PDA

Zobacz pełną wersję : Inne Radio i glośniki



Shcopek
12-01-2012, 18:42
Przymierzam się do zakupu nowego radia. Wymagań dużo nie mam. Wystarczy, żeby mogło odtwarzacz płyty, USB, MP3 oczywiście i takie tam. No i jakieś głośniki dwie sztuki do tego oczywiście :) Może być coś z listy produktów z Media Markt, bo właśnie tam będę kupował sprzęt.

axello
12-01-2012, 19:10
w jakiej kasie byś to chciał ? z Radia moge polecić Alpine CDE120 :D Jest dobre i godne polecenia, ale nie wiadomo ile chcesz przeznaczyc :/

Shcopek
12-01-2012, 20:23
120 PLN będę miał z bonów, okolo 100 PLN będę mógł jeszcze dorzucić.

axello
12-01-2012, 20:25
to bedzie cieżko, bo MM to nie nalezy do tanich sklepów :/

Grubenz
12-01-2012, 20:26
to nic specjalnego nie kupisz:) z 250zl musisz miec na doć fajne radio:) polecam pioneera i kenwooda:)a jeŚli chodzi o głosniki to co z hertza :)

Shcopek
12-01-2012, 20:34
kilka groszy jeszcze się dorzuci. A glośniki najwyżej w następnym terminie :D

SaTeR
12-01-2012, 20:46
w tej cenie nie ma szans na kupienie dobrego radia. do 300zł możesz kupić jakiegoś używanego pioneera z usb, ale ja za tą kase wolałbym szukać czegoś z używek. jak dla mnie to używany clarion np. DXZ389 zagra dużo lepiej niż nowy radio w tym budżecie. alpine bym odpuścił bo w takiej cenie dobrego nie kupisz, tym bardziej nowego

Grubenz
12-01-2012, 20:51
sater ale czopu nie jest na pewno audiofilem ;p ja też raczej będe szukac czegos nowego i z gwarancją :) a z używanymi różnie bywa :)

Shcopek
12-01-2012, 20:58
sater ale czopu nie jest na pewno audiofilem
Nie jestem :D Po prostu chcę już kaseciaka usunąć. A jest okazja i czekam na ostatni bon. Akurat mam te do MM

Marek83
12-01-2012, 21:26
Shcopek napisz do ODiego:) na bank doradzi Ci coś fajnego. W sumie to Ja też celowałbym w radio firmy ALPINE. Kupuj radio a głośniki w innym terminie. Lepiej kupić na dwa razy ale dobrze.

serwal4
12-01-2012, 21:43
Praktycznie każde radio w tej kasie zagra +/- podobnie, prywatnie używam Clariona i daje radę, ~2.5 roku bez awarii...
Tak ew celowałbym w Alpine'a...

Clarion po części wybrany bo w trakcie kompletowania oferował w swojej cenie 2x parę RCA złącz, co było priorytetem;

MikeFoto
13-01-2012, 00:01
Jak już będziesz kupował głośniki (domyślam się że na przód), to pamiętaj aby wybrać model z odseparownymi głośnikami wysokotonowymi. Odseparowanymi, mam na myśli mid/bas w drzwi (16cm) i wysokotonowy w okolice zaślepki lusterka lub na podszybie. Inaczej wrażenia z odsłuchu będą nijakie.

Kiedy jeszcze nie miałem Hetrz'ów, dokupiłem same wysokotonowe i zamontowałem koło lusterek. Różnica ogromna. Oryginalne Hondowskie głośniki w drzwiach są kiepskie, ale nie złe. Zdecydowanie i tak będą lepsze niż para hinoli za 50dych.

Chcesz - posłuchasz u mnie jak takie coś gra, zdecydujesz.
Kolejna rzecz, wygłuszenie drzwi.

MikeFoto
13-01-2012, 00:11
odtwarzacz płyty, USB, MP3

Pytanie, jak często w dzisiejszych czasach korzysta się z płyty? Możesz wierzyć lub nie - ale ja mając radio CD/MP3 ani raz nie otworzyłem na nim płyty.Ani raz.
Bo poco - skoro w kilka sekund wrzucam MP3jki na pendriva i podłączam do radia. Dlatego moim zdaniem skupić się lepiej na odtwarzaczach MP3 - które nota bene można kupić za mniejsze pieniądze niż CD/MP3 - a po co płacić za funkcjonalność z której nie będziemy korzystać.

Obejrzyj to:

http://www.youtube.com/watch?v=HXRaRxsMHvM&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=Fiu4W4QQIa8

SaTeR
13-01-2012, 00:14
to fakt, ja mam obsesje na tym punkcie... jeśli musi być nowe, to szukałbym pioneera, ewentualnie kenwooda. pioneera "uzywalem" w aucie brata, jak na nowe radio za 250-300zl daje rade. kenwood zagra podobnie. ale bron boze nie alpine jesli szukasz NOWEGO do 300zl. alpine z najtanszych serii gra tragicznie.

MikeFoto
13-01-2012, 00:32
z najtanszych serii gra tragicznie

W myśl tej zasady nie polecam JVC. Beznadziejne.

SaTeR
13-01-2012, 00:46
wymień mi prosze polecane przez Ciebie modele alpine do 300zl.


po za tym chyba o to wlasnie chodzi w radiu? zeby GRAŁO? czy ma wg Ciebie np. wygladac? albo byc sygnowane logiem "alpine" które kiedyś rzeczywiscie bylo dobre, ale teraz pozostawia wiele do zyczenia?

pitbedzin
13-01-2012, 01:21
Alpine to jeszcze chyba jedyna marka co się nie zepsuła do końca, mam używam od lat i nie narzekam.

SaTeR
13-01-2012, 01:24
jeśli chodzi o używane to się zgodzę, można kupić używane "perełki" które jako nowe kosztowały <1000zł i na prawdę fajnie grają, ale jeśli chodzi o nowe to moim zdaniem nie warto.

sebawo
13-01-2012, 11:02
Ja tam jakimś audiofilem nie jestem, ale dodam coś od siebie. W klasie do 5 stówek (a zaryzykowałbym stwierdzeniem, że do 1kPLN) na prawdę radio wybiera się wyglądem i funkcjonalnością bo i tak największą robotę odgrywają głośniki. Słuchałem Clarionów, Pionieerów, Alpine`ów i innych na słabych głośnikach i słuchałem chińskich zabawek za 150PLN na JBL`ach, Hertzach i HiFonics`ach i dla mnie różnica była ogromna na korzyść chinola z dobrymi głośnikami. Ważne, żeby można było sobie barwami dźwięku pokręcić i ustawić wedle upodobań, reszta to już głośniki bardziej niż odtwarzacz. Ale to tylko moja opinia, badań nie przeprowadzałem, po prostu słuchałem tu i ówdzie różnych konfiguracji:)

Turo
13-01-2012, 17:16
W takim przedziale cenowym to widze nowe radyjko Pioneera.
http://allegro.pl/deh-14000-ub-i-deh-1420-ub-w-wa-fv-nowosc-2012-i2053037607.html
Funkcjonalnością jest podobne do 2300UB z ubiegłego roku. Dla Ciebie to powinno wystarczyć, jeśli nie jesteś audiofilem. Znajomy ma tego 2300UB i dla takiego codziennego grania jest wystarczające. Ja osobiście posiadam 9300SD, ale to już troche wyższa klasa :). Jeśli zaś chcesz, żeby Ci to grało do porządku, to tak jak przedmówcy. Radio z wyższej półki, głośniki też, no i wygłuszenie przednich drzwi to obowiązek :). W ferii bede się w to u mnie bawił, bede miał cały zestaw z Hertza z przodu i z tyłu :).