PDA

Zobacz pełną wersję : Wniosek o zmianę w regulaminie



Margo
27-02-2013, 23:29
Witam

Chciałabym złożyć wniosek do zarządu JDMST o dołączenie do regulaminu forum punktu o treści:

- na forum należy pisać zgodnie z zasadami polskiej pisowni (ortografia i interpunkcja), oraz używanie polskich znaków.


Wniosek swój motywuję tym, iż bez tych zasad znajduję posty, które są bełkotem nie do odczytania, jak również są one wyrazem braku szacunku dla czytelnika.

Pozdrawiam Margo

axello
27-02-2013, 23:33
Podpisuję się pod tym, szczególnie denerwują te skróty: bd, tb i tak dalej, już nie wspomnę o ortografii. Każda przeglądarka ma wbudowany słownik, więc można się postarać. Rozumiem każdemu się zdarza robić błędy ale jak nagminnie.. no nie da się czytać :)

sebawo
27-02-2013, 23:35
są one wyrazem braku szacunku dla czytelnika.

Ja również tak uważam, to robimy listę z podpisami? Ile trzeba podpisów? :D
Proponuję dać Margo status nadwornego rangera ortografii, niech robi porządek...;)

Margo
27-02-2013, 23:44
Ja również tak uważam, to robimy listę z podpisami? Ile trzeba podpisów? :D
Proponuję dać Margo status nadwornego rangera ortografii, niech robi porządek...;)


luzik, spoko, małe błędy można przeżyć, ale kilka linijek tekstu z błędami, bez polskich znaków i znaków interpunkcyjnych to już nie jest post, a bełkot.....niestety......a nie można kogoś rugować jeśli nie mamy tego w regulaminie.

Foka
27-02-2013, 23:47
Witam

Chciałabym złożyć wniosek do zarządu JDMST o dołączenie do regulaminu forum punktu o treści:

- na forum należy pisać zgodnie z zasadami polskiej pisowni (ortografia i interpunkcja), oraz używanie polskich znaków.


Wniosek swój motywuję tym, iż bez tych zasad znajduję posty, które są bełkotem nie do odczytania, jak również są one wyrazem braku szacunku dla czytelnika.

Pozdrawiam Margo

A jakie kary pożądkowe przeiwdujesz dla osob ktore bedą robic błedy ?

Margo
27-02-2013, 23:53
pożądkowe

porządkowe

Slawer
27-02-2013, 23:56
Warny Foka.

YendreK
27-02-2013, 23:58
Wniosek Został Przyjęty, Zostanie Rozpatrzony W Ciągu 5 Dni Roboczych, Dziękujemy za Inicjatywę i Chęć poprawy Jakości Forum.

_lukasz_
28-02-2013, 00:00
Ja również uważam, że powinny być warny jak ktoś nagminnie popełnia błędy. Człowiek czyta 2 razy dłużej, żeby dowiedzieć się co autor miał na myśli - przykład user ziomecek

olixx
28-02-2013, 00:20
Podpisuję się pod tym ;)
Może ankieta jak bossowie rozpatrzą opcje ;D?

Margo
28-02-2013, 00:31
spokojniutko Panowie z tą ankietą, od tego mamy władze klubu :)

jeśli uznają, że to dobry pomysł to się dowiemy :)

pozdrawiam Margo

YendreK
28-02-2013, 00:32
A no niech se Naród Pogada :lol: spokojnie napewno sie dowiecie ;D

Gierade
28-02-2013, 00:58
Do czego to doszło, żeby w regulaminie pisać taki punkt... Przecież jest to oczywista oczywistość, jednak faktycznie niektórzy nie potrafią tego zrozumieć. Szkoda mi ich, a jeszcze bardziej mi szkoda czasu spędzonego na rozszyfrowaniu tego bełkotu, dlatego trzeba coś z tym zrobić.

Widzę, że niektórzy chcą nagradzać wybitnie zdolnych warnami za swoje językowe poczynania? Tak też zróbmy, też jestem za. Jutro postaram się zrobić odpowiednią rangę nawiązującą do tego, że ktoś nie potrafi napisać poprawnie zdania w języku ojczystym. Natomiast każdy user który stwierdzi, że post jest napisany: bez interpunkcji, z nadmiernymi błędami ortograficznymi, etc. - proszony jest o raportowanie go moderatorom za pomocą małego trójkącika z wykrzyknikiem którego widać poniżej każdego posta. W wiadomości proszę wpisać, że raport dotyczy zasad poprawnej pisowni. Roboty z tym będzie co nie miara, dlatego proszę o darowanie sobie literówek i mniej znaczących błędów.

tomekb
28-02-2013, 10:25
ups to z komórki będzie już ciężko

sebawo
28-02-2013, 16:45
a czemu miałoby być ciężko? :D

SaTeR
28-02-2013, 17:03
http://i1.ryjbuk.pl/ac080ea83658b289a8d3cf2a5d2825e7e3bd02ca/dyslektykxx-jpg

takie coś nasuwa mi się na myśl jak czytam niektóre posty... niestety...