PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Stuki w tylnym zawieszeniu - em2



hasos
13-01-2012, 10:56
Witam, może ktoś z was miał podobny problem. Poprzedni właściciel auta wymienił amorki we wrześniu (jakieś zwykłe, za 150 zł sztuka :( ), od tego czasu zaczęło się pojawiać stukanie z tyłu z prawej strony, w okolicy amorka. Stukanie jak by kulka w pudełku latała. Stukanie pojawia się podczas jazdy, na wertepach, na gładkiej drodze jest ok. Bujanie na postoju też nie powoduje stukania.

Oczywiście pojechał on z tym do warsztatu, by sprawdzili. Podobno sprawdzili wszystko, powiedzieli, by wymienić odboje. odboje wymieniłem już ja, ale stuka nadal, nawet zaczyna stukać z lewej strony. Mechanik stwierdził, że elementy zawieszenie są ok, wymontował łączniki i przejechałem się bez nich, ale i tak stukało. Stwierdził, że to zapewne amorki. Niestety, nie mam ich jak oddać na gwarancję, bo musiałbym i tak kupić nowe, by coś włożyć, a warsztat, gdzie były kupowane, jest na drugim końcu PL :)

Myślicie, że to rzeczywiście amor, czy można jeszcze coś sprawdzić? Dodam, że na trzepaczce nic nie stwierdzili a zbieżność jest ok.

hasos
16-01-2012, 12:27
Nikt nie miał z czymś takim do czynienia?

Gierade
16-01-2012, 12:34
Ja u siebie ostatnio słyszę od czasu do czasu jakiś głuchy stuk. Ale nie wiem co to. Amorki były wymieniane w lutym...

hasos
16-01-2012, 12:48
No właśnie tego się boję, że wywalę kasę i okaże się, że to nie amorki. A rzeczy, z tego, co czytałem, które mogą tak stukać, jest multum :)

ODi
16-01-2012, 12:57
Nie wiem jak wyglada zawieszenie w EM2 ale sprawdz jak sa mocowane amortyzatory jezeli jak w wiekszosci Hond to sprawdz tuleje do ktorej jest przykracany amortyzator wystarczy ze tuleja bedzie mila lekki luz i bedzie stukac.Aha przekonany jestes ze te dzwieki pochodza z zawieszenia??Moze masz cos luznego przy kole zapasowym.

hasos
16-01-2012, 13:37
Bagażnik już opróżniałem, więc to nie to. Mówisz o mocowaniu na górze i o tulei, która jest w bagażniku? Jak byś mógł zwizualizować, to byłbym wdzięczny :)

ODi
16-01-2012, 14:14
Chodzi o tuleju na dole ale z tego co przegladalem teraz na necie masz troche inaczej rozwiazane zawieszenie z tylu.I jezeli sie nie myle to masz amorka mocowanego za pomoca sruby do wahacze w takim razie ja bym sprawdzil czy ze moze jest luz na srubie w tulej amorka.Sprawdz takze czy sprezyna siedzi na swoim miejscu tak jak powinna.

Fota zapozyczona z neta powiedz mi czy tak wyglada twoje zawieszenie z tylu??
http://img850.imageshack.us/img850/6725/zawieszeniety.jpg

hasos
16-01-2012, 15:10
prawdę mówiąc to nie wiem, jak wygląda, bo auto mam od 2 tygodni, a nie mam teraz jak zrobić fotki, bo śniegu nawaliło :)

Jak mi odboje wymieniali, to springi były raczej ok, ale myślę, że zanim zmienię amorki, to jeszcze to sprawdzę. Źle wyglądała natomiast tuleja amorka. Guma w niej była dość wypaczona i lekko pęknięta. chodzi o to:

http://img23.imageshack.us/img23/8205/zdjecie1big.jpg

W tym miejscu też wokół gumy amor był dość znacznie obtarty.

Tak czytam na necie jeszcze - może poduszka amora?

ODi
16-01-2012, 16:09
Jezeli guma jest peknieta to amortyzator moze sie przemieszczac i pukac o wahacz.Badz sruba ktora w chodzi z tuleje nie jest orginalna i ma luz.Posprawdzaj lepiej bo szkoda kupowac nowe amorki jak okaze sie pozniej ze to byla jakas pierdola:shifty:

hasos
16-01-2012, 16:37
a czy taką gumę można wymienić?

ODi
16-01-2012, 19:17
Oczywiscie ze mozna sa specialne zestawy naprawcze do amortyzatorow jezeli nie sa to jakies wynalazki to znajdziesz spokojnie takie tuleje:)

hasos
23-01-2012, 10:49
Wymiana amorków i zestawu mocowania zawieszenia (na KYB) załatwiła sprawę :)

rybek
26-01-2012, 12:38
http://www.angraf.com.pl/thembol/gumki.jpg

http://members.shaw.ca/FifthGenTSB1/00-090.Rear%20Shock%20Knock.gif

w cifie i w preli przez to mi stukało wymieniałem tuleje itp wymieniłem to i cisza ale kupujcie oem albo poliuretan bo zamiennik mi wytrzymał 5 mies.
czesto stuka własnie po wymianie amorków bo guma już nie siada tak samo i klepie

Gierade
26-01-2012, 12:47
To jest ta guma przed podkładką i ostatnią śrubą co trzyma amorka?

rybek
26-01-2012, 12:55
tak moja wygladała ok niby ... i bez problemu zakręcałem śrubkę od góry amorka ... na nowych gumach musiałem chamsko sie na męczyć żeby w ogóle sięgnąć do gwintu amora. Na focie z manuala nazywają sie ,,damper rubber" najlepiej kupic i dolna i górna kapelusza.

hasos
26-01-2012, 19:43
Ja kupilem firmy kyb. Tak teraz mysle, moze te stuki byly przez te gumy? Choc wygladaly one ok, wiec moze jednak amorki? No nic, wazne, ze cisza :) a amorki poszly na gware, jak uznaja, to bede mial kayaby za darmo :)