PDA

Zobacz pełną wersję : Polerka lamp, jak to ogarnąć?



Konrad_SK
10-06-2011, 15:01
Zakładam temat, gdyż jestem zielony w temacie :facepalm:

Przednia lampa trochę mi się zmatowiła, do tego porobiło się coś w stylu "pajączków".

Jak to ręcznie ogarnąć, co zastosować? słyszałem o paście Feracla, ale nie wiem czy jest ona bezpośrednio do stosowania czy dopiero po polerce.

Smuciu
10-06-2011, 15:25
ja myślę ze papier wodny 2500 i delikatnie jechać nim klosz potem pasta polerska (farecla bdb.) i szybkimi ruchami polerować szmatka (czyt. flanelka :lol:) do zadowalającego efektu :P możesz spróbować bez papieru efekt tez jest tylko ze raczej mniejszy niż przy użyciu papieru :)

Rikoo
10-06-2011, 15:37
kilka miesiecy temu ci pisalem zebys wpadl mam specjalna paste sonaxa na takie rzeczy dziala ale moze nie mega dlugo ale pomaga

Konrad_SK
10-06-2011, 15:46
Rikoo, na pewno mnie to pisałeś? ;) bo pierwsze słyszę szczerze mówiąc, chyba że już nie ogarniam.

A ten sonax nie jest do rdzy czasami? i ogólnie na korozję.

Smuciu, dzięki za wskazówkę, spróbuje się zastosować :)

Rikoo
10-06-2011, 16:26
Pisalem ci na KHS ze mam

sonax jest to firma z kosmetykami i ma takie fajne specyfiki do polerki
a tak wyglada fota

http://www.sonax-polska.pl/public/foto/products/org_162_1297864139.jpg

Do szkła plastikowego, akrylowego i pleksiglasu.

Usuwa zadrapania i rysy z:

- tworzyw sztucznych,

- szyb w przyczepach , na łodziach

- szyb w samolotach

- z wyświetlaczy telefonów komórkowych

- szkiełek w zegarkach

- z mebli ze szkła akrylowego itp.

Nie używać na powierzchnie lakierowane,malowane i zadrukowane.

Dymek
10-06-2011, 16:45
Farecla G3
Przywracanie połysku przy pomocy maszyny:
Nałóż ściereczką niewielką ilość pasty polerskiej Regular Grade G3 na powierzchnię lakieru
Namocz G-Mopa w czystej wodzie i zamontuj do maszyny polerskiej, odwiruj nadmiar wody, aż nie będzie już wyczuwalne rozpryskiwanie
Posuwistym ruchem przesuwaj G-Mopa po powierzchni lakieru, dodaj pasty G3 jeśli jest to konieczne
Utrzymuj G-Mopa w stanie wilgotnym, jeśli jest to konieczne dodaj wody ze spryskiwacza
Ręczne przywracanie połysku:
Wilgotną i czystą ściereczką silnie wcieraj pastę G3 poruszając ją do przodu i do tyłu, regularnie zmieniając kierunek, tak by zapewnić równomierne pokrycie
Ostateczne wykończenie:
Usuń resztki czystą ściereczką
Wykończ stosując jedynie lekki nacisk i wodę
Wypoleruj powierzchnię lakieru miękką ściereczką o luźnym splocie, tak aby uzyskać wysoki połysk bez zamazań

Pasta : Farecla G3 . Za jakis czas sam bede polerował.

Konrad_SK
10-06-2011, 16:52
A na polerkę dwóch lamp ile tej pasty kupić? bo słyszałem że jest dobra i skuteczna, niewiedziałem jedynie jak się za to zabrać:)

Dymek
10-06-2011, 16:55
http://allegro.pl/pasta-polerska-farecla-g3-250g-lakier-jak-nowy-i1648015855.html

Wydaje mi sie ze takie opakowanie starczy na pare razy polerowania lamp.

Wiec niewiem ile na jedno polerowanie.

pitbedzin
10-06-2011, 21:29
Papier 2500-3000 na wodę ( na dużo wody) aż zmatowieją a potem Farecla, ale nie g3 tylko g6 bo ma mniejsze ziarna ścierne i polerujesz, ale nie flanelką tylko najlepiej pieluchą taką z tetry czy jak się to zwie, szmacianą w sensie :) No i czystą oczywiście :lol2: Na reflektor jeden zejdzie Ci pewnie z pół dnia, jak bedziesz to polerował ręcznie, dobrze było by miec maszynkę albo chociaż niskoobrotową wiertarkę i nakładkę do polerki. No i pamiętaj żeby na farecle też lać dużo wody, trwa dłużej ale lepszy efekt uzyskasz. Na pajaczki chyba nic nie zrobisz bo to już mikropeknięcia plastiku wewnątrz tworzywa. No chyba że są płytko to może i spolerujesz cześć.

Konrad_SK
10-06-2011, 22:39
Na reflektor jeden zejdzie Ci pewnie z pół dnia
Byle pogoda dopisała i się moge bawić :) bo niestety maszynki żadnej nie posiadam.

ViruS
12-07-2011, 11:21
tylko uwazaj zeby nie przegzac klosza bo wtedy peka :) heh kumplowi na spolerowaniu lampy zleciał prawie tydzien( wew. str. wsadzil xeony), wiec zycze cierpliwosci i powodzenia :D

Rikoo
25-07-2011, 11:36
konrad pogadaj ze smuciem wczoraj na szybko mu jedna sztuczke pokazalem z lampa

Smuciu
25-07-2011, 23:36
konrad pogadaj ze smuciem wczoraj na szybko mu jedna sztuczke pokazalem z lampa

no sztuczka była dość ciekawa :D fakt trzeba by nad tym spędzić więcej czasu ale jak na jakieś max 10 minut efekt jest skromnie mówiąc ładny :)