PDA

Zobacz pełną wersję : wakacje



Rikoo
12-05-2012, 09:54
Temat chyba na czasie

wiec tak ma ktos moze jakies namiary nad polskim morzem gdzie mozna spokojnie wypoczac

gdyz w tym roku jedziemy 1 raz z nasza coreczka chcemy w jakims spokojnym miejscu spedzic tydzien czasu

mlodziutki
12-05-2012, 10:04
http://www.mielno-wczasy.pl/

A tu masz dane adresowe tej kobitki:

Bożena Michalska
Pensjonat "Wrzos"
ul. Przyjaciół 19
76-032 Mielno

Byliśmy z żoną tam 2 lata temu w sezonie jest tam zajebiscie :) polecam!

Marek83
12-05-2012, 10:07
Ja moge polecić Ci miejscowość Sarbinowo. To jest pare kilometrów od Mielna.
Ne necie znajdziesz główną strone tamtej gminy z propozycjami wynajęcia domku lub też kwatery.
Byłem tam w zeszłym roku i w tym też jacde:)

bors
12-05-2012, 10:07
no Mielno to typowo spokojna mieścina z połową ludzi z Dąbrowy i Sosnowca :drinks:

Margo
12-05-2012, 10:30
jedź na Hel, jest tak spokojnie, że myślałam , że umrę tam z nudów, o północy wszystko pozamykane, cisza, spokój

sebawo
12-05-2012, 11:11
A ja się zapytam czemu nie pojedziecie w drugą stronę? za 10 godzin jesteście nad adriatykiem, ludzi tyle samo, ceny takie same, ale pewność, że nie będzie lało niemal 100% :D

Nie polecam Helu w sierpniu, byłem w ostatnim tygodniu i po 1. po dwóch dniach nie ma już gdzie łazić i co oglądać, po 2. ludzi kupa od rana do wieczora, na rowerzystów trza uważać...

Zaś z polecenia do Mrzeżyno, mała mieścina, więc spokojnie było, na rodzinny wypad w sam raz, ja myślałem, ze się uduszę...

Rikoo
12-05-2012, 12:08
Sebawo a gdzie dokładnie nad adriatyk?

FeN!x
12-05-2012, 12:09
Sebawo ma racje lepiej zdecydowanie jechać w drugą stronę, ale czy akurat do Chorwacji, wydaje mi się że Chorwacja na chwile obecną nie jest godna polecenia, po pierwsze dużo tam Polaków, po drugie ceny jak we Włoszech (przy obecnym kursie euro tanio nie będzie), a atrakcji mniej zdecydowanie, we Włoszech zdecydowanie lepsze drogi i lepiej są przygotowani pod turystów. Mogę polecić Rumunie i Bułgarie (jest trochę brudnawo miejscami w Bułgarii, ale wszędzie dogadasz się po Polsku) , pogoda fajna, morze Czarne cieplejsze niż Bałtyk a to z małym dzieckiem ważne bo u nas to tylko przeziębienie można przywieźć, a jeśli chce ci się zwiedzać to zamek Drakuli można zobaczyć. Sami Rumuni są bardzo miłymi ludźmi i tylko u nas się utarła głupia opinia na ich temat.

sebawo
12-05-2012, 12:28
Tylko, że w Rumunii są chyba tylko dwie miejscowości z jako takim zapleczem turystycznym, jak tamte tereny, to zdecydowanie Bułgaria, no ale z małym dzieckiem to podróż bez przystanku może być baaardzo ciężka. I faktycznie, Rumuni to spoko goście, a nie jak mówią stereotypy.

Rikoo od Żyliny do Rijeki masz samą autostradę a zatoka jest miejscami bardzo ładna, polecam wyspę Krk. I nie zgodzę się, że nie są przygotowani, są i to bardzo dobrze, poziom usług i ich jakość nie odbiega włoskim, niestety ostatnio ceny też troszkę poszły do góry, ale nie ze względu na turystów, a ogólnie, bo miejscowi też narzekają, że w sklepach drogo. Mimo to są bardzo zbliżone do polskich (piwo, chleb, woda, lody, ser, wędlina - w marketach, bo w knajpach browar jest tańszy niż u nas...).
Apartament z przepięknym widokiem i klimą wynegocjowaliśmy za 15E/os/dzień i to na początku sierpnia.

FeN!x
12-05-2012, 13:09
Nie, nie twierdzę, że nie są przygotowani w żadnym razie w Chorwacji byłem może ze 4 razy i zawsze było fajnie. Chodziło mi raczej że z małym dzieckiem Włochy są jednak lepsze, bo zaplecze mają naprawdę konkretne. Tylko teraz kwestia Rikoo czy na tygodniowy wyjazd warto tak daleko jechać. Może rzeczywiście tak jak pisze Sebawo, Chorwacja to jest to. Kwestia tylko tego że północna Chorwacja dla mnie to syf. Dużo ludzi, brudno i drogo, południe jest o niebo ładniejsze ale to nie na tygodniowy wypad bo wiadomo kilometry, chociaż teraz jest już autostrada i jak dobrze przyciśniesz to chwila i jesteś na miejscu. Reasumując do nas z małym dzieckiem bym się nie pchał bo pogoda jest nieprzewidywalna, a może zimne i nie posiedzisz w wodzie jak tam.

Rikoo
12-05-2012, 13:30
wiecie mala bedzie miala 7 miesiecy wiec w morzy napewno nie posiedzi a zarazem chcemy miec blisko jak by sie z nia cos dzialo wiecie wole dmuchac na zimne wiec w tym roku napewno Polska a za rok gdzies dalej

sebawo
12-05-2012, 13:56
Też bym się chyba z takim malcem nie odważył, choć znam ludzi, którzy z 3 miesięcznym już lecieli :)
Anyway jak nasze wybrzeże, to bym celował gdzieś na zachodnią część, bo dojazd lepszy niż środkiem polski.

SaTeR
12-05-2012, 18:28
Fenix, nie zgodzę się że w chorwacji są kiepskie drogi. autostrada praktycznie przez cały kraj. północnej części rzeczywiście nie polecam, lepiej jechać parę kilometrów dalej na południe - byłem już chyba z 8 razy, pogoda super, może cieplutkie, dojazd bardzo dobry - jest to co prawda te 1000-1200km, ale jedzie się praktycznie tyle co nad polskie morze... co do syfu to prędzej powiedziałbym że syf to jest właśnie we włoszech, może brudne, zamulone, pewnie z racji piaszczystych plaży, a w chorwacji jednak przeważają kamieniste. poza tym, włosi są specyficzni, osobiście za nimi nie przepadam.

MikeFoto
12-05-2012, 20:35
wiec tak ma ktos moze jakies namiary nad polskim morzem gdzie mozna spokojnie wypoczac

gdyz w tym roku jedziemy 1 raz z nasza coreczka chcemy w jakims spokojnym miejscu spedzic tydzien czasu

Rikoo w zeszłym roku miałem podobny dylemat. Mały miał rok, pierwsze wakacje, więc potrzebowałem megaspokojne miejsce :). Znalazłem przypadkiem i mogę polecić. Miejscowość nazywa się Gąski ok. 12km od Mielna i ok 25km od Kołobrzegu. W gąskach jest tylko jedna atrakcja turystyczna - Latarnia i wokół niej kilka straganów, gastronomii i tyle. Głównie campingi i domki do wynajęcia, jedna ulica. Zero zgiełku, hałasu, cisza, spokój, niewiele ludzi, place zabaw dla dzieciaków, czysta i pusta plaża - jeśli tego szukacie to szczerze polecam. Do Mielna/K-brzegu niedaleko, zawsze można podjechać.

Miejscówkę jaką mieliśmy to http://www.wloczega.afr.pl/. Super jedzonko, polecam szczególnie "Przysmak Włóczęgi", niebo w gębie. I ceny bardzo rozsądne.

Widok z latarni na "centrum" Gąsek :)

http://i.imgur.com/rxir1.jpg

Gierade
12-05-2012, 22:00
Rikoo w zeszłym roku miałem podobny dylemat. Mały miał rok, pierwsze wakacje, więc potrzebowałem megaspokojne miejsce :). Znalazłem przypadkiem i mogę polecić. Miejscowość nazywa się Gąski ok. 12km od Mielna i ok 25km od Kołobrzegu. W gąskach jest tylko jedna atrakcja turystyczna - Latarnia i wokół niej kilka straganów, gastronomii i tyle. Głównie campingi i domki do wynajęcia, jedna ulica. Zero zgiełku, hałasu, cisza, spokój, niewiele ludzi, place zabaw dla dzieciaków, czysta i pusta plaża - jeśli tego szukacie to szczerze polecam. Do Mielna/K-brzegu niedaleko, zawsze można podjechać.

Miejscówkę jaką mieliśmy to http://www.wloczega.afr.pl/. Super jedzonko, polecam szczególnie "Przysmak Włóczęgi", niebo w gębie. I ceny bardzo rozsądne.

Widok z latarni na "centrum" Gąsek :)

http://i.imgur.com/rxir1.jpg
Też polecam. Cisza i spokój gwarantowane. Byłem tam kilka lat do tyłu i miło wspominam tamte wakacje.

http://www.palacmorski.ta.pl/

Marek83
13-05-2012, 08:58
MikeFoto zapodał dobrą propozycje. Gąski to spokojna mieścina. A do tego masz bardzo blisko np. Sarbinowa na promenade:), do Chłopów po rybke prosto z łajby:) i kawałek dalej Mielno:) Ogólnie jest gdzie spacerować i cieszyć sie pięknem Polski:brawo:

PaBBlos
13-05-2012, 09:55
O widze że Gąski znane są. Byłem tam około 10razy i takżę mogę polecić tą mieścine. Ostatnio byłem tam 2 lata temu i zdziwiłem się w jakim tępie gąski się rozrastają, rozbudowują i już powoli przestaje tam być tak cicho i spokojnie jak kiedyś ;)

Pawwelll
21-05-2012, 07:59
Ja bym Ci polecił Łebę. Co prawda nie jest to super ciche miejsce, ale jak byś chciał to mam namiary na super parę gospodarzy. Jest park narodowy,ruchome wydmy, park dinozaurów, jest gdzie pochodzić. Jak co to na PW mogę dać namiary.

Rikoo
21-05-2012, 08:55
juz kupilem w tym roku bawie sie w darlowku

http://www.domkialicja.pl/galeria.php

Pawwelll
21-05-2012, 12:15
Wygląda ciekawie a ile osób w jednym domku może być ?

Marek83
21-05-2012, 12:51
No brawo Rikoo:) wygląda bardzo ciekawie.
Oczywiście zaraz po powrocie czekamy na Twoją recenzje:)

Rikoo
21-05-2012, 21:14
Wygląda ciekawie a ile osób w jednym domku może być ?

6 osob

Hajtek
22-05-2012, 17:33
Super sprawa te domki, ja zastanawiam się gdzie w góry skoczyć w tym roku ewentualnie nad jakieś jezioro ale nie chce za dużych tłumów