PDA

Zobacz pełną wersję : 1% podatku dla mojej córeczki chorej na cukrzyce



silver30
26-01-2012, 08:25
Witam - Ci którzy mnie znają wiedzą o co chodzi. A Ci, którzy mnie nie znają - dla nich w skrócie opis całej sytuacji.
Mam córeczkę w wieku prawie 6 lat. Kiedy miała 2,5 roku zachorowała na cukrzyce I stopnia - insulinozależną. Niestety to najgorszy typ cukrzycy. Do końca życia musi mieć podawaną insulinę za pomocą pompy insulinowej. Dodatkowo ten typ cukrzycy z biegiem czasu niszczy organizm człowieka (wysokie jak i niskie cukry wpływają na wzrok, tarczyce, umysł, serce itp).
Dla takich dzieci specjalnie stworzono Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Chorych na Cukrzyce. Stowarzyszenie to stworzono przy oddziale diabetologicznym na Ligocie w Katowicach. Każde z chorych dzieci posiada tam konto, na które każdy z nas odprowadzić może 1% swojego podatku. Kwota z tego konta pomaga przy zakupowaniu wkłuć, pomp insulinowych, strzykawek do pomp, insuliny, glukometrów oraz pasków do nich. Fundusze także umożliwiają dziecku uczestnictwo w turnusach wypoczynkowych, na których przebywają inne dzieci chore na cukrzyce.
Chciałbym was prosić o 1% podatku dla mojej chorej córeczki. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS: 0000044096 z dopiskiem: dla Wiktorii Lenga w rubryce zawierającej możliwość odprowadzenia 1% podatku na różnego rodzaju instytucje pozarządowe.
Od razu mówię - my jako rodzice nie mamy żadnych praw do tych kont, ani nie ma możliwości wybierania z tych kont żadnych pieniędzy jak z kont bankowych. Do Stowarzyszenia wysyłane są dowody zakupu sprzętu medycznego z wypisanym imieniem i nazwiskiem dziecka, za który Stowarzyszenie płaci właśnie z tego konta dla konkretnego dziecka. My tych pieniędzy fizycznie na oczy nigdy nie zobaczymy.
W razie pytań proszę pisać na pw bądź pytać na spotach jak na nich będę. Postaram sie udzielić wyczerpujących wyjaśnień.
Z góry dziękuje za pomoc :)
P.S. - w sygnaturze mojej cała informacja co należy wypisać

ODi
26-01-2012, 08:34
Temat przeniesiony:DA przy wypełnianiu pita masz moj 1%.

silver30
26-01-2012, 08:35
Temat przeniesiony:DA przy wypełnianiu pita masz moj 1%.
Dzięki Odi za wsparcie :)

Gierade
26-01-2012, 08:55
I od nas także 1%.

pitbedzin
26-01-2012, 10:19
I ja wesprę jak tylko będę się rozliczał i sądzę że cała moja familija też :D

YendreK
26-01-2012, 10:29
No i pare % od nas też poleci

silver30
26-01-2012, 10:55
Jeszce raz wielkie dzięki za wsparcie i pomoc:)

axello
26-01-2012, 14:32
Moim rodzicom też powiem !

sebawo
26-01-2012, 16:51
Od razu mówię - my jako rodzice nie mamy żadnych praw do tych kont, ani nie ma możliwości wybierania z tych kont żadnych pieniędzy jak z kont bankowych.

Tylko nie mów proszę, że żyję w kraju, w którym ktoś myśli inaczej... Załamka...
Tak czy inaczej zawsze miałem dylemat z tym 1%, teraz już nie:) Kwota pewnie duża nie będzie, ale chętnie wspomogę ja i moja rodzina :)

MikeFoto
26-01-2012, 18:40
Ja i moja rodzinka napewno wypełnimy w 1%
Najlepszego dla Małej!

Bagi
28-01-2012, 15:47
I ja też się dołączam :) ode mnie też 1 %

KioDo
29-01-2012, 10:43
Osobiscie jeszcze nie pomoge,ale rodzice zostali poinformowani i rowniez sie pod tym podpisza ;]

AdamL
31-01-2012, 23:11
Niestety nie mogę pomóc bo już przekazałem swój 1% podatku za 2011 rok.












Edit: temat tyczy się 1% dla córki naszego kolegi z forum. Pozdrawiam.
//Gierade

kit'
01-04-2012, 21:22
Poszło ode mnie i od Marty :)

silver30
16-04-2012, 09:04
PROSZĘ O NIE ODPROWADZANIE 1% PODATKU NA KONTO MOJEJ CÓRECZKI
I sprawa się dupła, że tak powiem. Okazuje się, że pani Prezes Fundacji nie złożyła na czas wszystkich dokumentów przez co jakieś ministerstwo czy coś tam nie przyznało przedłużenia statusu Fundacji. A co za tym idzie nie ma możliwości odprowadzenia 1% podatku na Fundacje, a wszystkie osoby, które teraz wpłacały ten 1% podatku dla mojej córeczki będą wzywane do urzędu skarbowego w celu korekty numeru KRS na inny numer KRS na inna jakąś fundacje. Z mojej strony przepraszam za zaistniałe zamieszanie. Niestety ucierpią teraz na tym chore dzieci, bo wszystkie pieniądze jakie są tam na tych kontach są teraz zamrożone i nie można z nich korzystać. Jedynie teraz zbieramy się większą grupą rodziców naszych chorych dzieci, aby złożyć grupowy pozew sądowy przeciwko fundacji, aby odzyskać pieniądze.

Konrad_SK
19-04-2012, 11:02
Właśnie wpisałem w PIT-a te dane, nie doczytałem jednak tej strony i wyląduje w koszu niestety.
Swoja drogą szkoda, że się rypło bo myśle parę groszy by wpadło na konto tego stowaszyszenia.