PDA

Zobacz pełną wersję : Honda d17a9 zbyt wysoka temeratura przy długich dystansach



KrisEM2
22-07-2012, 19:07
Witam mam pewien problem z Moim Civicem, zaobserwowałem że na długich dystansach tj. około 100km silnik zaczyna sie mocno grzac podczas postoju, wentylatory niestety w tym czasie sie nie uruchamiają, lecz dopiero gdy spadnie temeratura, czego moze być to objaw?? płynu chłodnieczego też juz dolewałem, bo jakos go ubylo z chłodnicy, natomiast zadnych wyciekow nie widac, i nie wyglda to tez na to aby to była uszczelka pod głowicą, prosze o rady.

pitbedzin
23-07-2012, 12:05
jak nie uruchamiają się wentylatory to mozliwe są 2 opcje, albo bezpiecznik, albo termowłącznik, niestety dla Ciebei uszczelki podglowicowej też nie możesz wykluczyć. To czesta przypadłość że kompresja wali w uklad i robi się babel z gazu który krąży po układzie i jak trafi w miejsce termowłącznika wetylatora w momencie gdy ten powinien się włączyć ( czyli temp płynu jest już ok 90st C ) to nieuruchomi się gdyż ten gaz ma mniejszą tem niz plyn i dlatego auto zaczyna się grzać. Przerabialem to u siebie w aucie i kilka innych przypadków takich znam więc wszystko mozliwe :)

KrisEM2
23-07-2012, 12:47
niestety ale wszystko wskazuje na uszczelkęi dzieje sie tak jak piszesz, korzystając z okazji zna ktoś dobry warsztat który by to fachowo zrobił?

sebawo
23-07-2012, 12:51
zakład pitbedzin&s-ka :lol:
albo zychu z o.o. :lol:
(oświadczam, że za reklamę nie otrzymałem żadnych profitów tudzież innych (nie)ruchomości) :lol:

Ewentualnie słyszałem, że koleś w Chorzowie dobrze H ogarnia...

pitbedzin
23-07-2012, 12:53
zakład pitbedzin&s-ka
albo zychu z o.o.

:lol: