PDA

Zobacz pełną wersję : civic IV gen. w automacie - dobry dupowóz? - proszę o opinie!



Szymon
20-03-2013, 21:22
Jak w temacie, powoli rozglądam się za dupowozem i prawdopodobnie będzie to "żelazko". Widziałem kilka z automatem i teraz pytanie do osób, które miały z tym styczność - warto?

Jaki silnik jest najmniej kłopotliwy, a który ma najmniejszy apetyt na paliwo? A może LPG?

Co sądzicie o IV gen. jako aucie do jazdy na co dzień? (praca, zakupy, szkoła)


Każda opinia mile widziana. No może poza tymi w stylu "słyszałem, że..."


PS. Automat to nie konieczność, ale tę opcję najbardziej brałbym pod uwagę.

Pozdro !

axello
20-03-2013, 21:31
Powiem Ci w małym autku o małym silniku czyli 1.3-1.6 to jest katorga a nie przyjemność z jazdy:) Gdyż jak bedziesz chciał coś wyprzedzić, to poki kickdown zareaguje to miną wieki, szczegolnie że mało kto w małych autach dba o ta skrzynie, nie wymienia oleju nie robi przeglądów itd. A naprawa skrzyni jest dośc drofa i nie każdy się za to weźmie. Automat jest dobry do dużych aut z duża mocą.

Szymon
20-03-2013, 21:46
Gdyż jak bedziesz chciał coś wyprzedzić, to poki kickdown zareaguje to miną wieki
nie musisz mi tego tłumaczyć, świadomie myślę o automacie, m.in. po to, aby mnie nie kusiło żeby przycisnąć ;)
To ma być auto do jazdy po mieście, nie potrzebuję mega osiągów.

axello
20-03-2013, 21:52
Ale są sytuacje że trza :) Ale ogólnie automat nie jest zły, bo jest mega wygodny szczególnie w korkach... Ale obawa że w starej hondzie może być zakatowany to już inna sprawa. Najważniejsze aby podczas zmiany biegów mocno nie szarpał.

Szymon
20-03-2013, 21:55
Odbiegamy od tematu, nie musisz mi wymieniać zalet automatu bo dobrze je znam ;)

Chciałbym wiedzieć jak najwięcej na temat konkretnego samochodu.

Slawer
20-03-2013, 22:38
Civic IVgen jak najbardziej nadaje się do jazdy na co dzień, trzeba się liczyć że większość egzemplarzy jest jest tu i tam przyrdzewiałą i będzie tylko gorzej ale w dupowozie nie ma to chyba takiego znaczenia, silnik jaki miałem z 1.4 z dwoma gaźnikami bardzo sprawnie radzi sobie z tym autem, choć lepszym wyjściem jest D15B2, moc i osiągi te same, ale już wtrysk, mniej pali no i w razie czego ten podwójny gaźnik nie każdy dobrze wyreguluje. Ale mi się bardzo dobrze tym autem jeździło, fajnie się parkuje bo bardzo przeszklone wnętrze i małe słupki tak że polecam na dupowóz co pewnie Smuciu też potwierdzi :P
A największy minus tego auto to moim zdaniem ten poprzeczny końcowy wydech, mimo że zawias był seria to na progach zdarzało mi się nim przytrzeć :P
Jak zawsze na dupowóz polecam też mazdę 323bg, z automatem można wyrwać amerykańska 323 czyli Protage z silnikiem 1.8 i wieloma bajerami jak na tamte czasy :P http://otomoto.pl/mazda-protege-C28296734.html

Szymon
20-03-2013, 22:45
z rdzą się liczę bo już swoje lata mają te auta... generalnie chciałbym żeby to był fajnie utrzymany klasyk, ale z drugiej strony nie chcę pakować nie wiadomo ile kasy bo jedną skarbonkę już mam :) Najbardziej zależy mi na w miarę niskich kosztach utrzymania, choć myślę, że z tym nie ma problemu. Tzn. jeśli wszystko jest robione na czas to nie powinno się sypać, poprawcie mnie jeśli się mylę?

Gierade
20-03-2013, 22:47
Powiem Ci w małym autku o małym silniku czyli 1.3-1.6 to jest katorga a nie przyjemność z jazdy
Ziefff... miałem szalone 75HP (poj. 1.4), w automacie i bardzo przyjemnie mi się jeździło :) I wyprzedzać też się dało. Niestety spalanie nie było już takie fajne.

Szymon
20-03-2013, 22:55
silnikiem 1.8 i wieloma bajerami jak na tamte czasy

i właśnie to mnie zniechęca, hehe,
silnik ma być max. 1.6 i te bajery też mogę sobie odpuścić... Poza tym żelazko zawsze mi się marzyło... ew. CRX, ale pewnie gdybym kupił to zaraz coś bym dłubał przy nim, a tego ma nie być, tylko wymiany eksploatacyjne... no i może gwint :facepalm:

---------- Post dodany o 21:55 ---------- Poprzedni post dodany o 21:53 ----------

http://otomoto.pl/honda-civic-rewelacyjny-stan-techniczny-C28273260.html to jest moim zdaniem nawet nawet (nie wnikam, że jest w kilku odcieniach czerwieni bo to nie ma większego znaczenia).

Slawer
20-03-2013, 23:01
Jeśli chodzi o koszty utrzymania to są bardzo akceptowalne, części dużo i w dobrych cenach, prawie nic się nie psuje, tak jak 5 i 6gen :)

Szymon
20-03-2013, 23:08
otóż to :)
na alledrogo jest jeszcze taka sztuka z automatem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3099587112#tabsAnchor

Marek83
21-03-2013, 12:05
Śmiało mogę się podpisać pod słowami Slawera. Dwa lata jeździłem żelazkiem d14a4 i nie narzekałem. 90koni 2 gaźniki.
Jeśli to ma być zwykły dupowóz to szukałbym 1.3 z gazem. Bo po co więcej?

Te na pewno widziałeś.
http://tablica.pl/oferta/sprzeda-honde-civic-4-gen-91r-CID5-ID2mOf9.html#5a02182536;r:6;s:
http://tablica.pl/oferta/honda-civic-iv-1-3-hatchback-sprawna-jezdzaca-CID5-ID2kBi7.html#5a02182536;r:6;s:

Szymon
22-03-2013, 19:12
a jak z dostępnością części typu skrzynia biegów, silnik itd?
Ewentualnie czy dużo problemów by było z włożeniem silnika z nowszego civica? Np. d16/d14?
To jest P&P czy trzeba rzeźbić?

zabas
22-03-2013, 19:59
no no no a miał być tylko dupowóz a tu juz widze pytania o swapy :D

najmniej problemów miałbyś przy swapie jak pod maska bedzie juz na wtrysku silnik :)
z czesciami nie ma problemu -czy to silnik, skrzynia,zawias, blachara - pełno tego. nie ma tak juz fajnie w starszych genach ...

dla mnie minus automata to po za oczywistymi to mozliwy problem z odsprzedaża.
ja bym szukła czegoś z d13b2 plus gaz :)

Szymon
22-03-2013, 20:03
to tak w razie zajechania silnika :D
Co do skrzyni automatycznej to nie jest konieczność, a jeśli chodzi o odsprzedaż... to auto raczej będzie miało u mnie dożywocie ;)

Marek83
22-03-2013, 20:08
ja bym szukła czegoś z d13b2 plus gaz
x2


to auto raczej będzie miało u mnie dożywocie
Dopóki blacha nie zgnije i nie odpadnie;)

zabas
22-03-2013, 20:11
własnie to tym bardziej jak dożywocie to szukaj manuala :) dlaczego ? bo nei wiesz czy taki oldschool cie nie zarazi za rok - dwa i nie zamienisz rolami autka - Prela na dupowóz a civic do modzenia :D
bedzie wtedy mnie kombinacji z przechodzeniem na manual i mysle wieksza dostepność "opcji" przeróbek i modów :)

w koncu ktos kiedyś wyliczał ze mody w kwocie chyba powtarzam CHYBA okolic 1500zł potrafia w d13 prawie podwoić moc :) a przy masie 4gen to juz fajne :)

nigdy nie mów nigdy :D

Szymon
22-03-2013, 20:19
Najpierw muszę kupić, potem będziemy myśleć... nie mówię że nic nie będę modził bo na bank coś tam będę poprawiał :)
A prelude póki co ma przed sobą jakąś tam przyszłość i plany powoli realizuję, więc jako dupowóz chciałbym coś klasycznego, nie skażonego tjuningami... o na przykład tu znalazłem piękną sztukę:
http://allegro.pl/honda-civic-iv-g-mlody-klasyk-i3115819165.html

ANDI00
17-04-2013, 22:12
sztuka fajna silnik tez d15b2 mialem taka czerwona z tym samym silnikiem +lpg i powiem ci gdybym jej nie rozbil (nie z mojej winy) to pewnie do smierci bym nia jezdzil takze autko jak najbardziej polecam tylko w tej kanadyjce z aukcji brakowalo by ci 5-ego biegu;)

Nowciu
17-04-2013, 22:21
To autko dawno jest sprzedane. Dzwoniłem sporo czasu temu