PDA

Zobacz pełną wersję : Honda gotuje mi plyn w chlonicy



mazi
06-07-2012, 17:08
witam.

moj problem polega na tym ze na postoju gotoje mi plyn w chlonicy i wywala go zbiornikiem wyrownawczym.... <d13b2>

dodam ze mam nowy termostat
nie cisne auta <gleba>
nie mam jakis osadow na korkach
caly uklad byl plukamy przed zalozeniem naowego termostatu chlodnica tez!
temperatura jest w normie!

co to moze kurna byc chlodnica do dupy czy wentylator??
pomozcie bo sie zastrzele....

SaTeR
06-07-2012, 17:33
a wentylator się włącza? przed zagotowaniem płynu temperatura nie skacze gwałtownie do góry?

mazi
06-07-2012, 17:50
wentylator sie wlacza.... temperatura rosnie normalnie i zatrzymuje sie w normie !

SaTeR
06-07-2012, 18:51
może uszczelka pod głowicą? albo pompa wody?

pitbedzin
07-07-2012, 07:39
Uszczelka pod głowica niestety Mazi

mazi
07-07-2012, 10:29
ale to nie chodzilo by auto jakos inaczej? np. na 2 gary?

Bila
07-07-2012, 11:41
pit, wytlumacz mi dlaczego uszczelka pod glowica, skoro auto trzyma caly czas temperature w normie i ani razu nie wychodzi ponad stan, a plyn gotuje na postoju, auto caly czas chodzi normlanie, ma moc, wiec moim zdaniem czy walnietej uszczelce, temperatura silnika szla by ponad stan, w tedy mozna by na 100% stwierdzic ze to uszczelka
a tak to troche nie jestem przekonany nie sadzisz ?

moze byc tak ze chlodnica nie wyrabia, albo pompa wody strzelila

obecnei zwarlem mu zwroke na termostacie zeby caly czas wentylator chodzil zobaczymy czy pomoze, w tedy wykluczy sie chlodnice, o ile rzedziej badz wcale nie bedzie gotowac plynu

pitbedzin
08-07-2012, 17:54
Bo to nie jest gotowanie płynu tylko proawdopodobnie bąble z kompresji :P



obecnei zwarlem mu zwroke na termostacie zeby caly czas wentylator chodzil zobaczymy czy pomoze, pomoże w szybszym zatarciu łożysk w wentylatorze.


moze byc tak ze chlodnica nie wyrabia moze tak byc pod warunkiem że jest na maxa zakamieniona badż ktos wsypal jakiś uszczelniacz do niej niedawno



pompa wody strzelila powiedz mi jak wg Ciebei wyglada strzelona pompa wody ? Bo ja znam tylko 2 usterki pompy wody, zatarta staje i zrywa rozrząd, bądź rozcieka się i gubisz płyn, jakoś jeszcze nie widziałem żeby pompa która składa się z 3 elementów w jakiś magiczny sposób nagle straciła wydajność, mozliwe by to było w momencie wylamania łopatek na wirniku ale wtedy spowidowało by to prawdopodobnie zatrzymanie pompy i zerwanie rozrządu ...

Bila
08-07-2012, 20:06
lub jeśli kręcąc nie pompowała by tyle wody ile trzeba, chłodzenia by nie bylo takiego jak powinno co prawda dziwna by byla akcja,
a co do uszczelki, i tak na takiej walnietej jezdzi nromlanie i zrobil juz z 300km i jakos nie pieprzlo ani tloki sie nie zatarly od temperatury ani nic, bo caly czas trzyma ja w normie, nie zdziwilbym sie gdyby po wymianie uszczelki pod glowica dzialo sie to samo :)

dobra stary wentylator kosztuje grosze, nawet mam w garazu lezy mi to moge mu odstapić jak cos wiec nie przesadzaj ze sie lozyska wyrobia to to juz skrajny przypadek

ja stawiam na chlodnice

pitbedzin
08-07-2012, 20:48
lub jeśli kręcąc nie pompowała by tyle wody ile trzebaale dlaczego ? Tam nei ma co się zepsuć, jest na wirniku kilka łopatek i one albo są i kreca się albo ich nie ma i stoi pompa, nie ma mozliwości by ona pracowala na 70% albo 30% albo pracuje albo nie :D

Mozliwe że to chlodnica jesli jest zakamieniona, albo zapchana uszczelniaczem.

krisss1111
08-07-2012, 21:11
chlodnica jesli jest zakamieniona, albo zapchana uszczelniaczem

jak tak czytam ten wątek to to samo mi na myśl przychodzi

mazi
08-07-2012, 21:32
no wlasnie musze pozyczyc od kogos chodnice na probe... zeby nie wyrabac kasy w bloto.... wiec jesli ktos bylby chetny bo mu lezy taka chodnica to chetnie pozycze na kilka dni ;D

ODi
08-07-2012, 21:33
To proste by sprawdzic oba weże sa ciepłe jezeli tak to nie chłodnica bo jest przepływ a jakim płynem zalany jest silnik??

mazi
08-07-2012, 22:14
silnik? olej sie znaczy??

pitbedzin
08-07-2012, 22:16
Nawet jak jest zalany wodą to powinien dać radę :)

ODi
08-07-2012, 22:19
Mazi płyn chłodniczy.

Nawet jak jest zalany wodą to powinien dać radę
Pit niby tak ale jezeli jest zalany zwykła woda to jest niska temp wrzenia wiec moze sie gotować bo czujnik tem silnika ma jebnicie do 15stopni.

pitbedzin
08-07-2012, 22:22
w sumei kto wie :D

mazi
09-07-2012, 14:25
wypierdzielilo mi plyn ktory kupilem w sklepie nie daleko zycha jp czy jakos tak i tez go wyjeba...

pitbedzin
09-07-2012, 14:44
uzupełnij płyn zakręć korek chłodnicy i sprawdź czy w zbiorniczku wyrównaczym nie pojawiają sięb ąble powietrza. Oczywiście na gorącym silniku. a najlepeij to podjedż dziś do mnei bo przez forum to możemy gdybać.

mazi
18-07-2012, 18:12
up. od kad mam wentylator na krotko to auto sie uspokoilo... nie gotoje mi wody wogole...

tunerr1
18-07-2012, 18:33
ja przy walniętej uszczelce miałem podobnie jak wentylator na krótko to było ok a po odłączeniu gotowało na postoju

Shady
21-07-2012, 17:36
Ja mam to samo. I obstawiam uszczelke.

Gierade
21-07-2012, 17:58
up. od kad mam wentylator na krotko to auto sie uspokoilo... nie gotoje mi wody wogole...
I myślisz Mazi, że to załatwia problem?

mazi
21-07-2012, 22:03
nie wcale tak nie mysle tylko ze jak jebnie uszczelka to najprawdopodobniej zrobie d13z6

pitbedzin
23-07-2012, 12:18
tylko ze jak jebnie uszczelka ona już jebnęła :D Na co czekasz ? Aż staniesz gdzieś z zagotowanym silnikiem, bo węża rozerwie albo chłodnice ?