PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Rozrusznik z Y2 do Z6?



Gierade
26-04-2012, 08:13
Od wymiany sprzęgła co jakiś czas zawiesza mi się rozrusznik. Wiem, że wymiana sprzęgła nie ma nic do tego, ale rozrusznik był demontowany i coś się z nim niedobrego zaczyna dziać. Dlatego też postanowiłem nie czekać, aż kompletnie się zawiesi i postanowiłem coś kupić. I teraz właściwe pytanie. Rozrusznik z D16Y2 pasuje bez problemu pod D16Z6? Czy jest między tymi rozrusznikami jakaś różnica?

zabas
26-04-2012, 08:21
mi sie wydaje ze to to samo ale pewnosci zadnej ni mam :)

sebawo
26-04-2012, 08:34
ja bym rozebrał, sprawdził i poczyścił, jak masz kanał to niedużo roboty a jak nie pomoże to się wymieni. w poprzednim wozie też mi się zacinał, wymontowałem (bez kanału) rozebrałem, złożyłem i działa dobrze ponad dwa lata już :)

Gierade
26-04-2012, 08:37
ja bym rozebrał, sprawdził i poczyścił, jak masz kanał to niedużo roboty a jak nie pomoże to się wymieni. w poprzednim wozie też mi się zacinał, wymontowałem (bez kanału) rozebrałem, złożyłem i działa dobrze ponad dwa lata już :)
A co w rozruszniku jest do czyszczenia? W środku jest uzwojenie i szczotki. Co tam dokładnie czyściłeś?


Btw. w Hondzie rozrusznik można wymontować bez udziału kanału :)

silver30
26-04-2012, 09:45
No własnie - podpinam sie do pytania gierade sebawo. Bo u mnie tz czasami nie kreci rozrusznik i slychac dźwięk jakby iskrzenia. Dopiero przy drugim podejsciu auto zapala.

sebawo
26-04-2012, 12:30
Mogę podlinkować z innego forum? Wyciągasz rozrusznik, odkręcasz każdą możliwą śrubkę, czyścisz wszystko benzyną/naftą, smarujesz łożyska/panewki/co tam trzeba i składasz spowrotem...
Generalnie bendix się zacina i elektromagnes nie daje rady go wysunąć przez zabrudzenia...
TU (http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=149224) albo TU (http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?t=59278)

pitbedzin
26-04-2012, 15:14
W rozruszniku jest dużo czesci i wiesz doskonale że d seria miala co najmniej 3 rodzaje rozruszników i przy odrobinie szczescia mam ten Twój :D trzeba go obejrzeć. A wieszają się albo szczotki albo walek na tulejkach.