PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Rollbar civic V



Pepe
27-03-2012, 10:34
jakie powinien mieć wymiary?

i co o tym sądzisz? :D

http://www.allegaleria.pl/images/cwt8ng7q27px7i7txyio.jpg

sebawo
27-03-2012, 11:59
Może się wypowiem na drugie pytanie :)
mnie się nigdy w cywilnych autach nie podobały, imho zbędny gadżet. Za jego cenę pewnie dałoby się załatwić komplet rozpórek i stabów. Jeśli małby pełnić funkcje bezpieczeństwa to tak, ale jak nie jeździsz po rajdach to po co... Ale to tylko moje zdanie, rób jak uważasz :D

SaTeR
27-03-2012, 12:27
to ja też wyrażę swoją opinię na ten temat, i będzie ona podobna jak sebawo. rollbar TAK, ale NIE w d15b2 czy innych małych silniczkach, bo po co?

ODi
27-03-2012, 12:39
Wymiarow nikt ci nie poda wiesz mi sam długo szukałem i w koncu musialem wykonac sobie go sam mierzac na bierzaco kupa pracy ale efekt fajny:D A teraz pytanie jakiego rollbara chcesz wykonac na stałe czy skrecanego bo jest duza roznica?? I wiesz mi nie jest łatwe wykonac rollbara:P

talib.
27-03-2012, 12:42
kilka punktów do lansu więcej z roll arem będzie...po otwarciu maski też będzie ale kupa śmiechu jak tam siedzi b2.

Nie kombinuj tylko wymień w zawieszeniu te gumki co już odmawiają posługi, wsadź "jakieś" twardsze zawieszenia, kilka patyków do auta c-pillar, rozp. na przednie kielichy, na tylne. Auto będzie wyglądać w miarę niepozornie, a na pewno będzie się lepiej prowadzić.
Osobiście jak bym zobaczył gościa z rollbarem na mieście chwilę później siedział bym mu już na zderzaku, jakby się okazało, że to tylko dla lansu to bym wjechał przed niego i używając dwóch nóg zahamował...i patrzył jak sobie radzi :)

ODi
27-03-2012, 12:51
Osobiście jak bym zobaczył gościa z rollbarem na mieście chwilę później siedział bym mu już na zderzaku, jakby się okazało, że to tylko dla lansu to bym wjechał przed niego i używając dwóch nóg zahamował...i patrzył jak sobie radzi

Jak dobrze ze ja nie jezdziłem po krakowie:P

Daczer
27-03-2012, 13:16
Osobiście jak bym zobaczył gościa z rollbarem na mieście chwilę później siedział bym mu już na zderzaku, jakby się okazało, że to tylko dla lansu to bym wjechał przed niego i używając dwóch nóg zahamował...i patrzył jak sobie radzi
Zaczynam się cieszyć że nie mam rollbara :behindsofa:

A co do tematu , to może rzeczywiście lepiej zostawić kase na motorownie ? :)

zabas
27-03-2012, 13:32
jak nie bawisz sie w kjs to ci to nie potrzebne :)
lepiej zrób jak talib pisze 4 x rozpórka, poliuretan w zawias i bedzie fajnie :) roll bar jest fajny jakbyś miał cabrio albo chciał dachowac :P

Pepe
27-03-2012, 14:21
Fajne opinie, ale co jak ktoś do d13b2 pakuje kubly szelki i tym podobne rzeczy? Nie wolno mu bo na 75km? Rozumiem, że silnik też jest ważny, ale są tacy co lubią wygladać :D ja wcale nie pisze, że wsadzam rollbara, wiec nie lińczujcie :p bo dla mnie najpierw ma jechac a później wyglądać! :D

sebawo
27-03-2012, 14:44
Fajne opinie, ale co jak ktoś do d13b2 pakuje kubly szelki i tym podobne rzeczy? Nie wolno mu bo na 75km?

Ale takim silnikiem można poszaleć w zakrętach, więc dobry fotel i pasy jak najbardziej będą miały wartość większą niż tylko estetyka. Ja nie mówię, że nie warto pakować w wygląd, co więcej, napiszę nawet, że jeśli chce się osiągnąć jakiś dobry efekt, to trzeba się na czymś skupić, albo jedzie albo wygląda, bo IMHO nie ma nic złego w hellaflush, negatywie, naciągu, mega glebie przy motorze 1.3... Po kolei :) No chyba, że kasa płynie szerokim strumieniem, to można robić wszyskto naraz :)
A dla mnie rollbar nie ma żadnych walorów estetycznych i nie pasuje do nieczego oprócz rajdów :D

SaTeR
27-03-2012, 15:13
co jak ktoś do d13b2 pakuje kubly szelki i tym podobne rzeczy? Nie wolno mu bo na 75km?

wolno, nikt mu nie zabroni. jego auto, robi z nim co chce. ale co z tego że ma kubły i szelki jak na światłach dostanie w dupe od każdego auta? ale ważne że go będzie dobrze fotel trzymał, bo jak przyciśnie te 75km to asfalt zwija...


dla mnie najpierw ma jechac a później wyglądać!
to wsadzaj coś co podniesie moc/prowadzenie auta, a nie coś co wygląda... :)

Pepe
27-03-2012, 15:45
to wsadzaj coś co podniesie moc/prowadzenie auta, a nie coś co wygląda... :)

Ja aktualnie nie chce wsadzać rollbara tylko pytam sie o ogolna opinie
na ten temat wiec nie ma sensu pisanie wsadź to czy tam to :)

a jak masz samochód po to źeby ścigać się ze światel to już co innegoo...

freeway
27-03-2012, 16:09
Wypowiedź Taliba mnie dobiła:lol2: A co do rollbara w D15 odpuśc sprawę,zainwestuj w motor o troszke większej mocy niż 75/90 km.Po takich większych modyfikacjach możesz się zastanawiac nad rollbarami,szelkami czy innymi kubełkami.W innym wypadku jak już koledzy wyżej napisali nie wypada.

Marek83
27-03-2012, 16:12
No toście pojechali po gościu;)

pitbedzin
27-03-2012, 16:17
A może gosć mysli trochę inaczej - najpierw bezpieczeństwo, rollbar, rozpórki, szelki, kubły, hamulce a potem dopiero podnoszenie mocy ? Skoro nie może np ze wzgledów finansowych zbudować od razu wszystkiego to lepiej niech zaczyna od bezpieczeństwa, bo rollbar w 1.5 go nei zabije ale jego brak w k20 być może już tak w razie dachu.
Zapytał co i jak jakie wymiary a Wy od razu najazd że źle robi :szok: :facepalm:

SaTeR
27-03-2012, 16:21
Zapytał co i jak jakie wymiary a Wy od razu najazd że źle robi
zapytał też o opinie, dlatego takie wyrażamy.



a jak masz samochód po to źeby ścigać się ze światel to już co innegoo...

nie mam takiego auta, a Ty jakie chcesz zrobić? 75 konne auto z klatką która (miejmy nadzieje) nigdy Ci się nie przyda? po co klatka skoro nie chcesz się ścigać? nie koniecznie ze świateł, ale w ogóle?


i nie chodzi tu o to żeby kogokolwiek pojechać... pojechać to by go mogli jakby zadał takie pytanie np. na jdmpassword :)

sebawo
27-03-2012, 16:26
Zapytał co i jak jakie wymiary a Wy od razu najazd że źle robi

O przepraszam bardzo, zapytał również co o tym sądzimy, nieprawdaż? Napisałem co sądzę, będzie chciał to wsadzi, każdy mod to krok dalej do zamierzonego efektu, a o to chyba chodzi? Tak jak pisałem wcześniej, daleki jestem od hejtu czy szydery (w przeciwieństwie do co poniektórych wyżej), po prostu uważam, że za kasę i pracę włożoną w skombinowanie takiego rollbara można śmiało mieć coś bardziej podnoszącego wygląd lub performance, choćby to miał być fotel i/lub szelki. Napisałbym tu coś o 'skarpetkach', ale mogę wywołać burze :P
Tyle ode mnie :drinks:

kawalerro
27-03-2012, 16:33
Sądzę że zależy co chcesz tym osiągnąć :)
Jeśli usztywnienie auta to zrób xbara/rollbara wraz z gumami w zawiasie np bikopur, a co do mocy to nie ma znaczenia czy masz d13 czy k20 :) zawias, hamulec najważniejszy. Moc nie jest wymagana przy robieniu przy zawiasie.
To tak ode mnie

Pepe
27-03-2012, 17:06
czy napisałem: ej panowie chce wsadzić rollbara do mojej hondy! pomóżcie mi w wyborze! chyba nie bardzo ;) pytam co sądzicie na ten temat, ale nie w moim aucie tylko ogólnie w civic V generacji...

więc proszę czytać ze zrozumieniem !

a nie posty w stylu zacznij od motorowni, bo powtarzam nie pytam co myślicie o rollbarze w moim aucie ;)

SaTeR to po co obniżać, robić wydech w przelocie, zimny dolot itp. skoro nie chcemy się ścigać?
przecież seryjne auto jest optymalnie przystosowanie do jazdy po drogach publicznych, a mino to część osób ma dolot ze zderzaka albo zakłada jakieś dziwne stożki z allegro i obniża zawiechę a i tak się nie będzie ścigać na torze czy na kjs-ie Więc proszę nie pisać przy Twoim silniku to nie ma sensu bo nie wsadzam tego do mojego auta ;)

RAFA
27-03-2012, 17:40
http://przyspieszenie.pl/wp-content/uploads/2011/08/turbo_3_550.jpeg macie na zgode http://www.insomnia.pl/buziaki/7.gif

SaTeR
27-03-2012, 18:08
mam gdzieś te obrazki z tych gum :) pokaźna kolekcja...

nie mam zamiaru się z nikim kłócić ani cokolwiek komuś zarzucać. może źle mnie zrozumiałeś. pytałeś o opinie, więc moja jest taka, że jest mnóstwo innych rzeczy w które MOIM ZDANIEM lepiej zainwestować niż w rolllbara. między innymi elementy które wymieniali moi poprzednicy.

Pepe
27-03-2012, 18:24
ja też nie chcę spiny ;) no i spoko o to mi chodziło !

a nie czy pasuje do mojego auta ;)