PDA

Zobacz pełną wersję : Inne H-brace i rozporka gorna przod



Kamil01
11-04-2013, 16:47
Witam:) mam pytanko czy rozporka gorna przod i H-brace dol przod usztywni cos? wogole to cos da? oczywiscie mowie tu o zalozeniu tego zestawu dwoch rozporek na seryjny zawias

zabas
11-04-2013, 17:26
Widze żę kolega strasznie chce mieć na prawde sztywne autko :)
Chcesz ? to tu jest recepta :
sprężyny H&R na skróconym amorze + wszystkie tuleje w poliuretanie + pełen pakiet rozpórek po za włąsnie przednia dolna która najmniej da a najbardziej narazi Twoje autko na uszkodzenia :)
H brace po za torem sie nie sprawdzi :) odpuść.

Kamil01
11-04-2013, 17:51
chce miec w miare sztywno moze nie beton ale nie duzym kosztem mam juz zamiar kupic ten nowy gwint polepszony MTS ver 3 ale myslalem ze zamiast niego zamontuje komplet rozporek ale mowisz ze to nic nie da to lipa
mm 17 calowe felgi wiec za duzego pola do popisu nie mam

Gierade
11-04-2013, 17:59
A ja się tak przyglądam co piszesz i dochodzę do wniosku, że sam nie wiesz czego chcesz.
Niby ma być sztywniej, ale nie za sztywno, teraz te rozpórki... Pozbądź się tych 17" felg, włóż jakąś przyjemnie wyglądającą 15", doprowadź elementy gumowe zawieszenia do porządku, zamontuj przednią i tylną górną rozpórkę. Później kup komplet stabilizatorów, włóż ten gwint z MTSa i zobaczysz, że będzie o niebo lepiej niż teraz. Nie będzie za sztywno, nie będzie za miękko, a będziesz w stanie wyczuć samochód na zakrętach. Możliwości jest naprawdę całkiem sporo, tylko najpierw sam musisz zdecydować co chcesz osiągnąć.

zabas
11-04-2013, 18:00
rozpórki spinaja bude ze lepiej prowadzi sie w zakretach :) kawałek rury nie usztywni ci odczucia prowadzenia tylko usztywni bude - bedzie sie mniej przechylać.
przedniej dolnej a tym bardziej H brace sobie odpuść.
przednia górna, tylnia górna i tylnia dolna jak najbardziej - montuj :)

Kamil01
12-04-2013, 13:40
"gierade" chodzi mi o to zeby wlasnie nie zmieniac felg bo z oponami zaplacilem ciezkie 2500 i nie chce schodzic na mniejszy rozmiar a choc troszke niewielkim kosztem usztywnic zawieszenie, szukam roznych wariantow stad moje pytania, przy tej 17 mam troche zapasu miedzy nadkolem a opona jakies 2,5 palca wiec mozna cos pokombinowac.

sebawo
12-04-2013, 13:52
Nie mam porównania, ale będę ściągał H-brace to Ci powiem czy jest różnica i kiedy. Choć wątpię, rozpórki to takie trochę na wyrost jest, o ile górne spinają kielichy a konstrukcja np. komory jest taka a nie inna, to faktycznie może coś dają, o tyle dolne już raczej niewiele. Podłużnice, sanki są z tak grubej blachy, że na prawdę poza rajdami nie widzę sensu montowania dolnych rozpórek, asr'ów i innych wynalazków.
Zadanie 'usztywnienia' spełniają staby, więc w nie bym bardziej zainwestował, bo przedni masz zapewne najcieńszy (22) a tylnego pewnie nie masz wcale.

No i H-brace obniża Ci najniższy punkt podwozia (micha, kolektor) o jakieś 15mm no ale jak przywalisz, to pójdzie po rozpórce a nie po misce - coś za coś, moją mi się udało rozwalić (foty w temacie :))

ODi
12-04-2013, 15:07
Rozpórki - czy warto i jak to działa (http://forum.jdmstyle.pl/showthread.php/3471-Rozp%C3%B3rki-czy-warto-i-jak-to-dzia%C5%82a?p=83603#post83603)