PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Stukanie d15b2.



Gawin
04-03-2013, 18:02
Siema siema.

Słuchajcie, pojechałem dziś na garaż, bo długiej zimowej przerwie by wyjąć z mojego rozbitka bak i przewody paliwowe. Korzystając z ostatniej okazji spróbowałem odpalić silnik, bo planuję włożyć go do nowego nabytku który być może niebawem mi się przytrafi. Auto odpaliło bez problemu, obroty co jakiś czas falowały ale czemu się dziwić, brak filtra powietrza, brak chłodnicy pewnie też zrobił swoje. Jednak podczas tego wszystkiego natknąłem się na nieco poważniejszą usterkę, rozkmina poszła gruba, zgasiłem silnik, odpiąłem wszystko co mogło zakłócić pracę czyli alternator i pompę wspomagania. Chodzi o dziwne stukanie, rytmiczne, rosnące wraz z ilością podawanej mieszanki. Dodam, że przed kolizją nie było nic takiego, silnik pracował równo itp. Co prawda dostał on trochę jednak uderzenie nastąpiło w pokrywę zaworów, przez co jest ona pęknięta ale nie sądzę, że to jest tego powodem. Nagrałem film, słuchajcie, oglądajcie, pomagajcie ! Dzięki.


http://www.youtube.com/watch?v=Xeq1ki2GqNY&feature=youtu.be

@EDIT.

Pokrywy nie odkręcałem bo brakło mi na to na prawdę czasu.

Macioł
04-03-2013, 18:55
Puka jak panewka prawie

Gawin
04-03-2013, 19:03
Z tym, że jaka możliwość jest że coś się stało z panewką typowo przy uderzeniu ? Żadna praktycznie. Panewka to długa droga do rozjazdu. Zawory to nie są na pewno, bo to WALI a nie puka. Myślę że to też może być pompa wody, pracuję teraz na sucho więc.

RAFA
04-03-2013, 19:19
wątpię, że pompa

Pepe
04-03-2013, 20:45
jak dla mnie panewka, niestety znam ten dźwięk ;/