PDA

Zobacz pełną wersję : Honda reset po wyłączeniu zapłonu i problem z ABS



maximus
07-07-2012, 14:15
Nie wiem czy to dobry dział, ale mam nadzieje, że tak.

Sytuacja wygląda następująco. Parę dni temu jechałem jakieś 50km i w tym czasie jakieś trzy razy zdarzyło mi się coś takiego: jadę na dajmy na to 4tym biegu, naciskam sprzęgło, zbijam bieg, na dwójkę, bo szykuję się do zakrętu i jednocześnie naciskam hamulec. W tym momencie, zapala się na pół sekundy kontrolka ABS, a radio przestaje na ten ułamek czasu grać. Tak jakby zabrakło napięcia w danym momencie.

Od tego czasu jednak taka sytuacja się nie powtórzyła. Powtarza się natomiast raz na jakiś czas coś takiego, że wyłączam zapłon po jeździe i w tym czasie jakby resetuje się częściowo komp. Czyli wyłącza mi się całkowicie radio i gubi wszystkie ustawienia, a sterownik gazu przełącza się na benzynę. Zegar jednak się nie resetuje. Po ponownym bezproblemowym odpaleniu, wszystko jest ok.

Zauważyłem, że zaczęło się tak dziać podczas ostatnich upałów, ale nie wiem czy ma to związek. Wiem też, że ABS wyrzuca jakieś błędy, ale nie sprawdziłem jeszcze dokładnie jakie. Poza tym sam ABS chyba takich błędów powodować by nie mógł?

Co Wy na to? :)

pitbedzin
08-07-2012, 19:06
jak dla mnie jest gdzieś albo zwarcie w instalacji albo glupieje sterownik silnika. Choć bardziej bym się składniał na zwarcie ... Sprawdż również bezpiecniki zwłaszcza ten 7.5A pod maską bo on odpowiedzialny jest za komputer i radio, choć powinien się zresetować zegar ... Posprawdzaj również wtyczki pod maską może coś się rozsuneło delikatnie i czasem nie łączy bądz powoeduje zwarcie... Zrób samodiagnostykę i zczytaj błędy ABS skoro wiesz że są.

maximus
09-07-2012, 10:13
pit, bezpieczniki posprawdzałem, a ten 7.5A, wymieniłem, chociaż wyglądał ok. Dzisiaj dźwignę maskę ponownie, posprawdzam połączenia, poczyszczę masy, klemy etc. zczytam błędy ABS, natomiast co do zwarć i innych dziwnym zachowań elektrycznych to niestety najmocniejszy tutaj nie jestem, więc jak to nie pomoże, trzeba będzie udać się do elektryka...

Rikoo
09-07-2012, 11:19
jak co to mam gdzies komputer od ABS`u