PDA

Zobacz pełną wersję : Zimowki



axello
25-10-2012, 16:58
Jakiej firmy polecacie zimowki ?poszukuje jakis w miare nie drogich, ale zeby były stosunkowo dobre, tamten sezon przejechalismy na pirelli i zadowoleni nie bylismy byle wiekszy snieg auto latalo po drodze jak glupie, już nie wspominajac ze co chwile bylo mozna sie zakopac :) Jakies doswiadczenia sugestie?
rozmiar to r16 205/55

Margo
25-10-2012, 17:03
goodyeary ultra grip są polecane bardzo

Slawer
25-10-2012, 17:07
O dziwo z tanich całkiem dają radę Dębica Frigo, tata miał też Michelin Snow Pro i też był dobre, ale to już chyba droższe.

Marek83
25-10-2012, 18:06
O dziwo z tanich całkiem dają radę Dębica Frigo
Zgadzam sie. Jeździłem dwa sezony i śmiało mogę polecić.

Suseł
25-10-2012, 18:28
Sava Eskimo S3 - w obu dupowozach mam i spisują się świetnie od kilku lat :)

freeway
25-10-2012, 18:28
Jakiej firmy polecacie zimowki ?poszukuje jakis w miare nie drogich, ale zeby były stosunkowo dobre, tamten sezon przejechalismy na pirelli i zadowoleni nie bylismy byle wiekszy snieg auto latalo po drodze jak glupie, już nie wspominajac ze co chwile bylo mozna sie zakopac :) Jakies doswiadczenia sugestie?
rozmiar to r16 205/55

Nie opony lecz technika.:yo:

silver30
25-10-2012, 18:39
Ja od siebie moge na zime polecic Kleber. Wedlug mnie sa bardzo dobre w stosunku do swojej ceny. idealne na śnieg i mokrą nawierzchnie. Sprawdzone w gorskich warunkach, gdzie odsniezanie dróg jest zakazane przez tamtejsze wladze miasta.

axello
25-10-2012, 19:02
Nie opony lecz technika.:yo:

Technika... Jesli ktos jezdzi od 20 lat i 30tys km rocznie to chyba z kosmosu sie nie wzuelo. Ja jezdze tym autem sporadycznie, ale opony trza zmienic bo na tamtych sa guzy..

A z fuldy ktos cos mial ? Bo ceny dosc fajne tylko jak z jakoscia ?

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

sebawo
25-10-2012, 22:04
Nie opony lecz technika.:yo:

Kolejny rajdowiec nam rośnie :]

A tak w temacie, to ja polecam Nokian W/W+, latałem w Uno i zakopywało się dopiero jak sanki się zawiesiły, w górach bez łańcuchów nie miałem problemu (kolega na GoodYear'ach miał...).
W Fabii również od kilku sezonów, ojciec sporo jeździ i problemów również brak.
W civie mam firestone winterhawk, przejeździłem tylko jedną zimę, po zakrętach może nie najlepiej, ale ośnieżone podjazdy nie stanowiły problemu :]

serwal4
25-10-2012, 22:07
Frigo 2 są fajne na kopny śnieg, w góry jak znalazł, w innych warunkach padaka... co potwierdzają testy (na śniegu leją Dunlopy, Goodyear'y itd, na suchej nawierzchni czy szczególnie w deszczu...);

U nas Peugeot 607 2.2 bena 160km przejeździł zimę na Kleberach Krisalp HP i dawały radę z autem tej wielkości i masy;

kuzi
25-10-2012, 22:31
Bridgestone Blizzak LM30 - świetne opony...

matysziom
26-10-2012, 00:13
nokiany moge potwierdzic swietne opony zarowno na zime jak na lato sa super ciche elegancko sie trzymaja drogi przy wiekszych predkosciach,przy przyspieszaniu trakcja super, krotsza droga hamowania.

Slawer
26-10-2012, 02:49
serwal to fakt że Frigo słabe są na mokrym, przy ruszaniu bardzo łatwo stracić przyczepność :D a Nokian to w końcu fińska firma więc na zimowkach się znają :P

_lukasz_
26-10-2012, 09:11
goodyeary ultra grip są polecane bardzo

Ja rowniez polecam te oponki. Teraz bedzie trzeci sezon. Warto pamietac ze opony po 5 latach od daty prodkucji powinno sie zmienic na nowe

Suseł
26-10-2012, 10:18
Jak pisałem już wcześniej Sava Eskimo S3 - sprawdzone w dwóch RWD. Bardzo dobrze radzą sobie na śniegu oraz na mokrej nawierzchni :)

axello
26-10-2012, 12:01
Jak wroce do domu to sobie porownam, dziękuje za wypowiedzi, jak cos wybierzemy to opowiem.

Szajba69
30-10-2012, 02:57
nokiany moge potwierdzic swietne opony zarowno na zime jak na lato sa super ciche elegancko sie trzymaja drogi przy wiekszych predkosciach,przy przyspieszaniu trakcja super, krotsza droga hamowania.


Również je szczerze polecam. Mój ojciec robi ponad 50tyś km rocznie i ma letnie i zimowe firmy Nokian i bardzo je sobie chwali. Mówił mi, że do tej pory odkąd jeździ już 26 lat, że lepszych opon na zimę jeszcze nie miał, a na Nokianach przejeździł już 2 sezony. Wcześniej miał jakieś Dunlopy na lato i zimę, ale wg. niego najlepsze są Nokiany.

tomekb
30-10-2012, 10:07
Ja polecam opony Platin Winter Rp 30 rewelacyjna opona za przystępną cene pobila klebery dunlopy i conti w moim is200 a jest to rwd z lekka dupa

SaTeR
30-10-2012, 11:03
ja także polecam Nokiany, a dodatkowo ostatnio czytałem test opon zimowych, i wygrały Continentale. Nowe te opony chcecie kupić? Continentale do tanich nie należą, komplet 16" trzeba będzie dać 1800-2000zł. Porównywali je m.in. z budżetowymi Dębica Frigo. Szału nie ma, bo zajęły ostatnie miejsce, ale tak jest jak się porównuje budżetówke z czymś w wyższej półki. Na mokrym się słabo zachowują, ale na śniegu w jednej czy dwóch konkurencjach były najlepsze.

Zewus
30-10-2012, 18:13
Goodyear utragrip 7+ kolejny sezon a mam je od nowości i jestem nimi zachwycony

RAFA
31-10-2012, 11:18
goodride sw608


miałem kiedyś te gumy w ej2 i nigdy nie powiem na nie nic złego :)

pewnie sam nigdy bym ich nie kupowal ale dostałem komplet za friko wiec co.. ;) :P


stosunek jakosci do ceny na wielki plus... mogę polecic :)

sebawo
31-10-2012, 14:12
stosunek jakosci do ceny na wielki plus

No jak oponki za frajer to się nie dziwię :lol:

RAFA
01-11-2012, 13:41
za friko czy nie za friko :) jest dobrze
No jak oponki za frajer to się nie dziwię :lol:

kawalerro
01-11-2012, 15:25
Ja od siebie mogę zaproponować nadlewki Markgum 205/55 R16 MARKGUM MK790/CS790
Wzór bieżnika Continental Winter Contact TS
http://www.markgum.com.pl/files/fotob/product-190.jpg
http://www.markgum.com.pl/pl/katalog/opona-20555-r16-markgum-mk790.html?search=product&group%5B3%5D=&group%5B4%5D=&group%5B5%5D=58&search_button=Szukaj

cena brutto 144zł szt.

U mnie 3 sezon na 14" mam takie oponki i zima BAJKA. Jeżdżone w CRX, teraz saxo i jest super.
Co do 16" to mam 4 sezon taki sam rozmiar w Fiacie Stilo 1.9JTD i teraz też będziemy kupować kolejny taki komplecik do tej krowy.


To że bieżnikowane nie znaczy że syf :) na lato nie proponuję nadlewek, ale w zimę na prawdę gorąco polecam, kilka kompletów już mieliśmy i w rodzinnych autach jak i sąsiedzi też śmigają na takowych i nie narzekają.
Ogólnie firma MARKGUM produkuje też slicki na których mamy kilka rajdówek i stosunek ceny do jakośći jest bardzo przystępny

polecam


ps:

Kolejny rajdowiec nam rośnie
Im więcej wszechstronnych kierowników na drodze tym lepiej :)

SaTeR
01-11-2012, 15:55
Ja od siebie mogę zaproponować nadlewki Markgum 205/55 R16 MARKGUM MK790/CS790
Wzór bieżnika Continental Winter Contact TS
http://www.markgum.com.pl/files/fotob/product-190.jpg
http://www.markgum.com.pl/pl/katalog/opona-20555-r16-markgum-mk790.html?search=product&group%5B3%5D=&group%5B4%5D=&group%5B5%5D=58&search_button=Szukaj

cena brutto 144zł szt.

U mnie 3 sezon na 14" mam takie oponki i zima BAJKA. Jeżdżone w CRX, teraz saxo i jest super.
Co do 16" to mam 4 sezon taki sam rozmiar w Fiacie Stilo 1.9JTD i teraz też będziemy kupować kolejny taki komplecik do tej krowy.


To że bieżnikowane nie znaczy że syf :) na lato nie proponuję nadlewek, ale w zimę na prawdę gorąco polecam, kilka kompletów już mieliśmy i w rodzinnych autach jak i sąsiedzi też śmigają na takowych i nie narzekają.
Ogólnie firma MARKGUM produkuje też slicki na których mamy kilka rajdówek i stosunek ceny do jakośći jest bardzo przystępny

polecam


ps:

Im więcej wszechstronnych kierowników na drodze tym lepiej :)



hmmm to mnie zaskoczyłeś, bo nigdy dobrych opini o bieżnikowanych oponach nie słyszałem. słyszałem że każda używana markowa opona jest lepsza od tego, ale skoro polecasz to pewnie nie są złe. a powiedz mi czy jeździłeś tymi autami na jakiś innych zimówkach dla porównania? bo ja na przykład na zime do pralki mam Toyo i chyba nie są złe, aczkolwiek nie mam porównania z innymi oponami w tym aucie więc nie wime jak by się zachowywała na innych.

kawalerro
01-11-2012, 16:10
Generalnie też słyszałem złe opinie do póki nie sprawdziłem na własnej skórze. Ale jedno jest pewne- używka 5 czy 6 cio letnia ziowa nie będzie tak trzymać jak świeża guma nawet nadlewka.

Były jakieś inne typu dębica, uniroyal i też dobrze trzymały. Każdy robi jak chce :) ja śmiało polecam te oponki, choć podkreślam że tylko zimówki.

Zewus
01-11-2012, 16:13
Ale jedno jest pewne- używka 5 czy 6 cio letnia ziowa nie będzie tak trzymać jak świeża guma nawet nadlewka.całkowita prawda, ale wiem z doświadczenia za nadlewki Markguma bardzo szybko się starzeje, 3 sezon już nadają się tylko do wyrzucenia, zaznaczam ze na jeździłem tylko na letnich drogowych

kawalerro
01-11-2012, 16:15
zrobię foto tych opon po 3 sezonach :) i moich 14" i tych 16"

Zewus
01-11-2012, 16:20
bieżnik tamtych wyglądał bardzo ładnie, dożo mm i wszytko idealnie , ale delikatny opad czy nawet wilgotny asfalt i już nie jest tak zabawnie,

nie neguję nadlewek, na zimę pewnie są ok, sam planuje zakup PROFILI slicki,

po prostu trzeba brać pod uwagę wszystkie za i przeciw

kuzi
02-11-2012, 12:28
Co do PROFIL, moja matka dwa lata temu zmieniała opony letnie na BF Goodrich. Poprzednie miała właśnie PROFIL 185/65R14. Przyjemnie się na nich jeździło (mimo tego, że były z 2005 roku), zapewniały trakcję na średnim poziomie (lepszym niż letnie Dębice na Hyundaiu Accencie o mocy 40KM mniejszej). Dopiero niedawno dowiedziałem się, że były to opony bieżnikowane. Myślę, że w stosunku cena/jakość są naprawdę warte polecenia. Reasumując, nie każde bieżnikowane to "syf". :)

SaTeR
02-11-2012, 14:50
Reasumując, nie każde bieżnikowane to "syf". :)

byłem świadkiem jak opony bieżnikowane się po prostu porozklejały i stąd mam taką a nie inną opinię o nich. ale to były letnie, no i dostały trochę w dupę.

firestone
04-11-2012, 00:03
Dwa lata temu wybierałem zimówki, przestudiowałem tony Internetu w poszukiwaniu testów i porównań i w końcu wybór padł na Fulda KRISTALL MONTERO 3. Świetne oponki, wreszcie skończyło się wypychanie auta z pod domu o 7 rano :)

Ogólnie każda świeża markowa opona będzie dobra.

sebawo
04-11-2012, 00:20
Masz panie opinii od groma, nic tylko wybrać i kupić :D

Bajdełej: http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/default.aspx
Poczytaj testy, imho najbardziej miarodajne,masz pewność co kupujesz... ja bym na zimówkach nie oszczędzał, chyba, że robisz małe przebiegi...

kawalerro
04-11-2012, 02:02
wczoraj zrobiona ankieta wśród 4 kierowców rajdowych i przewaga opon typu markgum nad oponami używanymi wzrosła 4 krotnie :)

Także śmiało polecam bieżnikowane na zimę. W najgorszym przypadku choć nie sądzę, zrazisz się do bieżnikowanych :) ale naprawdę polecam :)

sebawo
04-11-2012, 02:40
zrazisz się do bieżnikowanych

I rozwali auto/siebie/innych....
Ja bym nie zaryzykował...

YendreK
04-11-2012, 08:52
Markgumy czy inne nadlewane to jedynie slicki lub do Tira.
Co ty piszesz wogole, ankieta wsrod rajdowcow, kazdy z nas ma licencje rajdowe i jak jedzie to jest w 100% skupiony na ruchach kierownicy, ahaaam juz to widze. Nigdy ale to nigdy bym nie bral nadlewanych opon. Juz wole 3 letnie uzywki.

kawalerro
04-11-2012, 11:04
ankieta wsrod rajdowcow
ale mówię o ich samochodach dupowozach :) na zimę 100% za nadlewką.


Juz wole 3 letnie uzywki.
jeśli opona jest jeszcze w miarę miękka i > 4mm głębokości bieżnika to jeszcze ujdzie. Ale niestety stara używka typu 5 letnia ze średnim bieżnikiem nie umywa się do nowej nadlewki. Niestety sprawdzone


Nigdy ale to nigdy bym nie bral nadlewanych opon
a miałeś kiedyś?

ArteK
04-11-2012, 11:44
Kiedy kupiłem swoje pierwsze auto dostałem wraz z nim komplet opon zimowych właśnie firmy Markgum na felgach i niestety nie zakupie takich opon nigdy więcej. Owszem, na śniegu jeździ się wręcz idealnie ale każda inaczej pokryta nawierzchnia to walka z samochodem, nie wspominam już nic o komforcie jazdy ponieważ same opony powodowały znaczny wzrost szumu w aucie podczas jazdy. Inna sprawa, że znajomy miał wypadek jak po roku czasu rozkleiła mu się właśnie nadlewka.

Wcześniej na aucie miałem Toyo S952 - świetna opona według mnie, może też delikatnie głośniejsza ale przyczepna na każdym rodzaju nawierzchni.
Teraz jeżdżę na Yokohama W.drive i też nie narzekam, ale na śniegu mogłaby pokazać więcej.

BTW, sam w zeszłym roku wybierałem zimówki - masakra :).

BTW2, testom to bym tak do końca nie ufał :].

kawalerro
04-11-2012, 12:49
wraz z nim komplet opon zimowych właśnie firmy Markgum
Nówki?
U mnie kilkanaście takich opon działa wyśmienicie Ty widocznie miałeś może pechowy sort ;P

axello
04-11-2012, 12:57
Własnie wczoraj zamówilismy michelin Alpin 4, gdyż znajomy wulkanizator ma w przystepnej cenie. zobaczymy jk się beda sprawować. niestety nadlewek nie bralismy zbytnio pod uwage samochod robi dość dużo kilometrów a takie opony odrazaja, jakbym jezdzil tylko po miescie to pewnie takie bym kupił :fb: ale jedzimy duzo po drogach szybkiego ruchu i w glebokim sniegu jak co rano z garazu wyjezdzam, a że waży niecałe 2t i jest w automacie, tez to swoje robi.

Gierade
04-11-2012, 13:14
W takim bądź razie uważam, że temat został wyczerpany.
Zainteresowany kupił co chciał i zapewne po pierwszej zimie zda relacje, jak sprawują się owe Micheliny.

kawalerro
04-11-2012, 14:13
podaj tylko cene?? moze byc na pw

jimijoe
05-11-2012, 22:03
goodyeary ultra grip są polecane bardzo
Najlepsze oponki jakie kiedykolwiek miałem! Frigo też dobre ale nietrwałe. Czasem warto kupić droższe bo są na dłużej.

Macioł
15-11-2012, 12:51
Co byś nie wsadził to i tak będzie dobre :P