PDA

Zobacz pełną wersję : Mitsubishi Dziwne zachowanie auta...



KioDo
17-01-2012, 22:09
Może przejdę od razu do meritum.Odkąd kupiłem auto był pewien problem,dość duży jak się okazuje.Przy 4 tys już zaczynają być odczuwalne bicia na kierownicy,kończy się to przy około 5,5 tys - potem do odcinki jest już płynnie.Dzieje się to tylko na biegu(prawdopodobnie każdym-próbowałem tylko do 3) Po zakupieniu auta było prawdopodobnie 2 rożne półosie - jedna na 36 a druga na 38 zębów przegubu.Zakupiłem komplet z innego miśka - obie półosie na 38 zębów.Po ich wymianie nic się nie poprawiło w związku z drganiami kierownicy i dodam do tego,że zarówno na starych jak i wymienionych półosiach w tym przedziale silnik zachowuje się jakbym miał się zaraz rozpaść na części pierwsze(bardzo duży hałas-dudni,wali) Była podpowiedz,zeby sprawdzić podpore polosi,czego do tej pory jeszcze nie zdazylem zrobil,ale ostatnio kiedy wszedlem pod auto zaobserwowalem,ze guma zalozonego w ubieglym roku przegubu jest w zasadzie zdezelowana-jedna polowka jest na swoim miejscu,a druga poszarpana latala sobie urwana po calej polosi.Ma ktos moze pomysl co moznaby zrobic z tym fantem?

Za wszelkie sugestie dziekuje z gory

ODi
17-01-2012, 22:46
Wymieniles polosie ale czy przeguby sa ok?? Wystarczy ze przeguby beda mialy luz i beda dziwne dzwieki ja mialem krzywa polos i przegub pukal przy ruszaniu(wszyscy obstawiali poduszke silnika).A co do osłony przegubu to poprostu wymien bo nic cie innego nie uratuje.

Zmienilem ci nazwe tematu:P

KioDo
17-01-2012, 22:55
Nie zakladalem tego osobiscie ale tak jak wspomnialem.Polosie byly wymienione,przeguby rowniez byly nowki sztuki i tak sie robilo zarowno przed wymiana jak i po wymianie

AriN
17-01-2012, 23:01
A może to łożyska już wysiadły? Miałem coś takiego w drugim aucie, że do pewnego momentu był spokój a potem łupało podobnie jak przeguby, jak pojechałem na wymianę jak mi chłop pokazał te "leprze" łożysko to praktycznie nie istniało.

KioDo
17-01-2012, 23:18
W sumie to nie moge nic wykluczyc,ale tez ciezko to w jakis sposob sprawdzic.Bede musial zawitac na diagnostyke.Moze oni mi cos wiecej powiedza w tym temacie,bo takie szukanie w ciemno moze potrwac jeszcze dlugi czas,a u nich moze komputer cos powie.A moze i nie powie,to bedzie trzeba szukac dalej samemu

ODi
17-01-2012, 23:28
Podjedz sobie na stacjie diagnostyczna oni maja roli i szarpaki wiec spokojnie ci to sprawdza.Wszystko wyjdzie podczas obciazenia auta na rolkach:D

KioDo
17-01-2012, 23:32
Moze to cos z tarcza sprzegla? juz sam nie wiem.Podjade jutro i zbadam temat jak bede mial chwile

ODi
17-01-2012, 23:38
Malo prawdopodobne by byla to tarcza sprzegła bardziej łozysko dociskowe ale to bylyby problemy z wbijaniem biegow:P

KioDo
17-01-2012, 23:51
wsteczny zdarza sie ze trzeba wbijac po 5-6 razy zeby wszedl porzadnie,bo jak wejdzie zle to wybije.Jedynka tez nie zawsze wchodzi,ale to sa podobniez mankamenty skrzyni w tym aucie. No u czuc przy dwojce i trojce niekiedy jak cos haczy przy wbijaniu-wyglada to jakbym zbyt slabo wbijal sprzeglo

ODi
17-01-2012, 23:55
Hmmm ze wstecznym to wszystkie japonce maja problemy ale z biegami do przodu to dziwne ale nie ma co gdybac jedz na stacje i sprawdz skad dzwieki dochodza:DOby bylo to mniejsze zlo.

Daczer
18-01-2012, 10:45
Daj znac jak bedziesz cos wiedzial. A jak Ci nic nie powiedza to podjedz sobie do tego mechaniora o ktorym Ci mowilem. Koles swietnie auta ogarnia , szczegolnie Eclipsy :)

Wysłano z HTC Hero z użyciem Tapatalk

KioDo
18-01-2012, 14:45
Szczerze mowiac wole polegac na sobie i sprawdzonych zrodlach z intenetu niz na mechanikach.Jakos sie do nich zrazilem przez to co i jak robili w tym aucie

pitbedzin
20-01-2012, 18:18
KioDo masz w Myszkowie kolegę Brzydal :D Podjedź napewno zajrzy a zna się na rzeczy więc powinienies być zadowolony :D