PDA

Zobacz pełną wersję : Inne [FILTR POWIETRZA] wkładka "sportowa" czy grzybek?



kuzi
15-01-2012, 19:59
Panowie, problem mam - co wybrać?

1. filtr K&N do "puchy":
http://allegro.pl/mitsubishi-galant-sportowy-filtr-powietrza-kn-i2034975155.html

2. grzybek HKS
http://allegro.pl/hks-super-power-flow-filtr-powietrza-grzybek-i2049061859.html

Który wybrać i dlaczego?

Gierade
15-01-2012, 20:00
2. grzybek HKS

Za taką cenę kupujesz HKS Style...
Z resztą te grzybki nie filtrują za dobrze...

kuzi
15-01-2012, 20:02
A-ha. Mniejsza z tym grzybkiem więc. Czy warto bawić się we wkładkę z K&N czy od razu zainwestować w stożek/grzybek za większe pieniądze?

pitbedzin
16-01-2012, 00:12
wkładka K&N

YendreK
16-01-2012, 00:26
Ja mam taka wkładke i nie wiem czy działa bo nie mam porównania do seryjnej :lol: pozdrawiam, jak by ktoś chciał do civa to chętnie odsprzedam , sorki za oftopika.

ODi
16-01-2012, 00:48
Z wkładkami jest mniej nieprzyjemnosci mowimy tu oczywiscie o renomowanych firmach.

K&N

Wysok przepŁyw powietrza przy doskonałym filtrowaniu
Konstrukcja zwiększająca moc i przyśpieszenie
Łatwe do mycia i przeznaczone do wielokrotnego użycia
Konieczność czyszczenia dopiero po przejechaniu do 80 000 km (50 000 mil), zależnie od warunków eksploatacji
K&N Million Mile Limited Warranty® (1 600 000 km)
Poziom emisji zgodny z przepisami we wszystkich 50 stanach USA.
Oszczędny filtr powietrza K&N będzie służyć przez cały okres eksploatacji samochodu, motocykla lub pojazdu ATV
Pracuje z elektroniką pojazdu stanowiącą oryginalne wyposażenie fabryczne
Przyjazny dla środowiska
Oryginalny wysokoprzepływowy filtr powietrza dla rynku samochodowego
Firma K&N konstruuje, produkuje i ulepsza wysokoprzepływowe filtry powietrza od 1969 roku. Jesteśmy firmą działającą na całym świecie, która skonstruowała i wyprodukowała ponad 2 400 różnych typów wysokoprzepływowych filtrów powietrza pasujących do większości pojazdów osobowych, motocykli i ATV. Nasze produkty są częściej stosowane w pojazdach niż podobne produkty innych producentów, jesteśmy również wynalazcami kategorii wysokiej przepływności, ale również technologii wysokiej przepływności, która jest wykorzystywana w naszych wyrobach.

Ochrona silnika i filtrowanie
Filtry powietrza firmy K&N są tak skonstruowane, aby uzyskiwać wysoki, praktycznie nieograniczony przepływ powietrza przy jednoczesnym zachowaniu poziomów filtrowania zapewniających długą żywotność silnika. Nasze zamienne filtry powietrza do samochodów w zwykle dodają 1-4 koni mechanicznych mocy. Nasze wysokoprzepływowe filtry z wkładem z gazy bawełnianej można myć, wielokrotnie używać i budować tak, aby były w pełni sprawne przez cały okres eksploatacji samochodu lub motocykla. Filtry powietrza K&N składają się z czterech do sześciu arkuszy gazy bawełnianej ułożonej warstwami pomiędzy dwoma arkuszami aluminiowej siatki drucianej. Taki materiał jest składany harmonijkowo i nasączany olejem, co poprawia zdolność filtrowania i ogólną wydajność filtrowania. W rezultacie otrzymujemy filtr powietrza, który pozwala na pobrania znacznie większej ilości powietrza do silnika, który można myć i wielokrotnie używać oraz który ochroni silnik przez cały okres eksploatacji pojazdu.


Szczerze z tego co wnioskuje z wiekszosci informacji znalezionych na necie i ze tak ujme ze slyszenia to wkładka jest najlepszym rozwiazaniem duzo moich znajomych lata na K&N nie narzekaja.Choc kupujac wkładke najlepiej jest tez kupic sobie zestaw czyszczacy i przy kazdej wymianie oleju sobie przemyc wkladke.A dobrac stozek pod auto to nie takie łatwie jak niektorym sie zdaje(czyt.panowie z Lanosow wkladajacy najwieksze jakie sa w ofecie a potem sa reklamacjie ze za duzo pali):facepalm:

kuzi
16-01-2012, 02:12
No to zdecydowałem się na wkładkę. Nie dość, że sami obstawiacie tą opcję, to jeszcze kilku znajomych ma w Galantach K&N i sobie chwalą. :) Zakupu dokonam przy następnej wymianie filtrów. :) Dzięki.

MikeFoto
16-01-2012, 08:50
U mnie mieszka wkładka, K&Na. Porównując do seryjnego filtra papierowego,z obliczeń wynika, że spalanie spadło o ok 0.2l/100km.
Stożek jest głośniejszy, wkładka jeśli chodzi o walory akustyczne nie odbiega od zwykłego filtra (oczywiście w seryjnej puszcze + rezonator).

Marek83
16-01-2012, 11:35
Osobiście też decydowałbym sie na wkładke. Wkładasz ją do seryjnej puszki + ewentualnie jakiś nadmuch zimnego powietrza i masz lepszy zestaw niż Big Tuba Simoty:)
Na KHŚ koleś robił porównanie parówy i zwykłej kibel rury i zgadnij co... Nie było znaczącej różnicy w przyroście mocy.

Jarzomb
16-01-2012, 15:12
Na KHŚ koleś robił porównanie parówy i zwykłej kibel rury i zgadnij co... Nie było znaczącej różnicy w przyroście mocy.

Dźwięk parówy rekompensuje wszystko :lol:

Gierade
16-01-2012, 15:46
Parówa musi mieć dopływ świeżego powietrza + dobre odgrodzenia. Bez tego nawet nie ma co o niej myśleć...

Biesiadnik
16-01-2012, 18:07
Parówa musi mieć dopływ świeżego powietrza + dobre odgrodzenia. Bez tego nawet nie ma co o niej myśleć...

Dokładnie, poza tym po samym dolocie nie można się cudów spodziewać..
Dolot + ssący + wydechowy + reszta wydechu, to już ma sens, a tak to nie ma się co bawić w grzybki czy stożki bo i tak różnica będzie minimalna.

Marek83
16-01-2012, 18:09
Dźwięk parówy rekompensuje wszystko
Tak wiem, Polacy myślą, że jak auto głośniejsze to szybsze:lol2:

AriN
17-01-2012, 19:34
Osobiście miałem u siebie serię totalną, short-y, CAI, seryjna pucha z wkładką. I najbardziej jestem zadowolony z puszki + wkładki do tego doprowadzony dopływ powietrza ze zderzaka. Po pierwsze nie zasysa ciepłego powietrza z komory jak to się na przykład dzieje z shortem, filtr jest odgrodzony od syfu (woda, piach, błoto) które pojawiają się zarówno przy shorcie jak i CAI-u (przy tej opcji filtr mocno to odczuwa), rura gumowa nie pochłania tak ciepła jak metalowa, no i dodatkowo jak dla mnie wygląda to estetycznie, a nie jak co poniektóre osoby mają stożek odgrodzony od komory bóg wie czym. Podsumowując zdecydował bym się na wkładkę.

MarcinL
22-01-2012, 15:10
A co powiecie o wkładach pipercrossa ? Przypadkowo nabyłem taką bardzo okazyjnie, powiem szczerze że w CRXie ED9 jest troche głośniejsza od serii (mam seryjny dolot ale bez rezonatora) a jak wygląda sprawa filtrowania?

Ad@mus
22-01-2012, 15:36
ja tam zawsze z fujita'y bylem zadowolony, oczywiscie jesli przepust jest wiekszy to i filtrowanie gorsze, nawet wkladka k/n ma kiepskie filtrowanie, ale jesli sie nasaczy stozek to i filtrowanie sie poprawia bo oleje oprocz konserwacji maja tez wylapywac zanieczyszczenia, pozatym kota nie wciagnie wiec bedzie ok