PDA

Zobacz pełną wersję : Honda sportowe springi na seryjne amory



Kamil01
30-03-2013, 22:32
witam wszystkich! od pewnego czasu zbieralem sie do zakupu do swojej civic coupe V gen zestawu sportowego MTS springi+ amory za 700 troszke zwlekalem i moze i dobrze bo opinie byly rozne, ze kazda hanka inacej na nich stoi i to prawda. Kumpel ostatnio kupil do swojej 60/55 przy felgach 15 i strasznie pialo wchodzily z trzy palce i bylo mieko a mi nie o to chodzi. Chcialbym kupic sprezyny Eibacha lub H&R na seryjne amorki ale z kulturalnym obnizeniem 30/30 i teraz pytanie:
1) czy springi H&R i Eibach sa duzo twardsze od MTS?
2) czy na serie amory zakladajac tych firm springi da rade pojezdzic przy tak malym obnizeniu?czy nie wysypia sie szybko amorki?


//Popracuj trochę nad poprawną pisownią, bo nie da się tego czytać.
Następnym razem poleci warn.
Gierade.

naitsyrk
30-03-2013, 22:48
1. H&R dużo twardsze do codziennej jazdy raczej odpada Eibach to taki kompromis.
2. To zależy jak jeżdzisz ile jezdzisz jak powyżej 20 tys. to sobie odpuść i zbieraj kasę na dobry gwint.

Kamil01
30-03-2013, 22:53
raczej w roku robie kolo 10tys km

serwal4
30-03-2013, 22:57
Amory MTS po ~25tys km wyraźnie opadły sił, nie odbijały same i ogólnie padaka;

Obecnie, cały czasi na Eibach'ach mam Kayab UltraSR, czyli seryjny amor ciut sztywniejszy, narazie po 15tys km nic złego się nie dzieje;
W łuku ciut większy zapas jest vs ori amor/sprężyna a oryginalny skok nie powoduje że amory co chwilę dobijają...
Do Eibach'ów się nadają, do prawdziwego obniżenia raczej nie...

Tak czy siak budżetowy amor odpuszczam, budżetowe springi... mhmm...

Kamil01
30-03-2013, 23:00
chodzi mi generalnie zeby bylo twardo i nie pochylalo przy zakretach jak na serii amor i serii springi

GHOSTRIDER
31-03-2013, 07:39
Ja cosik wtrace od siebie. Z mojego doswiadczenia ale niestety nie HONDA, a nissan to wyglada to tak. Dobry zestaw to amory typu
Kyb exel g, kyb ultra sr, tocico. + do tego springi obnizajace typu H&R, Mts, eibach. Na takim secie długo mozna posmigac i jest trwały.

Wiem jak ziomki u nas maja do Primer pomontowane takie sety albo 100nx'ow auta sa naprawde tyrane a sprawnosc na wysokim poziomie i bardzo trwałe. Ale na taki set trzeba wydac okolo 1000 do nissana. Niewiem jak to wyglada w hondzie moze taniej moze drozej ale takie rozwiazanie bym polecał.

zabas
31-03-2013, 10:02
kup sprężyny h&r będziesz zadowolony :) będzie twardo ale nie za twardo :) cos tam na nich pojeździsz na seryjnym amorze skoro tylko 10tys robisz :)

ArteK
31-03-2013, 10:28
W poprzednim aucie jeździłem na zestawie Eibach ProKit + Bilstein B4 Gas i przez 30 tysięcy nic się złego nie działo - obniżenie jakieś tam było, w zakrętach można było trochę zaszaleć.

Na wiosnę mam nadzieję, że zainstaluję springi -30mm do seryjnego amora.

Kamil01
31-03-2013, 17:23
No wlasnie chce kupic na seryjny amor te springi Eibacha http://moto.allegro.pl/sprezyny-eibach-pro-kit-honda-civic-eg-eh-ej-91-06-i3078814349.html tylko pytanie czy sa twarde bo takich szukam? widzialem na youtube filmiki jak te springi sie zachowuja i widac ze niezle usztywniaja. Noi widze ze opuszczaja auto o 30mm:) wiec git

zabas
31-03-2013, 17:24
eibach to jest miekka sprężyna :)

Kamil01
31-03-2013, 17:28
wiec jaka sprezyna jest twarda?

serwal4
31-03-2013, 21:05
H&R, ciut wygodniej Weitec

Apex, Vogtland, Eibach są raczej z tych komfortowych;

Kamil01
01-04-2013, 00:12
ale generalnie sporo twardsze od serii te eibachy?

YendreK
01-04-2013, 00:16
A ja mam znowu inne odczucia i na Łajtekach mi sie zajebiscie mięciutko i fajnie jeździło na seryjnym amorze, tatechniksy amor i spręzyna jamex o ile sie nie myle, twardziej, a na gwincie bodajże HR był beton jak dla mnie, niech sie wypowie Gierade i Szybki bo można powiedzieć że oblatywalismy podobne jak nie te same Setupy, może mają inne wrażenia.

Kamil01
01-04-2013, 00:22
ale generalnie sporo twardsze od serii te eibachy? mi chodzi o opinie kogos kto na seryjnym amoze jezdzil na eibachach i czy jest twardziej niz w totalnej serii z seryjna sprezyna i amorkiem. Nie chodzi mi o totalny beton bo mam felgi 17 ale o to zeby byla sprezyna znacznie twardsza od seryjnej

ArteK
01-04-2013, 09:48
Sprężyny Eibacha są twardsze od serii ale nie ma co się spodziewać betonu - dla mnie był to idealny kompromis pomiędzy lekkim, sportowym charakterem i użytecznością codzienną.

serwal4
01-04-2013, 11:17
Inaczej: dopóki nie założysz jakiś "usztywnianych" amortyzatorów to na Eibach'ach jest ciut lepiej niż na ori springach, głównie auto mniej się kładzie w zakrętach;

Ja na Eibachach + KYB UltraSR osiągnęło kompromis na codzień: auto wyraźnie jest sztywniejsze niż seria, pozwala na trochę więcej w łuku, ale z drugiej strony oryginalny duży skok amora potrafi zamortyzować większą część nierówności (nie dobija);

Kamil01
03-04-2013, 12:20
znalazlem takie amorki http://moto.allegro.pl/amortyzatory-tokico-honda-civic-coupe-crx-91-97r-i3083907742.html plus kupil bym takie springi
http://moto.allegro.pl/sprezyny-eibach-pro-kit-honda-civic-eg-eh-ej-91-06-i3078814349.html wydaje sie ze w polaczeniu niezly zestaw tylko pytanie czy rzeczywiscie siadzie -30 jak pisza na tych springach eibacha:)? jak mowie kolega kupil 60/55 MTS i stoi mu wyzej niz seria a niby mialo zejsc 60mm w dol

zabas
03-04-2013, 13:23
no nie chce być złośliwy czy cos ale nie wiem jak on ten zawias składał ze mu stoi wyżej jak seria :D
eibach ma tendencje do siadania nizej jak te 30mm bo jest miekka sprężyna.
Ja mam amory MTS plus sprezyny FK co jest pochodna MTSu i na najniższym frezie amora siedzi dosc nisko.

Kamil01
03-04-2013, 14:37
a jak z twardoscia? bo mowi ze nie dosc ze pieje to i miekko, przod opadl nisko bo silnik a tyl pieje noi nie dosc ze opadl przod to przy hamowaniu jeszcze bardziej sie opuszcza i trze, dodam ze ma hatchback

Gawin
03-04-2013, 14:52
Właściwie wskakuje do was tutaj w temat, bo sam niebawem planuję uglebić jakieś 4 - 6 centów więc ciekawie się to czyta. Ja znowóż słyszałem, że Jamexy fajnie obniżają, ale komfort trn sam i buja jak szatan. Za to też poprzedni właściciel mojej poprzedniej EG jeździł na MTS'ach i też fajnie mu to pracowało, tyle że narzekał żen ie równo siadło, wszystko na ori amorach . Ja czuje ze kupie mtsy.

EDIT:

Właściwie to jest ciężki temat ^^ . Jedni mówią tak, drudzy tak.

zabas
03-04-2013, 15:14
Wiecie ja uważam że sprężyny MTS/TAtechnix/Jamex/FK automotive i inne jakieś no nameowe to wszystko jedno i to samo :) i podobnie sie na nich jeździ :) ja tak uważam. dla mnie jest wciaz za miękko na moich Fk ale z drugiej strony mam cale zawieszenie w czerwonym poli wiec i tak jest twardo.

W zestawach zawieszenia MTS najsłabszym ogniwem są własnie sprężyny. Są miekkie i tyle. Eibach jest na pewno jakościowo lepszy, lepszymi charakterystykami sie moze pochwalić ale obawiam sie że bedzie równie miękki.

Pamietajcie też że wysokośc stania auta i to jak wybiera nierównosci zależy też od reszty zawiechy - tulei, sworzni. ja jak miałem wyrąbane tuleje to na pusto tylne koło ocierało na wiekszej nierówności o nadkole - po wymianie plus zawiecha -40mm amor plus sprezyny i 4 osoby na pokładzie - nie ma problemu z tym.

Ja na amorki MTS nie moge narzekać. Bardzo miło mnie puki co zaskakuja a juz troche razem jeździmy :)
Jak chcesz twardo szukaj H&R albo Weitec, średnio to podobno Vogtland a miekko Koni i Eibach :)

Kamil01
04-04-2013, 12:04
No dobra podsumowujac kupie tak jak mowiles kupie srednio twarde Vogtland i do tego amorki MTS tak zeby nie przekroczyc budzetu 1200:)

zabas
04-04-2013, 18:32
no ale jeśli masz taki budżet to czemu nie od razu gwint ? MTS ver 3 teraz sie pojawiła i jest podobno mocno dopracowana i fajna :) masz możliwość regulacji i spokojnie cie cały kit wyjdzie poniżej chyba nawet 900zł :D

Kamil01
07-04-2013, 11:41
a gdzie go znajde:)? daj namiar:)
jeszcze jedno z tylu w coupe 94r EJ2 2 drzwiowej d15b7 jest mocowanie typu "widełki"?
bo takie cos wypatrzylem ale nie wiem czy mamz tylu widełki http://moto.allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-honda-civic-crx-mts-25-70mm-i3133734761.html

a noi slyszalem o jakims smaze do gwintu zeby sie nie zapiekl po zimie wiecie jak sie to nazywa?

zabas
07-04-2013, 13:42
tutaj masz link na civicklubie : http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?166296-Gwint-MTS-v3/page38

no można powiedzieć ze z tyłu sa widełki a raczej takie odwrócone U :) ale to z linku to jest zawieszenie do ciebie:)

Maro
07-04-2013, 15:22
Mam u siebie eibachy na seryjnych amorkach ponad 3 lata i jestem zadowolony. Jak używasz auta jako typowy dupowóz to jest to opcja w sam raz na nasze drogi. Tłumienie w tym aucie i tak jest mało rewelacyjne jak na wielowahaczowe zawieszenie (przy dobrych tulejach i reszcie zawieszenia) więc wsadzanie twardszego zawieszenia do jazdy na co dzień i nic więcej (chyba że ktoś składa dla lansu i własnej satysfakcji że będzie posiadać) mija się z celem... Takie moje zdanie :) Do zredukowania wychyłu w zakrętach polecam zainwestować w stabilizatory ;)

Kamil01
09-04-2013, 11:27
zakladam bo mam felgi 17 i nie chce zeby bujalo gora dol i tarlo, a na civic club nie ma mnie nie masz gdzies indziej namiaru na ten mts ver 3?

---------- Post dodany 09-04-2013 o 11:27 ---------- Poprzedni post dodany 07-04-2013 o 19:44 ----------

a powiedzcie bo slyszalem ze najlepiej gwint potraktowac smarem jakims zeby sie nie zapieklo i potem mozna bylo spokojnie na zime podniesc wiecie jaki to smar?

Maro
09-04-2013, 12:33
Smar miedziany lub grafitowy. Do aluminiowych pierścieni grafit.

kuki
10-06-2013, 09:32
odkopię temat bo właśnie zmieniłem z Eibachów na H&R (w EJ9). Więc podsumowaując - Eibach dużo bardziej miękki i przód auta zdecydowanie niżej siadł. H&R z kolei trochę podniósł auto (z przodu między błotnik a koło wchodzą dwa palce, przy Eibachach opony i błotnik były w jednym poziomie) i jest zdecydowanie twardszy. ponadto porównując zachowanie auta na paru nierównościach H&R dużo lepiej współpracuje z Bilsteinami B6 i bardzo szybko tłumi.