PDA

Zobacz pełną wersję : jak zwiększyć zasięg wifi?



Pedros
13-03-2013, 15:38
Może mi ktoś podpowiedzieć jak zwiększyć zasięg wifi. Mam od miesiąca internet z orange na kablu telefonicznym i kupiłem odrazu ten zakichany modem (taki http://allegro.pl/sagemcom-f-st-2704-i3083178196.html). Zasięg jest do 15 metrów także jak chce wyjść z kompem do garażu to nawet mi internetu nie wykrywa ;/ SIostra mieszka w bloku ma internet z vectry kupiła jakiś router w tesco za 50 zł i ma zasięg w całym mieszkaniu maxymalny i jeszcze spokojnie 200 metrów od bloku jak z psem chodzi to sobie może normalnie po necie chodzić.

Albo jak ktoś się orientuje to może polecić coś innego bo ja się na komputerach wg. nie znam :/

ODi
13-03-2013, 15:49
Po pierwsze twoj model modemu jest bez anteny a siostra kupiła zapewne z antenka a wiesz mi ze jest róznica jeżeli chodzi o taka pierdołe moj modem pendagram ma antenke i na poł osiedla jest moje wifi zas kumpel co mieszka obok ma jakis super cieńki i super ładny z wbudowana antenka i w pokoju obok nie ma już zasiegu.

Gierade
13-03-2013, 16:06
IMO cudów za te 50pln nie ma co oczekiwać. ODi dobrze pisze - zainwestuj coś z zewnętrzną antenką :)

SaTeR
13-03-2013, 16:16
koło 50-100zł można już kupić jakiegoś TP Linka, sam mam coś takiego, z zewnętrzną antenką. Mieszkam na 6 piętrze, i na parkingu spokojnie zasięg łapie.

sebawo
13-03-2013, 17:08
Może mi ktoś podpowiedzieć jak zwiększyć zasięg wifi.

Ja wiem jak, przejdź na kabel ;)

A poważnie, to ten sagem mógłby jako expres do kawy działać, a nie AP/Router.
Kup pan TP-Linka, modele z jedną antenką i ADSL są poniżej 100PLN a zasięg będziesz Pan miał wzorowy ;)
Jeśli nie chcesz anteny, to nowe Linkysy, ale cena już prawie 4x wyższa...

Zewus
13-03-2013, 17:13
Najlepsza opcja to wymienić to dziadostwo na coś lepszego.
Druga już kombinacje z Mostkiem AP itp.

Więc nie kombinuj tylko kupuj porządny router i będziesz Pan zadowolony na parę lat

Pedros
13-03-2013, 22:08
tak siostra ma z antenką a dokładnie ten model http://allegro.pl/tenda-w311r-router-wifi-dsl-150mbps-kablowka-hit-i3066820087.html

to jak go kupię to bez problemu będę mógł go podpiąć pod kabel od telefonu tak jak ten z orange?
I nie wiecie czy ten z orange będzie pasował pod inną sieć bo bym sobie go do pracy zabrał a tam jest jakaś sieć osiedlowa :)

Bila
14-03-2013, 08:22
te antenki to widze robią furorę, ostatnio w robocie sprawdzalem router linksysa i pirelli, oby dwa miały po 2 anteny, z czego puste w środku :szacun: .. mam nadzieję że wiecie co tak naprawde odpowiada na rozsyłanie sygnału wifi prawda ?
przykładowo puszka netiaspot'a jest kwadratowym dennym pudełkiem i ma właśnie zasięg do 75m przez pomieszczenia i 200 na wolnej przestrzeni :)

Kup linksys'a jakiegoś, lub coś co będzie kosztować ponad 150zł to skończą ci się problemy :]


P.s. macie router z antenką ? na własną odpowiedzialność sobie ją 'rozczepcie' bo w wiekszości przypadków to wizyalny gadżet a moduł wifi jest w środku router'a :]

Gierade
14-03-2013, 08:31
Wcześniej miałem: Linksys WAG200G i byłem bardzo zadowolony.

http://farm6.staticflickr.com/5246/5351545997_57f3722867_b.jpg (http://www.flickr.com/photos/gierade/5351545997/)

Teraz mam: Linksys WAG320N i też jestem zadowolony, ale minimalnie mniej. Poprzedni Linksys z pustą w środku antenką, lepiej sobie radził niż obecny.

http://www.dionwired.co.za/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/5/9/594501.jpg

Bila
14-03-2013, 09:52
dobra to może inaczej, bo widzę że coś sugerujesz.
Pedros wejdz w router i sprawdzac czy masz mozliwosc ustawienia " Beacon Interval " standardowo w routerach ustawiane jest na 100ms, czyli czas miedzy przelaczeniami sesji odczytu sieci. zmien na 200 a nawet i na 500ms swpodouje ci to mniejszy odczyt ale większy zasieg.

jesli ci zrywa po wifi to pewnie, ale nie na pewno - to przestaw DTIM

3-cie rozwiazanie to np usun zabezpieczenia i przestaw router by dostep do sieci wifi mial 1 adres mac sprzetu, maca wpisz ze swoje kompa ktory bedzie sie laczyl i zadne inne urządzenie sie nie dostanie - ale poprawi ci to jakoś bo szyfrowanie i wpa nię będzie szło jako pierwsze .


Gierad możemy się sprzeczać ale wiedz że juz 6'ty rok robie w tej branży :)

---------- Post dodany o 09:52 ---------- Poprzedni post dodany o 09:48 ----------

jesli chodiz o linksys'a to bierz N300 jest stosunkowo tani w porownaniu do bebechów ..

Gierade
14-03-2013, 09:54
dobra to może inaczej, bo widzę że coś sugerujesz.
[...]
Gierad możemy się sprzeczać ale wiedz że juz 6'ty rok robie w tej branży
Nic nie sugeruję, a tym bardziej nie mam ochoty się sprzeczać.
W branży możesz robić nawet i 10 lat, ale piszę jakie są moje odczucia z używania przez kilka lat routera z zewnętrzną (pustą w środku?) antenką, a nowszego, w teorii mocniejszego routera bez zewnętrznej anteny. I prawda jest taka, że lepszy zasięg w moim przypadku dawał ten pierwszy.

Bila
14-03-2013, 11:00
ale ja też tego nie zaprzeczyłem - poza tym nie napisałem także że 100% routerów z antenkami są fake'iem i pustakami w środku - nie twierdze też że twoja ma lub nie ma bo nie ma nawet takiego spisu - co prawda to nie jest klejone więc powinna być możliwość rozłożenia antenki - jeśli będziesz mieć wolną chwilę to sprawdź - moduł wygląda jak taki płaski plasterek, pastylka - połączona zazwyczaj 3'ma kabelkami do modułu w płycie główej routera - haczyk jest taki że producentom po prostu 'nie chce się' ciągnąć jej do antenki, bo z punktu widzenia technologicznego to nic nie daje .

Sprzęt już jest na tyle nowoczesny, że problem jaki się tworzy zazwyczaj jest natury konfiguracyjnej - nie przeczę żę w nowszych sprzętach może być gorzej - z reguły - tam jest więcej opcji do ustawienia i dopasowania do swojej wewnętrznej sieci . Jednakże 90% ludzi nie wie jak to ustawiać, czemu się w zupełności nie dziwię. Sęk w tym że jeśli masz możliwość to trzeba korzystać :)

bez spiny, peace! :)

Gierade
14-03-2013, 11:18
jeśli będziesz mieć wolną chwilę to sprawdź
W moim przypadku się już nie dowiemy czy antena miała coś w środku, czy była pusta, bo router już jakiś czas temu sprzedałem.
A poprawna konfiguracja, to połowa sukcesu.

YendreK
14-03-2013, 11:27
Ktoś tu ma zapędy na Samca Alfa :lol:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

sebawo
14-03-2013, 11:38
Może dodam coś od siebie w kwestii anten. Nie możemy zapomnieć co to jest to całe WiFi i jak wygląda pierwsza warstwa. Zawsze miałem i zawsze radziłem innym kupować Routery/AP z antenami zewnętrznymi, wiele osób za moją namową zmieniało routery bezantenowe na antenowe, przy std. ustwieniach nikt się nie skarżył na pogorszenie zasięgu, przekrój od TP za 70PLN po ausa RT-N66 za 8stów;)

Z doświadczenia: w domu teściów był problem z zasięgiem miedzy piętrami, żaden router ze std. anteną czy nawet dwoma nie dociągał na 2 piętro. Customowa antena dała zasięg >70% w całym domu,ogrodzie i nawet w garażu ;)

Więc to, że się zdarza chiński sprzęt z wątpliwej jakości antenami (na jaki bagatela się nie natknąłem) nie oznacza, że kupowanie AP/Routera z anteną (dwoma lub trzema) jest bez sensu, co można bezpośrednio wywnioskować z Twojej wypowiedzi Bila ;)

BTW to, że ktoś całe życie kopie rowy, nie znaczy, że robi to najlepiej ;) :drinks:

Bila
14-03-2013, 11:58
z twojej wypowiedzi sebawo wnioskuje że pierdylion anten w routerze da bagatela zasięg na 1000km ! :) no rewelacja - czemu nie pakują do każdego routera? Ho no właśnie dlatego że to nie o to w tym chodzi.
DObrej klasy router nie musi mieć anteny żeby rozprowadzać dobrze sygnał..

EOT

sebawo
14-03-2013, 13:08
Nie, żle wywnioskowałeś;)
No i dlaczego 90% routerów z górnej półki tak cenowej jak i jakościowej ma więcej niż jedną antenę zewnętrzną? Pomijając różne wykorzystanie każdej z anten oczywiście :)
No nic, nie róbmy to drugiej elektrody albo forum bez kabli :D
peace :drinks:

Zewus
15-03-2013, 17:15
Po 1 primo fake anteny są nie od dziś
Po 2 ultimo router bez anten i tak ma antenę tylko w środku na płytce
Po 3 Zewnętrzna antena nie będąca fejkiem w 80% daje lepsze rezultaty
Po 4 dłuższa antena nie zawsze idzie w parze z zasięgiem (wyjątek pentagram, ale rewelacji nie ma)
Po 5 Standart Nki (pełen, dwuzakresowy ) łatwiej osiągnąć mając 3 anteny

Obecnie najlepszy stosunek ceny do parametrów ma chyba TPlink (prywatna moja opinia)

Bila
15-03-2013, 20:48
Obecnie najlepszy stosunek ceny do parametrów ma chyba TPlink (prywatna moja opinia)

Zgodzę się :)