PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Przpustnica Skunk2 do D16A9 ?



Biesiadnik
05-03-2012, 12:03
Siemanko.

Jak w temacie, widziałem przepustnicę Skunk2 66mm do Hond i zastanawiam się czy faktycznie podchodzi bez problemu ? Oczywiście ssący do rozwiercenia itp. Ale chodzi mi o to że niby do każdego silnika pasuje, czyli nie ma znaczenia czy OBD0/1/2 ? Nie chciał bym wtopić bezsensownie..

zabas
05-03-2012, 12:50
hej ! z tego co wiem do kolektora ssacego do d16a9/a8/z5 nie podejdzie idealnie ale moze sie myle.

dlaczego ? no przykładowo - do kazdego kolektora z d serii sohc zamontujesz przepustnice z b16, b18 czy też h22 i maja one takie samo mocowanie jak kolektor i takie samo mocowanie ma ten skunk2. czyli sa plug&play
natomiast powyższe przepustnice do d serii dohc kolektora zamontujesz ale jedno mocowanie sie nie pokrywa na 100%. podobno da sie przespawac to mocowanie ale ja tam wole sie w takie rzeczy nie bawić. puki co rozwiercam przepustnice seryjna do 60mm zobaczymy co z tego wyjdzie :)

jest jeszcze opcja przełozenia całego kolektora z d serii sohc do dohc za pomoca specjalnego adaptera :)

Biesiadnik
05-03-2012, 15:50
Aha..
Bo piszą dość odważnie, "Pasuje do wszystkich silników D/B/H..Serii" . :glare:

Przepustnice rozwiercisz, ok, ale zachowasz wszystkie kąty ? Z tego co mi wiadomo to nie takie hop siup :) Poza tym musiał byś też "motylka" chyba zmienić. ;)

Ps: Właśnie zobaczyłem konkretną specyfikacje silników, pisze że do D16A1 i D16A3 pasuje, a są to podobne konstrukcje co A9.

zabas
05-03-2012, 17:26
mam wolna przepustnice luzem leżacą wiec się pobawie :) kąty ? jakie kąty ? pytam szczerze
motylek tez bede miał z przepustnicy od b18c4

no nie wiem sam :) jak to jest z ta przepustnica. ale tak szczerze to ile za taka od skunk2 sobie licza ? nie taniej bedzie własnie od h22 jakas wytargać skoro pasuja tak samo ? :)

Biesiadnik
05-03-2012, 18:36
Przepustnica nie jest taka sama na całej długości, zwęża się od wejścia do wyjścia, z tego co wiem jakieś tam znaczenie to ma.
Z tego co czytałem to motylek można bez problemu dokupić. ;)
No zaczynam się właśnie zastanawiać czy jest sens..
500zł sobie liczą..

zabas
05-03-2012, 18:52
no własnie 500zł natomiast taka z h22a masz za jakies 200zł zalezy z jakiego h22 to bedzie miec albo 60mm albo 62mm nawet :) jesli bedzie pasować i cie satysfakcjonować to mozesz ja jeszcze rozwiercic do tych 65mm :) taniej niz skunk. ale tak jak ci pisałem podobno jedno mocowanie trzeba przerobic choc pisałem z kolesiem i on mi odpisał ze on ma na trzech srubach zamocowane i nie odczuwa jakiegoś negatywnego skutku - no działa to :)

sam chciałbym cos z tym zrobić - jako szef działu performacnce division projektu bomerzycy :P na razie robie ta przepuche standardowa - wiem ze w środku jest nie jako taki próg i własnie sie zastanawiam czy jest istotny. próg jak i motylek maja 55mm wiec jak rozwierce na całej długosci do 60mm i tak i sam motylek 60mm dam to powinno to działac ?

Biesiadnik
05-03-2012, 20:52
No tak myślę właśnie, tylko jak się zabrać do rozwiercenia ssącego ?

Suseł
05-03-2012, 20:56
Ściągnąć kolektor i na frezarkę ;)

Biesiadnik
05-03-2012, 21:11
A jest ktoś chętny z frezarką co by to ogarnął ? :D

zabas
05-03-2012, 21:45
albo kupic frezy do aluminium metalu na wiertare i jazda :P

Biesiadnik
05-03-2012, 23:10
A nie trzeba być bardziej "precyzyjnym" ?

Zychu
05-03-2012, 23:40
Najpierw sprawdz czy ta przepustnica ma ogrzewanie czyli zawor cyrkulacji cieczy bo jest potrzebny do odpalania na zimnym powietrzu.MIalem skunk2 i odrazu sprzedalem kupujac 70mm bloxa.cena podobna jak sciagnalem ale jest cyrkulacja i nie ma problemow z trzymaniem obrotow przy chlodach.pasuje do D16A9.

Z rozwiercaniem to nie jest takie hop siup tez tak sadzilem i kupilem dremel i jazda lecz to mizerna i nie dokladna robota.

Rozwiertywalem edelbrocka swojego w narzedziowni do 70mm konkretymi maszynami i mialem gwarancje ze jest ideal.teraz patrzac z perspektywy czasu nie zaluje wydanych pieniedzy bo w mocnym silniku bedzie idealna przepustowosc.

Jeszcze tylko ARC dolot przydalby sie

adiyts
06-03-2012, 17:22
ciekawe z tym ogrzewaniem bo ja mam odpięte przewody od przepustnicy żeby dolot był zimny i nic mi nie gaśnie
nawet w zimie przy -25 nic się nie robi Jak zapalisz silnik zimny to od razu przepustnica ciepła nie będzie musi się nagrzać płyn chłodniczy