PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Odzczytanie błędów z ECU



Śmietan
08-01-2013, 23:09
Witam ! Mam problem z odczytaniem błędów , otóż zrobiłem ten mostek na kostce 2pinowej i teraz moja niewiedza , check ciągle świeci ale dioda z ABS mruga i na to wychodzi że mam błędy 61 i 13 .Czy to normalne że zamiast checka mruga ABS ? , co to w ogóle za błędy? Ma może ktoś listę do tego ?

sebawo
08-01-2013, 23:18
mruga i jedno i drugie. Check wymruguje kody kompa i abs kody abs. Sprawdź co oznacza ciągle świecący check, ale na moje to nic dobrego, bo powinien w ogóle nie świecić przy braku błędów...

Śmietan
08-01-2013, 23:22
Sebawo ogólnie to nie świeci ale jak zrobie tą zworkę to on świeci ciągle a ABS mruga i nie wiem ock

KACZY
08-01-2013, 23:39
mam podobny problem u siebie w swifcie. swieci mi ikonka check engine. czasem gasnie i mam przez kilka dni spokoj a później znowu się wlacza i swieci ciagle. co to może być ?

sebawo
08-01-2013, 23:51
Sorr za wprowadzenie w błąd... Ogólnie to:



Jakby ktoś szukał, to złącze w coupe 97 rocznik jest od strony kierowcy (zdjęcie strona 7).
Po zmostkowaniu błedy są wyświetlane jednocześnie dla ecu (kontroka check engine) i dla abs (kontrolka abs). Kody są wyświetlane po kolei po czym powtarzane ( a nie powtarzane 3-krotnie jak to gdzieś jest napisane). Ciągłe świecenie kontrolki oznacza brak błędów.


a tu cały wątek: http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?6877-Samodiagnostyka-6-Generacja

---------- Post dodany o 22:51 ---------- Poprzedni post dodany o 22:43 ----------

Jako, że nie działa mi edycja to piszę nowego posta....
@KACZY to może jeszcze podaj wzór tapety/kolor farby w pokoju i numer buta, wtedy na pewno powiemy Co dolega Twojemu autu....

KyzCrap
09-01-2013, 00:14
KACZY Nie wiem jak jest u Ciebie w swifcie, ale są 2 opcje - Podpięcie kompa przez OBD II lub zworka i liczenie mignięć Checka...

sebawo
09-01-2013, 10:52
jesteś pewny? Bo z tym obd to też śmieszna sprawa. U siebie kompa mam pod obdII (p2t), który to standard powinien pozwalać na odczyt parametrów pracy silnika odpowiednim kablem/softem ale Honda chyba odbiegła trochę od standardu i się nie da....

Zychu
09-01-2013, 10:53
co za bzdura z tym ecu po stronie kierowcy. zlacze obd2 na komputer jest takie w usa tylko bo sie spotkalem ale samodiagnostyka. jest normalnie kolo komputera. jesli check swieci ciagle to nie ma bledow.

sebawo
09-01-2013, 11:03
@Zychu a qp nie jest czasem 'Honda of America'? :D
Ja mam na pewno koło skrzynki od bezpieczników tą kostkę (dwupinową, do samodiagnostyki), właśnie pod nogami kierowcy. Zwarłem, to check świecił bez przerwy, natomiast abs wymrugał błędy na tylnych czujnikach, spowodowane jeszcze wizytą na hamowni. Skasowałem opisaną gdzieś procedurą (bez wypinania aku) i błędów ni ma. Dużej kostki obd2 nie znalazłem nigdzie pod deską...

KACZY
09-01-2013, 14:46
no wiec jak swieci ciagle to co to jest ? ktoś mi kiedyś powiedział ze to sonda lambda może cos warjowac i dlatego mi czasem swieci check a czasem gasnie

sebawo
09-01-2013, 14:56
Kolego, jak Ci check zaświeci podczas normalnej jazdy, oznacza to, że komputer zgłasza usterkę. Jaką? to już trzeba sprawdzić, np. poprzez wykonanie diagnostyki. Poszukaj, poczytaj, na pewno już ktoś to w swifcie robił, więc nie będziesz musiał odkrywać ameryki.

KACZY
09-01-2013, 18:18
dzięki.

Śmietan
10-01-2013, 20:34
Dzięki panowie już wszystko wiem , można zamykać ; )

Cr@cker
17-01-2013, 16:39
no wiec jak swieci ciagle to co to jest ? ktoś mi kiedyś powiedział ze to sonda lambda może cos warjowac i dlatego mi czasem swieci check a czasem gasnie

coś mi się wydaje że ty piszesz o zupełnie czym innym niż Śmietan ... z tego co staram się wykminić tobie Kaczy chodzi o zapalanie się MIL w czasie jazdy ... a Śmietan mówi o zapalającym się MIL w czasie diagnostyki i w jego przypadku świecenie oznacza brak błędów silnika a u ciebie prawdopodobnie chodzi o jakiś błąd którego bez zrobienia diagnozy i zaczytania kodów DTC nikt ci nie rozwiąże ... jeśli robi się to po przez zwarcie na gnieździe diagnostycznym to luz, a jeżeli tylko po przez wpięcie interfejsu diagnostycznego to dowiedz się jaki masz