PDA

Zobacz pełną wersję : Inne grzeje się lewa felga



sebawo
19-04-2012, 22:20
zauważyłem już jakiś czas temu, wyciągnąłem klocki, przeczyściłem i przesmarowałem jarzmo i imo było dobrze. dziś po trasie znowu to samo, najpierw dziwne drżenie podczas jazdy, potem gorąca felga, więc to na pewno zacisk szwankuje i klocki nie odchodzą wystarczająco od tarczy... teraz pytanie co z tym zrobić, zacisk do regeneracji (wymiana tłoczka) i gumek? Gdzie takie coś dostanę i czy zrobię sam?

Marek83
19-04-2012, 22:25
Możesz wyjąć tłoczek, przeczyścić go i wsadzić z powrotem po uprzednim posmarowaniu np. wazeliną techniczną.
Z tego co sie orientowałem jak robiłem zaciski w jajku to regeneracja zacisków troche kosztuje. Mnie powiedzieli 350zł za sztuke plus oddanie starego zacisku.
Zestaw naprawczy zacisków kupisz w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z częściami do Japońców.

Zewus
19-04-2012, 23:06
Zrób porządnie z hamulcami, kup zestawy naprawcze najlepiej NIE autofrena i wymień wszystkie gumki przeczyść prowadnice tloczek (jak ma wrzery to do wymiany) i poskładaj do kupy, nie ma prawda źle dzialać

ODi
19-04-2012, 23:10
Dokładnie trzeba sprawdzic czy tłoczek nie ma wżerów jeżeli mam to do wymiany no i jak tłoczek sie wyciagnie to zestaw naprawczy zacisku odrazu trzeba zamówic bo widziałem takich magików co nie wymieniaja przy wyciagnieciu tłoczka:D A sprawdzałeś czy prowadznice zacisku nie sa zabieczone??

sebawo
19-04-2012, 23:20
prowadnice chodzą luźno, więc raczej są ok. jedyne co zauważyłem, to rant z tłoczka już przyrdzewiały jest i ta gumowa uszczelka już na tą rdzę nachodzi...poszukam zestawu, mogę zrobić najpierw jedną stronę? bo z czasem kiepsko a auto potrzebne...

Zewus
19-04-2012, 23:26
Najlepiej zrobić dwa od raz, ale pare dni różnicy nie zrobi. jak tłoczek juz rdzą podjeżdza pod gume to lepiej go wymienic

Gierade
19-04-2012, 23:34
Najlepiej zrobić dwa od raz, ale pare dni różnicy nie zrobi. jak tłoczek juz rdzą podjeżdza pod gume to lepiej go wymienic
Nie do końca. Rozbierz, ściągnij tą gumę, wysuń tłoczek i obejrzyj. Jak nie ma wżerów, to tak jak mówią, nasmarować, poskładać na nowych gumkach i powinno działać.

ODi
19-04-2012, 23:35
sebawoSzkoda ze masz daleko do mnie bo ogarnelibysmy to a zestaw naprawczy kosztuje cos kolo 15zł a tłoczek w okolicach 45zl do tego płyn hamulcowy proponowałbym juz 1litr kupic i wymienic odrazu cały.Jak bedziesz potrzebował czesci to daj znac to ci pochytam:P Jak chcesz by bylo wszystko ok to jak mozesz zmierz średnice tłoczka bo sa 3 rodzaje z tego co kojarze pod 6gen:P

Ad@mus
19-04-2012, 23:36
prowadnice najlepiej spilowac pilnikiem wszystko tak jak chlopaki pisza, ale smaruj nie wazelina techniczna bo sie spiek z niej zrobi tylko smaruj jak juz pasta miedziana, i tloczek przesmaruj i prowadnice

Jarzomb
20-04-2012, 01:03
najlepiej NIE autofrena

Zewus, dlaczego? Autofren robi kiepskie jakościowo te zestawy? Pytam, bo ostatnio takie kupiłem na tył, ale nie wiedziałem że są kiepskie.

Sorry za małe OT

grigori
20-04-2012, 01:30
Też się podpisuje pod pytaniem Jarzomba. Ja mam 3 zaciski zrobione na gumkach Autofrena, jeżdżę od sierpnia i na razie wszystko jest ok. Wcześniej przez swapem tarcz z 260 na 282 przejeździłem ponad 2 lata też na Autofrenie i też nic niepokojącego nie zauważyłem.

pitbedzin
20-04-2012, 01:37
Zewus ma pewnie na mysli to ze w Celice MArgo rozcieklo się to po kilku tygodniach.

sebawo
20-04-2012, 08:01
Jak chcesz by bylo wszystko ok to jak mozesz zmierz średnice tłoczka bo sa 3 rodzaje z tego co kojarze pod 6gen

Też o tym czytałem i od tego pewnie zacznę, potem będziemy gadać :fb:

Zychu
20-04-2012, 09:31
tloczek do zacisku 262 jak mniemam takie masz kosztuje 40 zl.wiec nie czysc tylko kupuj

Zewus
20-04-2012, 17:30
Zewus ma pewnie na mysli to ze w Celice MArgo rozcieklo się to po kilku tygodniach.
Dokładnie

grigori
20-04-2012, 17:47
Może wadliwa sztuka / seria ? Miał ktoś jeszcze problemy z tymi gumkami?

Zewus
20-04-2012, 17:48
Nie jest to jedyny przypadek o którym słyszałem od tamtej pory

sebawo
20-04-2012, 18:00
ale w zasadzie to innego producenta nie widzę...

adiyts
20-04-2012, 18:31
prowadnice najlepiej spilowac pilnikiem wszystko tak jak chlopaki pisza, ale smaruj nie wazelina techniczna bo sie spiek z niej zrobi tylko smaruj jak juz pasta miedziana, i tloczek przesmaruj i prowadnice
a widziałeś kiedyś żeby nowy zacisk był posmarowany miedzią ?
do prowadnic stosuje się np. dobry smar ATE Plastitube polecam
nie piłować prowadników pilnikiem bo będą luzy i będą zaciski stukać na dziurach
a do wkładania tloczków ATE bremszylinder
co do zestawów autofren są dobrej jakości

ramzy
23-04-2012, 16:22
Zregenerowałem ostatnio moje zaciski z przodu i użyłem gumek Autofren i jak na razie wszystko jest szczelne. Do tłoczków i zacisków również użyłem smarów ATE. Smaru miedzianego dałem tylko na klocki, żeby nie piszczały.

pitbedzin
23-04-2012, 20:58
Smaru miedzianego dałem tylko na klocki, żeby nie piszczały. boję się co masz na myśli pod tym stwierdzeniem ...

ramzy
24-04-2012, 10:18
boję się co masz na myśli pod tym stwierdzeniem ...
Smarowałem tylko podkładki klocków a nie okładzinę pracującą z tarczą ;)