PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Dodatkowe zegary i strojenie.



Biesiadnik
09-01-2012, 13:38
Siemanko ! :)

Zainteresował mnie ostatnio temat dodatkowych zegarów w samochodzie, widziałem kilka fajnych i tanich z Auto Gauge tylko nie mam pojęcia jak wygląda montaż takiego wskaźnika ? W zestawie pisze że czujnik jest, ale gdzie montuje się np czujnik ciśnienia oleju ? Da radę to ogarnąć samemu w jeden dzień czy trzeba fachowca ?

I druga sprawa to strojenie, co da się uzyskać na seryjnym kompie ? I gdzie najlepiej ogarniają H ? :P

Sorki że tak dwa w jednym ale nie chce zaśmiecać forum za bardzo :)

Pozdro !

Gierade
09-01-2012, 13:59
Zainteresował mnie ostatnio temat dodatkowych zegarów w samochodzie, widziałem kilka fajnych i tanich z Auto Gauge tylko nie mam pojęcia jak wygląda montaż takiego wskaźnika ? W zestawie pisze że czujnik jest, ale gdzie montuje się np czujnik ciśnienia oleju ? Da radę to ogarnąć samemu w jeden dzień czy trzeba fachowca ?
Jeżeli chodzi o czujnik temperatury i ciśnienia oleju, to musisz zaopatrzyć się podstawkę pod filtr oleju, np: Auto Guage. Coś takiego jak na zdjęciu poniżej. Montujesz to miedzy blokiem silnika, a filtrem oleju. Czy da rade to samemu zrobić? Lepiej w dwie osoby, ale ogólnie da. U mnie w temacie jest kilka wskazówek jak to zrobić.

http://farm7.static.flickr.com/6068/6124434431_d2395b3c50.jpg

Od tego momentu poczytaj sobie posty: http://forum.jdmstyle.pl/showthread.php?10-Civic-EH3-D16Z6-Gierade&p=18174&viewfull=1#post18174

pitbedzin
09-01-2012, 21:13
Nienawidzę tej podstawki :D

_lukasz_
09-01-2012, 21:25
Strojenie d serii uwazam ze nie ma sensu, poniewaz w dwoch hanka mialem strojony komputer i przyrost mocy i momentu byl taki jak blad hamownii

pitbedzin
09-01-2012, 21:25
Lukasz zależy co masz porobine w silniku, bo jak mocno dopreżysz silnik pod 98 to musisz wystroić

Biesiadnik
09-01-2012, 22:34
Osobiście słyszałem od ludzi co Rexami jeździli, że największa różnica po strojeniu była na 3cim biegu, porównywali dwa A9 seryjne i podobno różnica znacząca, dlatego pytam, poza tym chciał bym też parę pierdół typu procedura startowa itp.

Co do wskaźników, wielkie dzięki Gierade, przydały się te info. :)

Chcę montować właśnie Voltomierz, Ciśnienie i temp. oleju i temp. płynu chłodzącego ( wody ? ).

_lukasz_
10-01-2012, 00:38
Pit ale znajdz u nas na stacji pb98 co ma faktycznie 98

piatek
09-05-2012, 22:40
Co do strojenia polecam Jogala jego gg w razie pytań 6620791 działa w Częstochowie

sebawo
09-05-2012, 23:34
To i ja się wypowiem, bo montowałem. Nie będę poruszał kwestii dokładności wskaźników Ag lub innych w podobnej cenie, różnie piszą po necie, że badziew i w ogóle, ale ja mam wskazania jak najbardziej realne. Co do samego montażu tej podstawki, to imho potrzebne to samo co przy wymianie filtra :) dobrze jest gwinty z czujników i zaślepek owinąć teflonem, wtedy większa pewność, że się nie rozcieknie. Jak będziesz kupował, to zastanów się po 1. gdzie je chcesz mieć a po 2. jaka wersja. Te najtańsze z AG w ogóle nie wyglądają i przy montażu na słupku lub wolnostojące będą po prostu brzydko wyglądały. Seria Smoke już wygląda lepiej, jest tu też kilka wersji (z warningiem albo z peak`iem i warningiem). Podłączenie to prosta kabelkologia, do ogarnięcia przy piwku w cieplejsze popołudnie :D

FeN!x
10-05-2012, 00:58
Mam u siebie cały komplet z AG. Co mogę powiedzieć o tym sprzęcie, współczynnik jakości do ceny bardzo dobry, wykonanie nie najgorsze. Jedyny minus tych zegarów to czas reakcji, jest opóźnienie. Przy wskaźniku doładowania jest to wyraźnie widoczne gdy wskazówka musi latać w jedna i w drugą co chwila. Wskazania typu temp czy ciśnienie, raczej będzie ok, bo zegarki są dokładne a wskaźniki nie pracują tak dynamicznie jak w przypadku boosta.