PDA

Zobacz pełną wersję : Toyota Corolla E12 HB TS Problemy z SRS, AIRBAG



Cr@cker
02-05-2012, 00:04
od dłuższego czasu walczę z srs-em w mojej rolce wywaliło mi prawy napinacz (zwarcie do plusa) a wczoraj po próbach diagnozy czyli rozebraniu boku tapicerki, odpięciu wtyczki od napinacza oraz wtyczki od kompa pod konsolą pojawił mi się błąd czujnika Airbag ... i już mnie to powoli dobija ... czy ktoś się orientuje w tym co i jak z tymi poduszkami ... jak to posprawdzać i gdzie może być problem (o co chodzi z tym zwarcie do plusa)

ODi
02-05-2012, 10:11
Mialem cos podobnego w aucie klienta po sciagnieciu tapicerki słupka b z poducha wywalalo bład takze bylo zwarcie do masy i okazalo sie ze wtyczka zle siedziala w gniezdzie po poprawieniu i odlaczeniu aku na 20 min bład znikł:D

Cr@cker
03-05-2012, 16:02
kurcze ja już rozbierałem 2 razy, dociskałem, poprawiałem wtyczki ... aku odpinałem itd ... i dalej mruga ... pozytyw bo znikł błąd czujnika airbag sam z siebie :\ ... ale napinacz dalej jest ... zastanawiam się nad jego wymianą ale pytanie czy to jest wina napinacza czy czegoś innego ...

Cr@cker
09-05-2012, 18:22
Dla potomnych :) kasowanie błędów DTC poduszki :)
najlepiej załatwić sobie 2 długie na tyle żeby nie trzeba było się schylać :) kabelki i wcisnąć jeden do TC a drugi do CG jak przedstawiono na rysunku a ich końce będziemy zwierać zgodnie z instrukcją :)

http://ljaime.com/KZJ90/diagnosis/DLC3.JPG

złącz TC i CG przekręć kluczyk do pozycji ON
odczekaj do momentu gdy zaczną wymrukiwać się błędy (kontrolka SRS),
rozłącz po 10 sek.
lampka SRS zapali się. (u mnie lampka zapaliła się na 0,5 sek zgasła i dopiero się zapaliła)
od 2 do 4 sek. od zapalenie się lampki złacz TC i CG
lampka zgaśnie
w ciągu 2 - 4 sek po zgaśnięciu, rozłacz TC i CG
lampka SRS zapali się. (u mnie lampka zapaliła się na 0,5 sek zgasła i dopiero się zapaliła)
od 2 do 4 sek. złącz TC i CG
zobacz czy lampka zgasła po 2 do 4 sek po zwarciu
i jest wyświetlany prawidłowy kod (1 - mruga dość szybkim tempem) po zgaśnięciu lampki.

Metoda jest podobna w większości toyot ze złączem OBD-II (DLC3) i ogromne znaczenie ma czas wykonywanej sekwencji tzw. impulsowanie :)