PDA

Zobacz pełną wersję : Honda EH3 + Eaton M62



mateusz3233
05-02-2013, 22:00
Witam mam zamiar jechać kupić tą Hondę,jednak auto chciał bym użytkować na co dzień i tu rodzi się pytanie czy takie auto nadaje się,bo ponad 10tys. to nie mała kwota a nie chciałbym być niemile zaskoczony ze zaraz coś się stanie i koszty napraw będą duże(chodzi mi o ten kompresor czy jest to trwałe rozwiązanie).Auto bodajże jest na tym forum dlatego zdecydowałem się założyć tu post i spytać się. :)
Liczę na waszą pomoc.
Z góry dzięki. :)

http://honda4sale.jdmstyle.pl/
http://otomoto.pl/honda-civic-eh3-d16z6-supercharger-C27797474.html

Bagi
05-02-2013, 22:08
Nie lepiej zadzwonić do kierownika tego auta ?:) Więcej powie na ten temat niż my.

axello
05-02-2013, 22:09
Auto jest samego prezesa forum, cześci zawsze z najwyżej połki zero druciarstwa :) do codziennej jazdy sie też nadaje, ponoc ma pstryczek którym wyłaczasz kompresor :) Auto godne polecenia, możesz smiało brać :)

Pedros
05-02-2013, 22:17
Auto jest samego prezesa forum, cześci zawsze z najwyżej połki zero druciarstwa :) do codziennej jazdy sie też nadaje, ponoc ma pstryczek którym wyłaczasz kompresor :) Auto godne polecenia, możesz smiało brać :)


x2

YendreK
05-02-2013, 22:21
Jedyna słuszna opcja, jak nie kupisz będziesz żałowac do końca zycia że taka perełka ci czmychła sprzed nosa, cena nieadekwatna do serca, pracy, serca i monet wrzuconych w ten projekt.

Bartez
05-02-2013, 22:33
Civ jest baaaardzo zadbany.. za taką kasę opłaca się jak ch.. :)
A i kompresor zakładali ludzie z pojęciem.

Tak więc jeżeli masz kasę i szukasz czegoś w tym stylu to nawet nie ma co się zastanawiać :)

hwasciur
05-02-2013, 23:00
wejdz sobie w temat auta i poczytaj to Ci da więcej niż zapewnienia jakiegokolwiek usera... auto jest warte dużo więcej niż tylko $

kit'
06-02-2013, 00:39
Witam mam zamiar jechać kupić tą Hondę,jednak auto chciał bym użytkować na co dzień i tu rodzi się pytanie czy takie auto nadaje się

Nadaje się, kompresor jest na elektrosprzęgle, wyłączasz i jezdzisz na "serii", chcesz przypierd... włączasz i ogień

Gierade
06-02-2013, 09:16
Witam mam zamiar jechać kupić tą Hondę,jednak auto chciał bym użytkować na co dzień i tu rodzi się pytanie czy takie auto nadaje się,bo ponad 10tys. to nie mała kwota a nie chciałbym być niemile zaskoczony ze zaraz coś się stanie i koszty napraw będą duże(chodzi mi o ten kompresor czy jest to trwałe rozwiązanie).Auto bodajże jest na tym forum dlatego zdecydowałem się założyć tu post i spytać się.
Liczę na waszą pomoc.
Witaj. Jak widać jest to moje auto i chyba najwięcej mogę powiedzieć w tym temacie :D Cały projekt opisany jest tutaj (http://forum.jdmstyle.pl/showthread.php/10-Civic-EH3-D16Z6-Supercharger-Gierade), więc jeżeli masz chwilkę czasu, to śmiało możesz przebrnąć przez te kilka stron tematu.

Jeżeli chodzi o użytkowanie auta na co dzień, to jak najbardziej się nadaje. Sam przez jakiś czas dojeżdżałem nią codziennie do pracy. Męczące mogą bywać jedynie dłuższe korki, a to za sprawą spiekowego sprzęgła. Ale tak poza tym, to auto zachowuje się jak każda inna Honda. Z resztą gdybyś nie chciał jeździć na co dzień na doładowaniu, to jest taki magiczny pstryczek-elektryczek, którym można wyłączyć kompresor :D

Jeżeli chodzi o sprawę kompresora. Cóż, kompresor to prosta budowa - dwa rotory i obudowa która jest przymocowana do bloku silnika. Kompresor jest w fajnym stanie, rotory nie mają luzów, nie są pokrzywione. Olej w kompresorze także jest, więc jest to element który jest raczej bezobsługowy. Całość składana na nowych częściach, a nie używkach. Doładowanie jest niskie więc silnik też nie został przez to narażony na jakieś ekstremalne "wyżyłowanie". Z resztą zaraz po montażu kompresora auto zostało wstępnie wystrojone, później wpadł nowy wydech i odbyło się kolejne, finalne strojenie. Strojenie przebiegło bardziej z myślą o bezpieczeństwie silnika, niż jaraniem się ilością wyplutych koni, których pewnie mogliśmy jeszcze trochę urwać.

Montaż kompresora + strojenie to marzec/kwiecień zeszłego roku. Kompresor wkładali mi chłopaki którzy już kilka fajnych setupów wypuścili na rynek, a i strojeniem zajął się człowiek który ma o tym świetne pojęcie.

Więcej tak jak wspomniałem w ogłoszeniu można dowiedzieć się telefonicznie.
Pozdrawiam.

Auto sprzedane, temat zamykam.