PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Problem z odmuleniem D14A3



maximus
17-06-2012, 22:12
Witajcie,

zakupiłem niedawno Civica EJ9 z 98 roku z silnikiem D14A3 z założoną zwężką. Oczywiście zamieniłem ją na tekturową uszczelkę z D14A4. Przy tej operacji miałem odłączony akumulator. Po wszystkim podłączyłem go, odpaliłem silnik, poczekałem aż się włączy wentylator, zgasiłem, przejechałem się... i nie odczułem różnicy :(

Czytałem, żeby zrobić reset kompa poprzez wyciągnięcie bezpiecznika back-up, i że po tym powinien zresetować się zegar. U mnie takie coś nie miało miejsca...

Czy to prawda, że w połowie 98 roku ładowali do Civica inne kompy i że trzeba będzie też przeprogramować kompa? a może wystarczy odczekać aż się nauczy obrotów i stylu jazdy?

Nie znalazłem na necie konkretnej informacji, więc byłbym bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś z Was poda mi jakieś konkrety, co zrobić w tej sytuacji :pomocy:

pitbedzin
17-06-2012, 22:19
Przedeszystkim reset kompa się robi odpinając aku na ok 10 minut :D bo backup tylko kasuje ew błędy i zegarek :)

maximus
17-06-2012, 22:22
tyle, że ja odpiąłem aku tuż przed tym jak zacząłem bawić się w demontaż dolotu. Do momentu, kiedy wszystko poskręcałem po wymianie uszczelki minęło na pewno więcej niż 10 min.

pitbedzin
17-06-2012, 22:25
aha no fakt szybko czytałem i mi umkneło :facepalm: wszystko podpiołeś jak powinno być wszystkei węzyki podciśnienia itp ?

maximus
17-06-2012, 22:30
na 99% tak, ale jeszcze będę patrzył jutro dla pewności

ODi
17-06-2012, 23:00
Az tak duzej róznicy nie odczujesz auto bedzie sie poprostu szybciej wkrecac na obroty i inaczej reagowac podczas przyspieszania najbardziej odczuwalne to jest jak przycisniesz na 2 biegu do odcinki.

maximus
17-06-2012, 23:10
też tak właśnie podejrzewam. Chociaż jak wcześniej jechałem kawałek 90cio konnym civikiem, wydawało mi się, że i tak lepiej się zbierał. Tak czy inaczej, być może przyczyny tego trzeba szukać gdzie indziej.

Może po prostu trzeba mu troszkę poodtykać conieco, bo autem przez parę ostatnich lat jeździła kobieta, która podobno nie lubiła się śpieszyć :P

ODi
17-06-2012, 23:16
Może tak byc wystarczy ze bedziesz miał katalizator badz któryś z tłumików zawałony i auto bedzie przymulac.Badz masz jakis dolot inny niz fabryczny i auto zapycha sie powietrzem i nie jedzie.A jak spalanie wogóle??

maximus
17-06-2012, 23:41
dolot jest fabryczny, a spalanie w normie, czyli ok. 9 w mieście i ok. 7 w trasie.

ODi
17-06-2012, 23:47
To dziwnie najlepiej jak bys pojechał na hamownie i sprawdził czy wszystko jest ok bo moze silnik poprostu juz umiera.

maximus
17-06-2012, 23:52
ja mam trochę inne wytłumaczenie... po prostu ciężko mi się przyzwyczaić po przesiadce z 3SGE :/

ale chętnie bym się na hamownie wybrał. Z tym, że nie widzi mi się wydawać 150zł tylko za sprawdzenie. Może jakby się zebrała ekipa...

Margo
17-06-2012, 23:53
Maximus zmieniles 170 konną celice na 90 konnego civica, może po prostu musisz przywyknąć, że inaczej sie zbiera


edit. hahaha w tym samym momencie to samo pisalismy :D

maximus
17-06-2012, 23:56
haha Margo :)

tak, wiem... łatwo powiedzieć, trudniej zrobić :/ rozsądek wziął górę więc teraz trzeba cierpieć :P

ODi
18-06-2012, 00:02
Aaaa to trzeba było tak odrazu to ja zaś mam na odwrót ja z D14a3 przesiadłem sie na 3s-ge:P
To musisz sie poprostu przyzwyczaic honda fajnie idzie ale powyzej 5tys choc i tak nie ma vteca to nie jednemu mocniejszemu autu da rade skopac tyłek:D

maximus
18-06-2012, 00:05
W sumie to nie do końca o to mi chodzi, że jest słabszy, bo tego nie dało się nie przewidzieć :) ale po prostu po tym co czytałem ludzie podobno bardzo mocno odczuwali różnicę tych 15 kucy po odmuleniu, a ja nic... chociaż być może to w większości efekt placebo

ps. oczywiście gratuluje udanego wyboru :D

Macioł
18-06-2012, 00:23
Max nie przejmuj się, takie wrażenie 90 koni w H, szału nie ma, zauważ, że w dzień chłodny będzie lepiej chodziła niż w upalny, różnica bardzo odczuwalna, a jeżeli jeszcze do tego klimatyzacja włączona to tak jak byś uczestniczył w '' Tractor Pulling ''

maximus
18-06-2012, 00:28
z klimą to już zauważyłem :P staram się jej używać jak najrzadziej :)

może z czasem spróbuję coś zrobić z dolotem i wydechem... może kolektor 4-2-1. W każdym razie i tak wiem, że bez swapa szału nie będzie. A przecież nie po to zmieniałem auto na bardziej ekonomiczne, żeby wracać do kosztów rzędu 60-70zł/100km

Macioł
18-06-2012, 00:34
u mnie po odmuleniu licznikowe 195 km/h, byłem na hamowni i przy temperaturze 19*C pokazała 97 PS, a gdy się cieplej zrobiło czyli 26*C już tylko 88 PS

Piotrek!
18-06-2012, 00:44
Kupiłeś i się nie pochwaliłeś :(

Gierade
18-06-2012, 08:54
Zwężka, zwężką, ale jeżeli masz seryjny dolot i seryny wydech, to cudów raczej nie ma się co spodziewać. W dodatku tak jak Macioł wspomniał - w ciepłe dni :)

IMHO pierwsze co, to odetkać wydech. Jeżeli jest, to pozbyć się katalizatora. Później zabrać się za dolot + doprowadzenie zimnego powietrza ze zderzaka + osłona termiczna. Nie są to specjalnie duże koszta, nie wystąpi po tym jakieś super duże spalanie, a z pewnością w 1.4 poczujesz różnicę w jeździe.

Z drugiej strony nawet te mody nie będą zadowalające jeżeli przesiadłeś się z mocniejszej Toyoty.

maximus
18-06-2012, 12:39
@Gierade, właśnie o tym myślę, co napisałeś. Nie chcę ładować w to auto zbyt dużo kasy, ale jednak chciałbym wykorzystać to co można z niego jeszcze wyksztusić.

Cudów ani tego, że auto będzie dawało taką frajdę jak Celica, nie spodziewam się. Chcę tylko, żeby ta różnica nie była aż tak dramatyczna...

Smuciu
18-06-2012, 17:20
ujmę to tak wyksztusic to z tego jak na 1.4 n/a można wiele tylko mało kto o tym wie :) ale ze względu ze nie chcesz pakować w to auto lub ten silnik sporej kasy to tak jak Gierade już napisał zajmij się podstawa czyli wydech dolot. I moje wskazówki kolektor 4-2-1 lepiej spisze się ten który siedzi seryjnie w D16Z6. Chińczyki są przystosowane głownie do serii D16 różnią się minimalnie ale w wielu silnikach zachował się dobrze ale były tez takie które wcale dobrze na niego nie reagowały i rozprężały układ. Co do resetu kompa jak dobrze przeczytałem to reset który wykonałeś wg mnie dal połowniczy efekt lub nawet zaryzykuje mówiąc żaden. Ja zrobiłem go z całkiem innego źródła i fakt ze nie po zwężce a kilku modach odczułem całkowicie inne zachowanie auta zarówno u dołu jak i u góry obrotów :) Dodam odrazu ze każda czynność była pokolei sprawdzana jechałem autem na surowo po modach potem po resecie który zna większość i na końcu po tym który wiem ze swojego źródła wiec jak coś to pisz na PW jak ja to zrobiłem :) Dolot warto zainwestować w kolektor ssacy poziomy i sam dolot z filtrem to już kwestia wyboru ale musi być odgrodzony i mieć nawiew zimnego powietrza. Co do wydechu max średnicą która przy tych mniejszych modach możesz zastosować to 2" po całej długości środkowy przelot w miejsce kata i końcowy przelotowy np. OEM look ja mam trosze inne rozwiązanie i też daje rade. No to tyle :) Wcześniej jeździłeś autem 140 konnym będzie na pewno mocniejsze ale po modach które mniej więcej opisałem odczujesz poprawę i będzie się to poczciwe 1.4 fajnie zachowywało w jeździe miejskiej :thumb:

maximus
18-06-2012, 18:16
Dzięki Smuciu za cenne rady, w ogóle dzięki wszystkim za pomoc :drinks: naprawdę świetna atmosfera panuje na tym forum :ok:

może kiedyś uda mi się wpaść na jakiś spot i ogarnąć temat w praktyce :)

Pozdrowienia dla wszystkich :yo:

Piotrek!
18-06-2012, 21:47
Zakładaj temat i wrzuć foty :)

Macioł
18-06-2012, 22:06
może kiedyś uda mi się wpaść na jakiś spot i ogarnąć temat w praktyce

Najbliższy spot masz Myszków, ale też zagadaj do Karolka z Częstochowy bo od czasu do czasu wpada na Jura Squad do Myszkowa :fb:

maximus
18-06-2012, 22:32
Piotrek, naprawdę nie ma się czym chwalić :P ale może jak go w końcu umyje i nawoskuje, to cyknę fotki i skrobnę conieco... zależy do weny

Macioł, ta niedziela niestety odpada. Zresztą w ogóle w niedziele zwykle mam mało czasu - kobieta :P ale może kiedyś