PDA

Zobacz pełną wersję : Honda demontaz szyberdachu civic coupe EJ2 94r jak? nie domyka sie:(



Kamil01
07-04-2013, 22:34
Mam pytanie otorz po zimie otworzylem szyberdach i okazalo sie ze jak chcialem zamknac jedna strona sie nie domyka jak zajrzalem ukazalo mi sie cos takiego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2943099a228af850.html


otorz odczepil sie jakis drucik i nie wiem jak dojsc do tego zapieci bo ni cholerki nie ma tam dostepu:( da sie to jakos naprawic bez sciagania podsufitki? strzalka pokazuje ze ten drucik powinien byc gdzies tam zapiety tylko czy to odpiecie sie tego drucika jest przyczyna niedomykania sie jednej strony do konca bo z drugiej strony jest zaczepiony.

Maro
07-04-2013, 23:01
Sprężynka ta powinna być zaczepiona o blaszke na końcu prowadnicy. Już nie pamiętam jak to wyglądalo od zew. strony auta ale chyba bedziesz musial zdjąć podsufitke i odkręcić cały szyberdach by sie do niej dostać. 30 minut roboty by to zdemontować :) Jak juz go ściągniesz to warto rozebrać go na cześci pierwsze i wyczyścić wszystko se starego smaru oraz syfu w prowadnicach. Wieksze luzy usunąć podklejając plastikowe prowadniki kropelką po startych powierzchniach i poskładać na nowym smarze najlepiej grafitowym bo nie wysycha :) Po tym zabiegu śmiga jak nowy i nawet uszczelka go nie zablokuje.

Kamil01
07-04-2013, 23:20
super:) a powiedz mi demontarz podsufitki to masz na mysli od strony wewnetrznej auta? jakies wskazowki zeby bylo szybciej ?:)gdzie to odkrecac?

Maro
07-04-2013, 23:39
Tak, od środka. Odkręcasz osłony przeciwsłoneczne, uchwyty, gumowo zamszową uszczelke, ściągasz osłony słupka przedniego (blaszki na wcisk), 2 kołki w tylnej częsci, tylne słupki wyjmujesz tylko w górnej części i odginasz. Wykręcasz małe czarne kołeczki i podsufitka w stronę przedniej szyby i na dół. Szyber trzyma się na 6 śrubach, odpinasz 4 weżyki odprowadzające wode, kabelki z lampki i szyber wyjmujesz. Z szyberdachu wykręcasz silnik i rozbierasz na części albo jak nie było z nim problemów zapinasz tylko sprężynke i spowrotem montaż :)

Kamil01
10-04-2013, 11:14
dzieki wielkie:) wzsystko ogarniete szyber smiga jak nowy:)wielkie dzieki