PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Górne mocowania tył - Stuki EJ9



Śmietan
27-03-2013, 15:29
Witam , otóż od dłuższego czasu stuka mi coś w zawieszenie z tyłu głównie lewa strona . Wymieniłem praktycznie wszystkie tuleje prócz cukierków bo są jeszcze w niezłym stanie , lecz problem jest dalej ten sam . Amortyzatory mam włożone MTS-y na sprężynach z eibacha ( żaden gwint , zwykłe amorki z regulacją na pierścieniach ) . Stuki słychać głównie z górnego mocowania lecz wymieniłem tą gumę która wygląda tak : http://allegro.pl/lemford...3080809106.html i dalej ta sama bajka . Co może być nie tak ? Dalej coś tam stuka i nie wiem czy jest tam jeszcze jakaś część wymienialna. stuki najbardziej słychać na nierównościach przy małej prędkości a gdy wsiądą do tyłu 3 osoby to jest dużo ciszej lecz problem nie znika.

sebawo
27-03-2013, 17:19
Może to głupie, ale co masz na tyle za hample? bębny? w jakim stanie? Nie wiem jaki to dokładnie stuk, czy głuchy czy bardziej metaliczny, ale skoro dalej występuje mimo zmiany gum w zawiasie i poduchy amora to trzeba szukać gdzie indziej...

Śmietan
27-03-2013, 20:19
Bębny ale jak one mogą stukać ? To jest bardziej taki głuchy stuk .

ODi
27-03-2013, 20:55
A ja spytam dobrze złożyłeś amorka z tyłu?? Bo czesto powodem stuków jest uszkodzenie górnego mocowania bądz własnie zle złożenie.
http://japancars.ru/image/cache/epc_honda/2314-1034x526.gif
Jeżeli nie wymieniałeś cukierków to zobacz czy nie jest oberwany i sprawdz czy mały wahacz od zbieżnosci nie jest luźny bo znam taki przypadek ze śruba była luźna na wahaczu i dzwiek sie przenosił na amorka.

Śmietan
27-03-2013, 21:07
Odi jak najbardziej poskładałem tak jak na powyższym schemacie , cukierki dzisiaj sprawdzałem na kanale i są w dobrym stanie. Zastanawiam się jedyne czy przez tą gumę mogło by stukać, która jest na tym schemacie co podałeś ( nr 8 ) ale nigdzie takiej nie dostane z tego co widzę . A co do luźnego amorka to odpada bo dzisiaj wszystko szarpałem , bujałem itp nawet breszką próbowałem i nic .

ODi
27-03-2013, 21:17
To inaczej pojedz sobie na szarpaki na stacjie diagnostyczna zapłacisz max 20zł ale zobaczysz co puka.

Przemoo__20
27-03-2013, 23:55
Mam ten sam problem. Jutro bede wkladal gwint na tyl i zobacze czy przestanie stukac.

Śmietan
29-03-2013, 00:49
Przemoo i jak z tym gwintem ?

Przemoo__20
29-03-2013, 13:15
Nie założyłem jeszcze bo zamarzalem w garażu ale jutro rano juz na pewno nie odpuszcze wiec dam znac.

Przemoo__20
04-04-2013, 00:07
Gwint na tyl zalozony a przy okazji zostaly wymienione wszystkie tuleje. Stuk puk ustalo wiec sadze ze byla to sprawka tulei:)