PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Swap elektrycznych szyb.



Gawin
04-03-2013, 22:11
Siema !
Jako, że przymierzam się do zakupu kolejnego jajka muszę was zasypać masą pytań. Tym razem chodzi mi o swap elektrycznych szyb. Dodam, że swap ten pochodzi z EG4 , jest kompletny, jednak jeszcze nic nie wyjmowałem, nie mam tego na zewnątrz itp. pierwsze pytanie, czyli co konkretnie potrzebuję do tego swapu. Drugie pytanie dotyczy tego, jak się do tego zabrać, swap będzie z EG4 , na EH2, czyli na wersję kanadyjską. Czy potrzebuję coś dorabiać, czy czeka mnie 'gotowa' kostka do podłączenia itp.

Dzięki za pomoc.

@Gierade:

Wiem, że Ty takowy SWAP robiłeś do EH3, fajnie jakbyś się wypowiedział.

Gierade
05-03-2013, 07:12
Znowu ja? Wiele w temacie Ci nie pomogę, ale napiszę jak ja to miałem robione.
U mnie był robiony swap tak jak i u większości osób. Elektryczne mechanizmy podnoszenia/opuszczania szyb + boczki pod elektrykę + przekaźnik + trochę przewodów. Mechanizmy montujesz w tych samych miejscach co dotychczasowe. Przewody do sterowania wpinaliśmy pod skrzynkę bezpieczników pod kierownicą, tak więc w porównaniu z ori instalacją mogłem otwierać i zamykać szyby, bez kluczyków w stacyjce.

Ja nie miałem oryginalnych wiązek pod elektrykę, dlatego przeciągaliśmy dodatkowe przewody. Ty jeżeli masz dostęp pod ori wiązkę, to spróbuj ją przełożyć i będziesz miał jak w oryginale.

Ogólnie jeżeli chodzi o różnice konstrukcyjne między EG, a EH - to praktycznie nie występują. Wszystko jest tak samo, poza przednią i tylną belką w zderzaku.

Maro
07-04-2013, 13:57
Przed złożeniem nie zapomnij o umyciu benzyną prowadnic, rolek i łączenia prowadnic rolek oraz świeżym smarze :) Będzie śmigać jak nowe ;)