PDA

Zobacz pełną wersję : Za co kocham Japonię ...



pitbedzin
19-05-2011, 23:45
Za co kochamy Japonię, jej pokręconą historię, niezrozumiałą dla nas (tzw. ludzi zachodu) kulturę, inne obyczaje, no i równie pokręconą motoryzację :-)
Czekam na wasze opinie, swoją podzielę się później :-)

ODi
20-05-2011, 00:32
Hmm szczerze ciezko mi powiedziec. Ja w sumie zafascynowalem sie tym krajem jako maly chlopiec wychowany na anime (czytaj.Dragon ball, Daimos itd) potem zainteresowanie przerodzily sie oczywiscie na motoryzacjie ktora rowniez kochalem od malego. Ogolem Japonie moim zdaniem jest to jedyny kraj gdzie wszytko ma swoje miejsce kazdy wie co ma robic tak samo podejscie do niektorych spraw przez japoncow poprostu inponuje. Piekna jest sama historia Japoni gdzie same pojecia Bushido, Kamikazze pokazuja jakim japonia jest zdecydowanym krajem i przeszczegajacym zasady. Nie bede sie rozpisywal bo moga by byc z tego praca zaliczeniowa :P

http://www.animated-gifs.eu/anisigns/signer/temp/928669001305840740-final.gif

Smuciu
20-05-2011, 00:56
Japonia bardzo ciekawy kraj imponuje własnie tym co ODi napisał wszystko jest świetnie zorganizowane każdy ma swoje miejsce a rynek jest świetnie rozbudowany co o czymś świadczy :)
najbardziej kocham ja jednak za motoryzacje oczywiście dla mnie zwyczajnie japońska motoryzacja jest idealna piękne bryły nadwozia dynamiczne silniki niezawodność a już tym bardziej ogrom modyfikacji które można tworzyć w ich dziełach są obłędne. Jednym słowem podziwiam ich za wszystko :respect:

Piechu
20-05-2011, 10:26
Hm Japonia :) można by wiele napisać o kulturze , ekonomi , o obyczajach :) jeżeli ktoś kiedyś czytał to jest dość imponujące jak i ciekawe :) ALE POWIEM JEDNO VTEC RULES

mazi
20-05-2011, 16:23
Hm Japonia :) można by wiele napisać o kulturze , ekonomi , o obyczajach :) jeżeli ktoś kiedyś czytał to jest dość imponujące jak i ciekawe :) ALE POWIEM JEDNO VTEC RULES


jak ty nigdy vteca nie miales ;P

YendreK
29-05-2011, 22:57
Ja kocham , za takie rzeczy ;D


http://www.sadistic.pl/japonska-podreczna-toaleta-vt79631.htm

I takie,

http://www.sadistic.pl/nielegalne-wyscigi-na-sluzewcu-vt79888.htm


Ogólnie rzecz biorąc Lofciam :-/

Slawer
30-05-2011, 02:14
Ja podobnie jak Odi z tym że pierwsze się zajarałem japońskimi autami jak w TV widziałem jakąś relacje z salonu jakiegoś i strasznie się mi spodobał civic V gen i Mitsu Galant VIIgen (mieliśmy potem takiego :D ) potem był Dragonball i pokemony. Japonki to fajne laski :P Japońską motoryzację też kocham, trochę z powodu że nie stać mnie na kochanie włoskiej motoryzacji (Ferrari, Lambo, Pagani) :P

SirSamuel
31-05-2011, 10:58
ZA : JDM , HOnde, Daimosa, Takashi Castle :lol:

Dajs
31-05-2011, 12:10
Hmm ja podziwiam jak wiele innych obecnych ich kulturę i organizacje.
Weźmy nawet pod uwagę brak nazw ulic w mieście takim jak to :

http://www.wired.com/images/slideshow/magazine/1506/st_tokyo_f.jpg

Nazwy mają przestrzenie między ulicami, a nie same ulice
Niesamowite, funkcjonuje to wiele lat, a poczta działa bez problemu.

Japońskie auta podobały mi się od zawsze, ale na początku za gnojka jarałem się autami typu supra, 300ZX.
Później przyszło zejście na ziemie, ogladalem initial D i zaaferowałem się 200sx'ami.
Jednak znowu zszedłem na ziemie i uznałem że honda civic jest świetnym autem.

I za to kocham Japonie, za obecną Honde, za moją byłą Yamahe, ich pojazdy są porostu świetne i mają to coś czego brakuje mi w europejskich produkcjach.

Rikoo
31-05-2011, 13:50
bo wymyslaja rozne ciekawe rzeczy

Drive-R
31-05-2011, 15:01
Od dziecka interesowały mnie filmy akcji typu karate z Bruce'em Lee itp.
Jak byłem nieco starszy (okolo 10-12lat) zainteresowała mnie osobna kultura owych sztuk walki. Ich pietyzm rozwoju osobowości, kształtowania charakteru itd
Potem doszła niemal niepohamowana myśl technologiczna tego kraju, która w połączeniu z kultura daje niesamowite efekty i oddziałuje na cały glob....
a że tzw. "młode azjatki" akurat trafiają w mój gust .... no cóż .... miło popatrzeć ;-)
A co do motoryzacji?
Wysokoobrotowe (czyt. dzwięk szlifierki wysokoobrotowej) silniki dopracowane niemal perfekcyjnie i wytrzymujące duże przebiegi, ponadto mocne i nie żadko produkowane z materiałów o wyższej niż potrzebna, wytrzymałości podzespoły (np. przeniesienie napędu w Toyota Supra).
......jak mi się coś twórczego urodzi to uzupełnię temat ;-) .......