wszytko co było nie sprawne. Więc pewnie sprawna. Ale jak będę już na kanale, albo auto podnosił to zwrócę na to uwagę.

Gawin
24-04-2013, 16:20
W sumie mogą to być talerze mocowania kolumny mcpersona też.

Szymon
24-04-2013, 22:09
dołączam się do tematu, na przeglądzie nic nie wyszło, a stukanie jest irytujące... wyciągnąłem całą tapicerkę i nasłuchuję, pomocy :D

Gawin
24-04-2013, 22:28
Czytałem nie raz po forach, goście narzekali ale świeżo po włożeniu zawieszeń, sprężyn albo kompletu, gwintu czy tam coś, że było to ch**owo dokręcone przez szpeców mechaników, warto to sprawdzić, w 90% przypadków to było to, talerz latał .

Zibixx
25-04-2013, 11:24
W sobotę, czy tam jutro się to zobaczy.