PDA

Zobacz pełną wersję : Odtłuszczanie szyb



Shcopek
15-03-2012, 09:45
Jak w temacie, co polecacie, czego lepiej unikać? W jaki sposób to w ogóle robić?

sebawo
15-03-2012, 10:38
pytasz serio? dziżas, nigdy nie pomagałeś mamie myć okien? :lol:
Chcesz kłaść folię na szybę czy w innym celu chcesz odtłuszczać? Środek do czyszczenia okien, benzyna ekstrakcyjna, itp. :)

Shcopek
15-03-2012, 10:40
Chcę odtłuścić szybę, po to, żeby nie była tłusta :D Nic tam nie będzie lepione, chce to zrobić dla własnej satysfakcji i żeby auto w końcu zaczęło wyglądać normalnie, a nie jak służbowe ;)



nigdy nie pomagałeś mamie myć okien?

Ominęła mnie ta przyjemność.

Zychu
15-03-2012, 10:47
Ziemniaka przetnij i jedziesz po szybie potem wodą i git

YendreK
15-03-2012, 11:05
Ziemniaka przetnij i jedziesz po szybie potem wodą i git

Tiaaa tylko jak czopek przetnie ziemniaka to z automatu zrobi napewno jakas pieczatke :lol:
Tutorial----
Bierzesz szmatke, psikasz plyn do szyb na szybe i przecierasz szmatka.
Koniec Tutoriala----
Bardzo ale to bardzo przepraszam nie moglem sie powstrzymac :lol:

Foka
15-03-2012, 11:05
Ja uzywam Clin + recznik papierowy, albo jak juz jest mega tlusta to Rozrabiam spirytus z wodą, wlewam do psikacza i jak bedziesz czyscic to tylko przecierasz a alkohol sam odparowuje i jest git szyba : )

sebawo
15-03-2012, 11:14
Mnie od ręcznika papierowego zostają farfocle, ale może to przez badziewny ręcznik...żeby smug nie było, można też starą gazetą przecierać zamiast szmatki, ale też w zależności od gazety małe farfocle zostają :)

naitsyrk
15-03-2012, 12:38
Ale kolega nie napisał że chce umyć szyby ale odtłuścić, a chyba najszybciej i najtaniej denaturat albo spirytus bo niby są jakieś specyfiki ale czy lepsze od domowych sposobów wątpię

krisss1111
15-03-2012, 13:04
Denaturat dobry jak najbardziej, płyn do szyb nie każdy (Clin jest ok), bo niektóre zostawiają niezłe smugi, do samego mycia ja używam starych gazet tylko nie jakichś GT czy Newsweek (kredowy papier odpada), tylko zwykłych typu wyborcza,fakt itp, a jak zostają farfocle, to je można po wyschnięciu zebrać czystą mikrofibrą, jak już mam szyby czyste to jeszcze je spryskuję preparatem antyroszeniowym i "poleruję"(no wycieram dotąd aż przestaną pokazywać się zamazy po płynie)

sebawo
15-03-2012, 13:51
Ale kolega nie napisał że chce umyć szyby ale odtłuścić, a chyba najszybciej i najtaniej denaturat albo spirytus bo niby są jakieś specyfiki ale czy lepsze od domowych sposobów wątpię

ale w przypadku szyb to imho jest jedno i to samo (umyć a odtłuścić) bo raczej większość specyfików do mycia szyb zawiera alkohol, i to w całkiem wysokim stężeniu :)

krisss1111
15-03-2012, 14:31
najtaniej denaturat albo spirytus
denaturat to może tak, ale kupowac spirytus do mycia szyb to chyba lekka ekstrawagancja, no chyba że ktoś pracuje przy tlenie i ma do niego dostęp, to już inna bajka.

MikeFoto
15-03-2012, 15:10
Jak w temacie, co polecacie, czego lepiej unikać? W jaki sposób to w ogóle robić?

2 rzeczy. Denaturat (ale nie ten fioletowy, czysty) lub IPA (Izopropanol). Specyfiki typu mr muscle itp nie mogą się równać. Zwłaszcza cenowo.

Do kompletu ręcznik jednorazowy bezpyłowy, (absolutnie nie bawełna) lub szmatka z mikrofibry (w biedronie z 3zł). Tylko pamiętaj że jak masz szmatkę to używasz wyłącznie do szyb, ewentualnie jej pranie - w samej wodzie.

Dodatkowo, szyby muszą być umyte normalnie najpierw, bo spryskanie uwalonej szyby denaturatem, IPA + wycieranie tego brudu - niema siły - mazy będą.

kaisa
15-03-2012, 16:02
To teraz ja sie wypowiem, ta co myje okna :D czopek bierzesz psikacz do kwiatków, wlewasz jakis kielonek lub troche wiecej ( zalezy kto z jakich pije ) OCTU , dolewasz wody i wciskasz sok z cwiartki cytryny zeby Ci octem bardzo nie smierdzialo ( chociaz to wywietrzeje) i recznik papierowy albo gazeta w stylu "wyborcza", i myjemy najpierw pionowo od gory do doły, pozniej pionowo od dołu do gory. :D

pitbedzin
15-03-2012, 16:46
Kuwa a ja zapytam ? z Czego Ty masz brudne te szyby e potrzebujesz takich cyrków ? Jajka sadzone smażyłeś na nich czy co ? Zwykły Clin i szmatka Ci wystarczą, no chyba że faktycznie margaryna sobie posmarowałeś te szyby ...

Grubenz
15-03-2012, 19:03
Kuwa a ja zapytam ? z Czego Ty masz brudne te szyby e potrzebujesz takich cyrków ? Jajka sadzone smażyłeś na nich czy co ? Zwykły Clin i szmatka Ci wystarczą, no chyba że faktycznie margaryna sobie posmarowałeś te szyby ...
:fap::fap::fap: robił:lol:

Shcopek
15-03-2012, 23:59
Proszę podejść do tematu poważnie. Założyłem go w celach dydaktycznych dla potomnych.

Ad@mus
17-03-2012, 23:02
ja szyby myje taka maszynka co para dmucha, taki maly slonik, potem papierowy recznik, zeby nie parowalo mozna je przepolerowac pianka do golenia(sprawdzone-działa)