PDA

Zobacz pełną wersję : Honda porysowana szyba czołowa



maximus
21-06-2012, 12:41
Panowie i Panie, mam do Was pytanie :)

bardzo zaczyna mnie denerwować fakt strasznie porysowanej szyby przedniej w moim nowonabytym ej9. Nocą, jak coś jedzie z przeciwka, praktycznie nic nie widzę na swoim pasie :/ Nie są to głębokie rysy, bo jak przejedzie się paznokciem, nie zaczepia się. Jest po prostu masę drobnym rysek, tak, jakby ktoś czyścił szybę papierem ściernym...

i teraz pytanie - co z tym fantem zrobić? czy zostaje mi tylko wymiana? jeżeli tak, to gdzie, jaka i ile. A jeżeli nie, to co? czytałem o polerowaniu tlenkiem ceru, ale jakoś nie wyobrażam sobie "polerowania" szyby przedniej. Na pewno nie samodzielnie, bo zrobiłbym sobie pewnie niezłe kuku...

Pomożecie?:mrgreen:

sebawo
21-06-2012, 12:53
Szybę jak najbardziej da się wypolerować, a jak robiłeś to na lakierze to na szybie też sobie poradzisz, tyle, że trzeba mieć sprzęt... Niemniej jednak sam raczej też bym nie ryzykował, kolega _lukasz_ gdzieś już na forum polecał polerkę szyby przedniej, tylko nie wiem gdzie. Koszt to około 100PLN, zależy od warsztatu...

maximus
21-06-2012, 13:00
wiesz, nie chce po prostu zrobić sobie soczewki, bo wystarczy tylko chwila nieuwagi, przytrzymasz w jednym miejscu z długo i lipa. Chodzi o to, żeby nie było gorzej po tym zabiegu niż jest teraz :)

maniekp
21-06-2012, 13:28
koszt wymiany przedniej szyby oscyluje w granicach 350-370 zł. Ja wymieniłem 3 dni temu w Chorzowie, ale myślę, że znajdziesz coś zdecydowanie bliżej Częstochowy.

Pawwelll
21-06-2012, 14:03
koszt wymiany przedniej szyby oscyluje w granicach 350-370 zł. Ja wymieniłem 3 dni temu w Chorzowie, ale myślę, że znajdziesz coś zdecydowanie bliżej Częstochowy.

I jak ? Jestes zadowolony? ile trwała wymiana.. ? :)

maniekp
21-06-2012, 14:11
no pewnie że jestem, roczna gwarancja na parowanie itp. Do tego zamówiłem szybę z paskiem przyciemniającym w cenie i przykleili mi nakleję z hologramem. Wymiana trwała ok.4-5h.

barteq
21-06-2012, 14:17
Ja wymienialem w Szybexie w Czestochowie, koszt 450zl, polerowac szyby nie polecam, moga powstac refleksy na szybie i bedzie jeszcze bardziej razic niz przed ;)

sebawo
21-06-2012, 14:26
Jak tam chcecie, ale ja uważam, że jeśli problemem są drobne ryski a nie pęknięcie to nie ma sensu wywalać kasy na całą szybę...

maniekp
21-06-2012, 14:59
Jak tam chcecie, ale ja uważam, że jeśli problemem są drobne ryski a nie pęknięcie to nie ma sensu wywalać kasy na całą szybę...
zgadzam się z tym, ale istnieje ryzyko że weźmie się za to jakiś partacz (w serwisie) i pogorszy sprawę.


Ja wymienialem w Szybexie w Czestochowie, koszt 450zl,
Cena większa o 100 zł od tej, jaką proponowali mi we wszystkich serwisach w Chorzowie, Bytomiu i Katowicach więc radzę poszukać tańszej.

sebawo
21-06-2012, 15:58
zgadzam się z tym, ale istnieje ryzyko że weźmie się za to jakiś partacz (w serwisie) i pogorszy sprawę.

Heh, no tak to możesz podchodzić, do wszystkiego, nawet głupiej wymiany oleju, czy (o zgrozo!) klocków... Szybę też można źle wstawić, kleju poskąpić i przeciek gotowy...

maniekp
21-06-2012, 16:04
Szybę też można źle wstawić, kleju poskąpić i przeciek gotowy...
zgadza się, ale na to masz gwarancję a na spolerowanie ? jeśli źle Ci spolerują to muszą wymienić szybę, a wątpię że tak od ręki i bez awantury by to zrobili.

maximus
21-06-2012, 16:14
Dlatego chyba najlepszym wyjściem będzie wykupić ubezpieczenie na szyby, przemęczyć się jakiś czas i wtedy "przypadkowo" uszkodzić szybę... chociaż z jakimś ryzykiem też się to na pewno wiąże

maniekp
21-06-2012, 16:27
Dlatego chyba najlepszym wyjściem będzie wykupić ubezpieczenie na szyby
możesz spróbować, ubezpieczenie kosztuje chyba 70 zł więc to nie dużo

sebawo
21-06-2012, 16:38
maniekp a jeśli Ci źle ustawią rozrząd i Ci silnik rozwalą? Albo klocki źle włożą i na zakręcie się zabijesz? Takich przykładów można podać miliard i zawsze znajdzie się powód, żeby nie jechać do mechanika tylko kupić nowe i samemu sobie wymienić. Nie zrozum mnie źle, tu nawet nie chodzi o koszta, ale o zasadę. Nie oddajesz samochodu komuś, do kogo nie masz minimalnego zaufania, czy to z własnego doświadczenia czy z doświadczenia innych.

Zapytaj kolegę _lukasz_, on robił polerkę przedniej szyby, chyba gdzieś w katowicach.

Co do ubezpieczenia to dobre rozwiązanie, zapłacisz składkę, odczekasz okres karencji i skorzystasz. Tylko dowiedz się, ile razy w ciągu roku możesz skorzystać z tego i czy każda szyba liczy się osobno...

maximus
21-06-2012, 16:41
ok, dzięki za opinie :) będę jeszcze musiał wszystko na spokojnie przemyśleć, ale pewnie skłonie się ku ubezpieczeniu. Niemniej jednak zapytam się osoby, która została polecona odnośnie polerki

_lukasz_
21-06-2012, 16:48
W katowicach zlecil polerke przedniej szyby, zaplacilem za to 100 zl, hmmm a efekt taki sam jak wlozenie nowej szyby. Teraz zostaje kwestia czy ktos woli wydac 100 zl czy 400 :)

maximus
21-06-2012, 16:50
_lukasz_ i żadnych negatywów tej operacji? żadnych refleksów, zniekształceń i efektów soczewki? robiłeś to w jakimś renomowanym warsztacie, który posiada sieć oddziałów?

maniekp
21-06-2012, 16:50
Oj, nie to miałem na myśli. To co napisałeś to prawda - jak najbardziej. Ale spójrz na to z innej strony - ilu masz mechaników którzy potrafią wymienić np. rozrząd a ilu takich, co polerują szyby :). Ja np. nie spotkałem się z firmą która by to robiła (i nie twierdzę, że takiej nie ma).
Wydaje mi się, że to temat "rzeka" i możemy tak długo przedstawiać swoje "za" i "przeciw", ale przynajmniej dowiedziałem się czegoś nowego. Kolega zrobi tak, jak będzie uważał, ma pomysł z ubezpieczeniem i wydaje mi się, że to dobre posunięcie. Tylko dobrze by było zrobić w tym temacie rozpoznanie, czyli to co wymieniłeś - plus przeczytać to co cytuję poniżej z pewnego artykułu.

W ślad za tym poszli również ubezpieczyciele, którzy oferują ubezpieczenia od takich zdarzeń. Mało tego, posiadanie takiego ubezpieczenia dodatkowo powoduje, że nie tracisz zniżki za bezszkodową jazdę, czyli tzw. bonus - malus. Ponieważ jest to ubezpieczenie, którego ubezpieczyciele dopiero się uczą, warto porównać ich oferty, żeby zobaczyć zarówno warunki, jak i cenę takiego produktu - i jedno i drugie może się istotnie różnić między firmami.

Warunki mogą być inne ze względu na:

-okres tzw. karencji, czyli okresu od momentu wykupienia polisy, kiedy nie możesz zgłosić szkody,
-rodzaju uszkodzeń,
-czasu reakcji i dostępności serwisu na terenie całego kraju, a czasami poza nim,
-a nawet tego, których szyb w samochodzie to dotyczy.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiego ubezpieczenia pamiętaj, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe mają je już w swojej ofercie. Przeważnie zdarza się też tak, że jego zawarcie wiąże się z wykupieniem w konkretnym towarzystwie obowiązkowego ubezpieczenia OC.

_lukasz_
21-06-2012, 16:52
Katowice bazantow 1. Jestem bardzo zadowolony iz zadnych skutkow ubocznych nie widze

_lukasz_
21-06-2012, 16:53
Autoszyby mozna wykupic w pzu majac oc w innej firmie. Kwota jak dobrze pamietam w civicu wynosila ok 60 zl

maniekp
21-06-2012, 16:54
Katowice bazantow 1. Jest bardzo zadowolony iz zadnych skutkow ubocznych nie widze

maximus, No to sprawę masz chyba ułatwioną, jeśli wypowiedziała się osoba która tego doświadczyła i nie ma zastrzeżeń to raczej bym się nie zastanawiał.

maximus
21-06-2012, 16:56
dlatego tak, jak już pisałem, muszę to na spokojnie przemyśleć i przekalkulować, żeby nie okazało się potem, że będę na tym wszystkim mocno stratny. Dzięki jeszcze raz :drinks:

axello
21-06-2012, 17:26
Autoszyby mozna wykupic w pzu majac oc w innej firmie. Kwota jak dobrze pamietam w civicu wynosila ok 60 zl

Dokłądnie, w jaguarze tez z tego korzystalismy tylko zapomnielismy sobie przedłużyć i teraz dupa bo jet malusienki odprysk i nie chca tego zrobic.

ArteK
21-06-2012, 23:41
Myślę, że ogarnięty zakład bądź człowiek, który się czymś takim zajmuje(polerowaniem szyb) powinien Ci doradzić co najlepiej zrobić uprzednio oglądając daną szybę, wiadomo, że nie każdy rodzaj uszkodzenia da się naprawić.

barteq
22-06-2012, 00:21
Maximus, ja sie zajmuje detailingiem, wpadnij do mnie, albo zgadamy sie na miescie, zobacze ta szybe, bo szyby tez poleruje, tylko ze nie wszystko da sie zrobic :)

kuzi
23-06-2012, 14:57
Mam znajomego (lakiernika nawiasem mówiąc), który także wykonuje polerki szyb, lamp itd. Sam o sobie mówi, że polerki zawsze mu najlepiej wychodziły. Dwa lata temu przy okazji polerowania lakieru na Carismie, świetnie wypolerował mi szybę (wyglądała jak nowa). Bardzo polecam. Chłopak dorabia w weekendy na garażu w Bytomiu (na codzień jest lakiernikiem w ASO Toyoty), mieszka pod Częstochową (gdzie pewnie też dałby radę polerkę "strzelić").

Kwota: za całe auto bierze stówkę... szyba to będzie pewnie z max 50 zł ;-)

Telefon mogę podać na priv.

barteq
23-06-2012, 17:22
To musi byc naprawde fachowa robota, polerka to nie to samo co korekta lakieru ;) sam sobie nie wyobrazam zrobic korekty lakieru taniej niz 500zl od takiego sedana ;)

kuzi
23-06-2012, 19:14
Niektórzy spłacają duże kredyty i łapią się każdej roboty, a oferując niskie (atrakcyjne) ceny łatwiej o klientów. ;-)

barteq
23-06-2012, 19:18
100zl ? watpie, za materialy i prad wyjdzie drozej :P chyba ze to polerka jakas pasta tempo i t-shirtem to tak

kuzi
23-06-2012, 19:23
Dobre. :lol:
Z całym szacunkiem, ale nie wiedząc nic na temat usługi danego gościa zarzucasz mu niefachowość oraz używanie najgorszych materiałów tylko dlatego, że cena jest bardziej atrakcyjna niż Twoja? :facepalm:

barteq
23-06-2012, 22:55
Czyli gosc doplaca do interesu ? nikogo nie naklaniam do moich uslug :)

sebawo
24-06-2012, 00:52
nikogo nie naklaniam do moich uslug

Ale robisz antyreklamę nie widząc roboty, jakie to 'typowo polskie'....:facepalm:
Byś zagaił, popytał, zobaczył jak to robi, ale nie, od razu 'za tanio' bo znasz i cenisz się lepiej od innych.
Z takim podejściem młodych ludzi to w tym kraju długo się nic nie zmieni...

Sory za OT

_lukasz_
24-06-2012, 01:44
Ale barteq ma racje poniewaz sam polerowalem swoj samochod i zakupienie samych srodkow do polerki lakieru to wydatek kolo 120-130 zl wiec kolega musialby doplacac do interesu a gdzie robocizna i koszty typu energia, zuzycie polerki itp

sebawo
24-06-2012, 02:27
No to faktycznie, jest to niemożliwe do zrobienia i koleś jest takim wspaniałomyślnym dobroczyńcą, że poleruje ludziom fury za free...
Albo poleruje na kremie do golenia i kradzionym prądzie, do tego h*jowo i nie ma chętnych...
Aleście się uczepili, by was chudy byk...

kuzi
24-06-2012, 02:27
Pasta ścierna kosztuje 120 zł na jedno auto? ;)

_lukasz_
24-06-2012, 09:47
Kuzi kuoilem 2 pasty ktore kosztowaly razem 120 zl i wywtarczyly na raz. Jedna gruboziarnista a druga wykonczeniowa

barteq
24-06-2012, 12:39
Jesli tak bardzo chcecie to rozpisze wam dokladnie co jest potrzebne i zobaczycie sobie jakie sa koszty, a wiec potrzebne jest nam: Piana aktywna, rekawica z mf, szampon, glinka, T&G Remover, IPA, Pasty np wezmy te z Menzerny czyli 3: 500, 2500, 4000, tasmy zabezpieczajace, glaze, wosk. To samo nadwozie, 1 pasta Manzerny kosztuje ok 100zl zalezy od producenta, starcza na 3 auta , reszta stuffu to koszt ok 50-80zl, zalezy od jakosci towaru, dodatkowo musimy uzyc 3 padow na polerke do 3 past, o roznym stopniu ciecia, Hard Cutting, Cutting/Polishing, Finishing, jeden pad kosztuje ok 20zl. Do tego woda prad, i najwazniejsze CZAS, bo korekta lakieru trwa ok 18h na auto, Koszta policzcie sobie sami :)

sebawo
24-06-2012, 16:33
No to faktycznie, jest to niemożliwe do zrobienia i koleś jest takim wspaniałomyślnym dobroczyńcą, że poleruje ludziom fury za free...
Albo poleruje na kremie do golenia i kradzionym prądzie, do tego h*jowo i nie ma chętnych...
Aleście się uczepili, by was chudy byk...

x2

kuzi
24-06-2012, 17:17
Poleruje tzw. "starą szkołą" na mokro. Robi to od dziesięciu lat najpierw Fareclą G3, później kończy Fareclą G10. Jak dobrze pamiętam po polerowaniu trzeba było od razu wybrać się na myjkę ciśnieniową - minus polerowania na mokro to dużo syfu na aucie.

To nie jest tak, że nie ma chętnych. Jest odwrotnie - ma terminy często na miesiąc w przód.

Mogę podrzucić zdjęcie Carismy po polerowaniu. Szkoda, że nie mam żadnego na czysto bez polerki - lakier to była dosłownie tarka (albo papier ścierny). Wypolerował mi samochód w ramach koleżeńskiej przysługi. Myślę jednak, że zawsze mogłoby być zdecydowanie lepiej - chodziło mi o szybką polerkę, bo akurat tego dnia wystawiałem samochód na sprzedaż. ;)

http://i236.photobucket.com/albums/ff173/fuerte_toro/caripopolerca.jpg

http://i236.photobucket.com/albums/ff173/fuerte_toro/caripopolerce2.jpg

_lukasz_
24-06-2012, 21:56
Na zdjeciach ciezko ocenic poniewaz naloze dobry wosk na pierwszy lepszy samochod nastepnie wezme zrobie zdjecie i tez tak sie bedzie swiecic.

sebawo
24-06-2012, 22:04
Ale czy kolega tu chce kogoś oszukać? Nie rozumiem już tych dywagacji o wyższości marchewki nad pietruszką....

_lukasz_
24-06-2012, 22:46
Poprostu uwazam ze za 100 zl to mozna sobie zrobic na odwal sie polerke nie uzywajac przy tym dobrych past

kuzi
24-06-2012, 23:41
Poziom argumentacji spadł do takiego poziomu, że niestety pasuję w temacie taniej polerki samochodu.

Mimo wszystko mogę polecić gościa, który wypoleruje szybę/y za nieduże pieniądze.

Piotrek!
25-06-2012, 00:09
Moim zdaniem nowa technologia + drogie środki = wysoka cena.


Podam teraz przykład:

Znajomy z pracy jeździł "białą" Astrą I. Nie była przegnita na wylot ale wszędzie spod listew wychodziła ruda. Lakier był szaro kremowy. Sporo bąbli, lakier matowy i cały ostro porysowany.

W.w. znajomy oddał swoja astrę do dziadka, który w szopie porobił zaprawki, polerkę lakieru i szyb oraz konserwację podwozia razem ze zdjęciem baku. Dłubał tydzień czasu. Spodziewałem się, że będzie dramat jak dowiedziałem się, że magik zawołał 700zł.

Okazało się, że auto wygląda jak po profesjonalnej korekcie. Miejsca zaprawek nie do rozpoznania. Nie wiem czy cieniował czy idealnie dobrał kolor.

Stwierdziłem, że spoko, jest ładnie ale na bank za kilka miesięcy powychodzi ruda i popęka szpachla.



W maju minęło 5 lat od operacji. Samochód nie jest garażowany. Kolega zrobił 45 000km i nie ma śladu rdzy na karoserii jak i podwoziu.

Jak to wytłumaczyć?

Koszt lakieru, podkładów i szpachli powinien przewyższyć kwotę, którą kolega zapłacił:glare:

barteq
25-06-2012, 01:46
Dobra panowie, koniec OT, kazdy robi tam gdzie chce i jak chce, nie zawsze cena odzwierciedla wartosc uslug, czasami mozna zrobic cos dobrze i tanio, a czasami koszta sa odzwierciedlone przez materialy i czas, jak kogos satysfakcjonuje polerka za 100zl to nie widze problemu, jesli ktos nie jest fanatykiem, lub detailerem to praktycznie nie zauwazy roznicy, peace :)

hwasciur
26-06-2012, 13:44
50-80-100zł za polerkę szyby dałem w Sosnowcu na Hubala Dobrzańskiego firma TedRex dużo osób znam które tam robiły polerkę i są zadowoleni. Podobnie i ja miałem przyjemność robić polerkę szyby właśnie tam, wycieraczka zrobiła mi pare rys. Zapłaciłem 80zł i spokój.

więc polecam jak najbardziej !