PDA

Zobacz pełną wersję : Honda jakie głośniki na tył (elipsy)



sebawo
08-05-2012, 15:48
Elipsy z tylu zaczęły charczeć i pierdzieć, mimo, że głośno muzyki nie słucham. Przy małej głośności dźwięk w dolnych zakresach jaki się z nich wydobywa jest co najmniej irytujący, więc chyba trzeba by zmienić...
Audiofilem nie jestem, więc i szkoda kasy na jakiś wypaśny sprzęt, wzmaka nie mam. Kupiłbym zwykłe okrągłe, ale miejsce jest pod elipsy, to nie będę kombinował. Jedyne czym się kieruję przy zakupie to fakt, żeby wytrzymały te 2-3 lata i nie pierdziały na dzień dobry... Moje typy to:
JBL CS 69
BLAUPUNKT BGX-693
SONY XS-F6927SE
Ew. jeśli ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia z Magnat`em, Peying`iem czy innym Boshmann`em to też mogę zakupić :fb:
Budżet to 150PLN +-20 ale im mniej tym lepiej :D

SaTeR
08-05-2012, 16:12
nie znam się to się wypowiem :P peyinga omijaj szerokim łukiem, ale reszta w tej cenie będzie grała podobnie, do tych co wymieniłeś dorzuciłbym jeszcze HERTZ bo grają całkiem całkiem, jak to będzie grało pod samym radiem to większej różnicy nie będzie

Grubenz
08-05-2012, 18:29
Seba ja miałbym coś fajnego do cb :) jak coś to pw :)

pitbedzin
08-05-2012, 18:44
celuj w to :
JBL cs3196 mam takie i nie narzekam :)

sebawo
08-05-2012, 22:22
celuj w to :
JBL cs3196 mam takie i nie narzekam :)

Troszkę za drogie :P ale dzięki :)

zabas
08-05-2012, 22:28
Hertz DCX690 czy jakos tak :) mam i jest .... oki :)

ArteK
08-05-2012, 22:38
IMO nie warto pakować kasę w głośniki na półkę, psują one tylko scenę.

Nie jestem audiofilem ale już w paru autach słyszałem różnicę pomiędzy różnymi konfiguracjami i zdecydowanie połączenie głośników z przodu i z tyłu wypada najgorzej.

Za 150zł można już kupić jakiś fajny wzmacniacz dwukanałowy i podpiąć sobie przednie głośniki pod niego, jeśli mamy z przodu zestaw odseparowany to już w ogóle bajka. W przyszłości wygłuszyć furtki i taki zestaw potrafi naprawdę fajnie kopnąć(w sensie mocno i czysto zagrać).

_lukasz_
08-05-2012, 22:46
IMO nie warto pakować kasę w głośniki na półkę, psują one tylko scenę.

Nie jestem audiofilem ale już w paru autach słyszałem różnicę pomiędzy różnymi konfiguracjami i zdecydowanie połączenie głośników z przodu i z tyłu wypada najgorzej.

Za 150zł można już kupić jakiś fajny wzmacniacz dwukanałowy i podpiąć sobie przednie głośniki pod niego, jeśli mamy z przodu zestaw odseparowany to już w ogóle bajka. W przyszłości wygłuszyć furtki i taki zestaw potrafi naprawdę fajnie kopnąć(w sensie mocno i czysto zagrać).
Nie zgadzam sie z Toba ze nie warto pakowac glosnikow na polke bo chyba malo slyszales. Ja mam u siebie w aucie 12 glosnikow i wszystko podpiete pod wzmaka i jak wylacze glosniki ktore sa na polce to roznica jest straszna. Dodam ze drzwi mam wygluszone. Peying hmmm nie wiem jak graja glosniki natomiast skrzynie basowe graja rewelqcyjnie a ceny sq bardzo przystepne. Mysle ze jak kupisz peyinga z wyzszej polki to bedziesz bardzie zadowolony niz np z sony a zaplacisz mniej

sebawo
08-05-2012, 23:07
IMO nie warto pakować kasę w głośniki na półkę, psują one tylko scenę.


Ale w ej6 i tak są z tylu maskownice, jest miejsce, więc nic wizualnie psuć nie będą :)

@_lukasz_ faktycznie już w kilku autach jakimi jeździłem choćby za pasażera dało się usłyszeć różnicę między tylko dwoma z przodu a czterema głośnikami, i choć wszystkie to były fabryczne instalacje, jednak ten tył coś daje do ogólnego odbioru w samochodzie... Ale chyba już mi się rozwiązało, Grubenz coś tam ma z Boschmana i będę chciał zobaczyć jak to gra :)

RAFA
09-05-2012, 09:32
Hertz DCX 690 polecam :fb::fb::fb::fb::fb::fb::fb::fb::fb::fb:,


zadnych boszmanów , pejlingów czy jak to sie tam pisze łącznie z alphardami... nie warto kupować takiego sprzętu nawet do malucha ;)

sebawo
09-05-2012, 10:52
Hertz DCX 690 polecam :fb::fb::fb::fb::fb::fb::fb::fb::fb::fb:,


zadnych boszmanów , pejlingów czy jak to sie tam pisze łącznie z alphardami... nie warto kupować takiego sprzętu nawet do malucha ;)

Za wysoka półka jak dla mnie :)

ArteK
09-05-2012, 11:27
Nie zgadzam sie z Toba ze nie warto pakowac glosnikow na polke bo chyba malo slyszales. Ja mam u siebie w aucie 12 glosnikow i wszystko podpiete pod wzmaka i jak wylacze glosniki ktore sa na polce to roznica jest straszna.Skoro wszystko podpięte pod wzmaka to wiadomo, że gra to znośnie. Ale autor tematu nie ma raczej dwunastu głośników i raczej nie zamierza mieć :). Spróbuj posłuchać tych głośników podłączonych pod samo radio.

Ale w ej6 i tak są z tylu maskownice, jest miejsce, więc nic wizualnie psuć nie będąChodziło mi o pogorszenie jakości dźwięku a nie walory estetyczne :].

Wybór i tak należy do Ciebie, ja tylko rzuciłem propozycję :).

ReaperDG
11-05-2012, 15:45
Swego czasu przy zmianie CA w moim starym oplu też myślałem nad nowymi głośnikami w półkę. Ba, nawet chciałem pod półką zrobić jakąś niewielką zamkniętą komorę.. Poczytałem co nieco o instalacjach i nie żałuję. Wygłuszyłem drzwi, za 200zł kupiłem używane harmann&kardon 165 mm które zamontowałem na dystansach z mdf-u i podpiąłem pod samo radio (JVC KD-R511)... Od tamtego czasu używałem głośników z tyłu tylko wtedy, gdy ktoś tam siedział i chciał czegoś posłuchać.

Teraz w Hani mam cieniutki przód + półka. Przód gra tragicznie, cicho. Mimo to tył i tak mam odłączony bo mnie strasznie męczą te dźwięki wydobywające się spod tylnej szyby.. Poprzedni właściciel miał na półce jeszcze wysokotonówki :/

Jestem jak najbardziej za rozpoczynaniem prac nad CA od przednich drzwi.

Slawer
11-05-2012, 18:51
Powiem to co zawsze, elipsy to zło, nawet podstawowy zestaw odseparowany będzie lepszy niż lepsze wielokanałowe.

sebawo
11-05-2012, 23:31
Po kilku rozmowach jednak tył robi OUT, rozebrałem dzisiaj drzwi i gwizdki (z MB) są wpięte bezpośrednio w przewód do głośników, bez zwrotnic :facepalm: Musiałbym albo mieć zestaw głośników z gwizdkami i zwrotnicami albo głośniki i zwrotnice dokupić. Głośniki może wpadną Hertz`a po znajomości, więc pozostaje chyba sprawa zwrotnic. Ewentualnie jak się nie dogadamy to będę musiał czegoś poszukać ale do 200PLN to chyba takiego kompletu nie dostane ciekawego...

EDIT
I czy ktoś jest w stanie powiedzieć, czy do EJ6 pasuje głośnik 165? bo pomierzyłem swój fabryczny i ma 160...

ArteK
11-05-2012, 23:58
Ja w zeszłym roku za 100zł kupiłem zestaw głośników u-Dimension el-comp6 - nie jest to może najwyższa półka ale miałem je w poprzednim aucie i dla mnie grają fajnie. Jeśli poszukasz to na pewno znajdziesz coś odpowiedniego w dobrej cenie, za trochę ponad 200zł można kupić nowe Hertz DSK 165(używki oczywiście taniej), nie wspominam już o Helixach DB 62.1 :).

Głośniki tak czy siak musisz zamontować na dystansie z mdfu więc ewentualną różnicę między 160mm a 165mm da radę zniwelować.

Powodzenia :]

SaTeR
12-05-2012, 00:08
ja w pralce także miałem 160mm, a że głośniki z przodu wybrałem sobie chyba największe jakie były :smiech: (hertz HSK) to dłubania nyło z tym dużo - dystans mdf 30mm, wycinanie wszystkiego co się dało, przeciąganie kabli 2x2.5mm^2 przez kostkę w drzwiach... przede wszystkim, moim zdaniem warto zainwestować w nowe kable głośnikowe, wygłuszyć drzwi ("można po kosztach" matą dekarską, tak jak ja) no i ewentualnie w późniejszym czasie można zasilić to jakimś niedużym wzmakiem. u mnie hsk gra pod starym sony xm-6020, koszt nowych głośników to ok. 300zł, wzmak używka ok. 200zł, do tego kable, koniecznie dystans mdf, mata dekarska... koszty się mnożą, ale oczywiście można to sobie robić stopniowo. ja wszystko zrobiłem sam, miałem kilka momentów zawahania i już myślałem że polegnę, ale efekt końcowy przekracza moje oczekiwania :)

sebawo
12-05-2012, 00:13
Tylko się obawiam, że jak wsadzę dystans 30mm to nie założę fabrycznej maskownicy :/
Do tego kable też trzeba by wymienić, bo fabrycznie są cieniutkie strasznie...Ehh, może jeszcze zaczekam, w żadnym aucie nie wydałem więcej jak 100PLN na dwa głośniki ale było to po nich słychać... Wzmaka też nie chce kupować, dlatego zostałyby tylko te dwa z przodu... Pomyślę i może coś kupie...Dzięki za rady i wskazówki, jakby ktoś miał coś jeszcze do dodania to zapraszam :)

SaTeR
12-05-2012, 18:15
ja mam dystans 30mm bo mam bardzo głębokie głośniki, no i z tym rzeczywiście jest problem ale da się wcisnąć. inne głośniki mieszczą się spokojnie na dystansie 18 czy 19mm i z nim nie ma tylu problemów. ogólnie sam nie jestem zwolennikiem głośników w półce, ale powiem Ci tak - jeśli chcesz żeby było głośniej, kup jakieś 6x9 tak jak planowałeś. jeśli chcesz żeby był czysty dźwięk i prawidłowa scena w aucie to tylko zestaw odseparowany na przód 165mm, a jeśli ma być czysto, głośno i żeby to miało ręce i nogi to wygłuszenie, kable, zestaw odseparowany + wzmak.

Matejo
18-05-2012, 12:29
jak chcesz to mam 2 sztuki LTC Orange power jajka za 50zł oddam są nowe ale bez pudełka.
bo dostałem je razem z autem.
tu masz przykładowe zdjęcie
http://www.teltad.pl/product_thumb.php?img=images/car%20audio/glosniki/LTC/LTC_6x9_1.jpg&w=159&h=120