PDA

Zobacz pełną wersję : Mazda Mazda 323F BA nie ma iskry



olik110
04-11-2012, 14:36
Witam wszystkich.
Poszukuję od dłuższego czasu pomocy, co prawda na TYM forum jestem od kilku minut zarejestrowany ale przeszukałem je i nie znalazłem zadowalających mnie informacji.
Mój problem pojawił się znikąd, tzn po dłuższej nieobecności odpaliłem normalnie samochód, pojechałem na stację benzynową zatankować, wszystko było ok ale po przejechaniu kolejnych kilometrów auto zaczęło słabnąć aż w pewnym momencie zgasło :( kręci rozrusznikiem ale nie odpala. Myślałem że padła pompa paliwowa ale sprawdziłem i działa. Wziąłem się za świece i okazało się że nie ma iskry. Aparat zapłonowy podmieniłem na nowy i ..... nic :( wymieniłem więc czujnik położenia wału i ..... nic :( dalej nie ma iskry. Czy ktoś mógłby mi pomóc ? Podejrzewam albo immobilizer albo cały cpu ale nie wiem jak to sprawdzić. Nurtują mnie takie pytania:
1. Czy podpinając diodę do wyjścia OBD komputer (jeśli jest sprawny) wyświetli mi błąd immo ?
2. Jeśli komputer jest spalony czy wyświetli jakiekolwiek błędy ?
3. Czy da się sprawdzić immo i kompa na własną rękę ?
4. Czy jest sens szukać przyczyny próbnikiem napięcia ?

Nie mam dostępu ani możliwości podmienić kompa więc to odpada :/ Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Auto: Mazda 323F BA 2.0 V6 KF

Zewus
04-11-2012, 14:42
Kable, świece sprawdzałeś?

olik110
04-11-2012, 15:24
tak kable są nowe najdroższe silikonowe NGK i świece tak samo ale sprawdzałem je dodatkowo

DONgregor
04-11-2012, 15:49
sprawdz pasek rozrzadu czy nie jest przetarty badz zerwany :) albo sam walek bez aparatu czy sie kreci przy odpalaniu :) bo obajwy sa takie jak napisales a pozniej okazuje sie co innego :-/

ODi
04-11-2012, 15:51
4. Czy jest sens szukać przyczyny próbnikiem napięcia ?
Ja od tego był zaczął sprawdzic bezpieczniki i przekazniki czy którys nie ma pinu wypalonego.
Odepniej aku na 15min niech sie komp zresetuje i zobacz czy bedzie iskra głupie ale czasami pomoga:P

olik110
08-11-2012, 19:49
pasek jest dobry bo jak sprawdzałem czujnik położenia wału to widziałem ale sprawdzę jeszcze raz :) a później próbnik w rękę i jazda wszystko co się da :(

---------- Post dodany 08-11-2012 o 18:49 ---------- Poprzedni post dodany 04-11-2012 o 15:53 ----------

Problem rozwiązany. Zostałem oszukany co do sprawności aparatu zapłonowego. Zawiozłem auto do elektryka i dzisiaj mi potwierdził że jednak to aparat.

Za wszystkie pomoce dziękuję :)

Temat do zamknięcia.